Vendulis Vendulis komentáře u knih

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Fajn japonská jednohubka, super vykreslená atmosféra. Příběh jsem si užila a těším se na pokračování.

14.04.2024 4 z 5

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Začátek knihy byl trošku pomalejší , ale jinak výborný úvod do série. Příběh nadchne hlavně milovníky severské mytologie a kultury. Libilo se mi, že příběh byl vyprávěn z pohledu tří ruzných postav, nechyběly krvavé boje, magie a zajimavý svět. A tím, jako první díl skončil, se rozhodně máme v další knize na co těšit.

05.03.2024 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Jakože cože? To co autor předvedl v tomto závěrečném díle...masakr, nešlo přestat číst.

30.12.2023 5 z 5

Pád všech neřádů Pád všech neřádů Amanda Foody

Tak cca do půlky mi přišlo, že se jen opakuje příběh z prvního dílu...fakt zajímavý byl spíš až konec. Za mě tenhle díl dost postrádal ten šmrnc a vibe z první knihy.

05.10.2023 3 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl je pro mě trošku zklámáním. Po dočtení druhého dílu jsem čekala nějaké pořádné drama a těšila jsem se, jak se vším zamíchá "záporná" postava, ale celé to bylo, a vlastně i skončilo, za mě tak nemastně neslaně. Erotické pasaže nezajimavé a neuškodilo by jich pár ubrat. Svět démonů a celkově prostředí, kde se děj odehrával super, ale příběh trošku pokulhával. :)

19.09.2023 3 z 5

Tak tohle bylo úžásné, vtípné i dojemné. Poslouchala jsem jako audioknihu a asi si musím koupit výtisk i do knihovny. :)

16.09.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Super zakončení série, až je mi líto, že to celé skončilo. Malinkou výtku bych měla k chování Kivy, která byla občas až moc lítostivá, naivní a prostě trošku na facku. :D Jinak jsem si svět i postavy zamilovala a ráda se k sérii někdy vrátím.

08.06.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli to bude to pravé vořechové, ale bylo a příběh jsem si užila. Super zpracovaní příběhu - dvě dějové linky, které se na konci spojí v jednu, sympatické postavy, zajimavý svět, nechybělo ani napětí....hlavně teda na konci. Za mě fajnová oddechová fantasy, kterou přectete za víkend. :)

20.05.2023 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

3,5* Čtení Brillky pro mě bylo jako horska drahá...chvílemi jsem to milovala, ale víc převažovaly chvíle, kdy jsme s knihou chtěla přaštit do kouta, jak mi to přišlo ubijející.

14.05.2023 3 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Třetí kniha s Cuchenanem a Minangarem a já jsem si čtení opět moc užila, zároveň jsem autorku proklínala, co za smršť to rozjela. Tento díl se nesl spíše v ponuřejším duchu, byl dost bolavý a plný emocí. Trošku mi chybělo vzájemné pošťuchovaní hlavních postav, ale protože do země přišla válka a (nejen) hlavní hrdinové měli plno jiných starostí, dá se pochopit, že těchto scén bylo v knize méně. Celá série je skvělá a určitě plánuju knížky zase přečíst.

07.05.2023 5 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Tohle se mi líbilo. Mám ráda knihy, které vás nutí pochybovat o tom, zda se věci v příběhu opravdu dějí, nebo zda se hlavní hrdina zbláznil, to se autorovi podařilo vykreslit skvěle.

07.05.2023 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

3,5*
Čtivé, zajímavý námět a prostředí. Ale děj se občas táhl, plus na můj vkus až přílišné nimraní se v pocitech a málo mrtvol. :D

07.05.2023 3 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Tenhle díl za mě trošku zklamání. Bylo to stále čtivé, ale děj mi přišel občas zdlouhavý a natahovaný, něco pořádného se odehrálo v podstatě na posledních cca 100 stranách. Reida a Lou jsem měla v prvním díle ráda, ovšem tady byli oba na facku. Jsem zvědavá na poslední díl. :)

30.04.2023 3 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Úžasná kniha plná emocí, skvělých myšlenek a pravd. Příběh o neobyčejně obyčejných lidech, kteří milují hokej, které potkává radost ale i smutek, kde se rodinou stávají naprosto cizí lidé...a všichni tito lidé vám neskutečně přirostou k srdci. Jedině pan Backman mi takhle dokáže zlomit srdce.

16.04.2023 5 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Líp už bylo, teď už bude jen hůř. Tohle je postapo jízda do říše deprese. Co se může pokazit, to se taky zaručeně pokazí a to hned nadvakrát. Bylo i dost strašidelné, jak vše působilo reálně. Jedinou chybu knížka má a to, že byla příliš krátká. :)

03.03.2023 5 z 5

Vládce džinů Vládce džinů P. Djèlí Clark (p)

Než jsem začala číst, vůbec nic jsem si o knize nezjišťovala a nevěděla jsem, do čeho že se to pouštím. Nicméně jsem byla mile překvapena. Je to taková detektivní fantasy z alternativního historického Egypta. Úplně něco jiného, než co jsem dosud četla, hlavně i kvůli prostředí, kde se příběh odehrává.
Postavy byly sympatické a zábavné, exotické prostředí s prvky steampunku dodalo hodně na zajímavosti.
Na plný počet hvězd to za mě nebylo, něco mi v knize pořád chybělo a začátek měl pomalejší rozjezd, ale za přečtení to určitě stojí.

26.02.2023 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Juliet přišla o matku. Píše jí dopisy na hrob, když jí někdo začne odepisovat. Do hry vstupuje Declan, školní vyvrhel, který nezapadá ani doma, ani ve škole. Ti dva se v reálném životě nesnášejí, ale spojují je jejich osobní tragédie. A pomalu se začínají nenávidět o něco méně. Dopisy/e-maily pokračují dál a dál, ale ani jeden z nich neví, kdo je ten druhý. Jak to celé dopadne?
Brigid Kemmerer vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Opravdu hezky napsaná kniha, plná smutku a vzteku, ale taky naděje a lásky. Nečekala jsem to, ale moc jsem si čtení užila.

19.02.2023 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

4.5/5* Některé věci mi maličko vadily, ale jinak povedeny příběh, zajímavý svět a magie...těším se na další dily.

30.01.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

2.5*/5*
Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale nakonec to nebylo ničím překvapivé, za mě další neurazí/nenadchne eroťarna. A Háda bych si představovala jako většího drsňáka a víc komplikovanějšího a ne jako poblazněneho středoškoláka. :D

10.01.2023 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

(SPOILER) Rozhodně nejlepší díl z celé série. A jak už bylo několikrát napsáno, i mě ten konec dostal, Gabriel byl moje nejoblíbenější postava! Proč nezabila raději Nathana, ten mě strašně rozčiloval. :D
Ale ne, jsem ráda, že jsem zvládla přelouskat druhy díl (moc mě nebavil, až cca posledních cca 100 stran začalo být zajimavych) a sérii dokončila. :) Hodně postav i svět, který autorka vytvořila, mi bude chybět. Což jsem opravdu nečekala, když jsem sérii začínala. Není to dokonalá série, má své mouchy, ale za přečtení,si myslím, stojí. :)

08.01.2023 4 z 5