Vendelína Vendelína komentáře u knih

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Příjemné čtení na dovolenou a do mhd. Krátké a přesto úderné povídky ze života. Kniha mě velmi mile překvapila. Již druhá povídková, která patří od Váňové mezi mé nej.

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Nesedí mi příběhy o chudinkách, co se nechají zlomit manipulátorem, který si na nich zvedá sebevědomí. Kniha se ale četla dobře.

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Fakt absolutně praštěná kniha! Absolutně nereálná, strašně zamotaná. Nakonec jsem vydržela a dočetla ji.

05.02.2015 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Tahle kniha byla ohromně vtipná! Přečetla jsem ji velmi brzy. Příjemné oddechové čtení, u kterého jsem se od srdce zasmála jako nikdy. Má to jednu chybu: místy trochu sci-fi...

05.02.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

K přečtení této knihy jsem se dostala úplnou náhodou. Asi bych si ji jen tak nevybrala podle anotace. Děj, příběh a atmosféra mě tak nadchla, že jsem se těšila na každou přečtenou stránku. Zpočátku jsem se říkala: ten začátek je ale utahaný a pak přišla další část... Obracela jsem stránku za stránkou a hltala každé písmenko. Opravdu povedené dílo a těším se na film od Finchera. Kdo ze známých viděl film, hned chtěl číst knihu a kdo četl knihu, chtěl hned vidět film. Skvělý a dobře promyšlený thriller!

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Byla jsem plná očekávání a ve finále přišlo lehké zklamání. Možná to bylo tím, že jsem věkově jinde a kdybych četla knihu třeba před 15 lety, líbila by se mi víc. Na mě moc filozofické, hloubavé. Ale jako prvotina dobře napsané.

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Charlotta Link se pustila do více detektivního žánru. Opět skloubila a vykreslila tolik postav, že jsem se až ztrácela a musela se vracet na začátek, abych si ujasnila, kdo je kdo, což mi u čtení moc nesedí. Knihu jsem zdolala po velkém úsilí. Vraha jsem neodhalila. To bylo pro mě opravdovým překvapením. Kniha nebyla špatná, ale četla jsem její lepší. A jak bylo zmíněno o názvu: opravdu mi k ději nesedí. Proč Šmírák, když je kniha nakonec úplně o něčem jiném?

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Kniha se četla od první stránky sama. Opět vyprávění od více osob - dvou žen, příběh dvou manželství. Byla jsem překvapena otevřeností, experimenty. Kam se hrabou erotické romány... Děj měl spád, dialogy ze života (komentář mého manžela) a knížka na mě udělala dojem (nejen na mě). Jedna z nejpovedenějších od Tess.

Svět mi je dlužný Svět mi je dlužný Eva Urbaníková

Dala jsem si po roce opáčko. Stále jsem přesvědčená, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Evy Urbaníkové!

13.07.2014 5 z 5

Slečna nebezpečná Slečna nebezpečná Jana Benková

Nenechala jsem se odradit komentářem a knihu si půjčila. Celá kniha je celkem o ničem. Nemohla jsem se prokousat na konec. Plkání o šminkách, chlapech..., dialogy, ze kterých jsem málem vyletěla vzteky do stropu. Překlad hrůzostrašný a děj skoro žádný. Dost podobné jako Padesát odstínu šedi.

13.07.2014 2 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Seriál Hrdinové v knižní podobě! Akorát ten styl byl trochu podobný tomu, jak bylo napsáno Stmívání, což kazilo požitek z knihy.

Jak to nejlépe popsat...? Byly chvíle, kdy mi Mara neskutečně lezla na nervy stejně tak, jak její matka, bratr Daniel, ale nakonec jsem ji docela chápala. Co si počít, když neví, co se s ní vlastně děje?
Noah je nejlepší postava knihy - charismatický mladý muž, který se ničeho jen tak nezalekne.

Měla jsem trochu problém se zorientovat, co je pravda, co je halucinace.

Konec naprosto dokonalý! Otevřený a tak dobře napsaný, že jsem musela skočit po druhé dílu.

Vcelku na mě kniha působí průměrně, hlavně stylem psaní. Jinak je zábavná, romantická, má děj a spád. Takže za mě 4*

Jo, oceňuji krásné vydání!

26.06.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pěkné čtení, i když smutné a o vážných věcech s kapkou romantiky. Jak již bylo řečeno: citlivě napsáno.

23.06.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

UF! Byla to obrovská nálož adrenalinu a napětí. Super zápletka, příjemně krátké kapitoly, svižné tempo vyprávění. Místy jsem se až bála.
Trochu mě ale mátly situace z minulosti detektiva Joona Linny (Hypnotizér a Paganiniho smlouva) a ten konec mě zaskočil - návaznost na Písečného muže.
Tato kniha se mi líbila nejvíc. Předchozí dvě jsem ani nedočetla.

08.06.2014 4 z 5

Hledané Hledané Sara Shepard

Tímto dílem končím! Už mi připadal natahovaný, ale konečně jsem se dozvěděla o smrti Alison, kdo je A. a jak to dopadlo s Ianem a s Jennou. Huráááá!
Tento díl by měl být úplný závěr.

24.05.2014 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Velmi odlišná kniha od těch předchozích. Je vyprávěna třetí osobou a ne v ich formě, což mě trochu brzdilo při čtení. První půlka je místy čtivá a místy se tam nic nedělo. Potom přišel zlom a rozhodla jsem se ji dočíst.
Zajímavá zápletka. Líbilo se mi, že použila i naši českou aféru a obrovský omyl lékařů. Harriet mi nebyla moc sympatická, ale Zoey, Oliver, Florence a Nell velmi. Holky jsem obdivovala, jak se k té věci postavily. Hlavně Nell.
Konec byl smutný. Nečekala jsem takový zvrat.

Tessiny knížky mám moc ráda, ale tohle byl slabší kousek.

02.05.2014 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Opět moc pěkné čtení. Nebyla tak vyhrocená a dramatická jako Kdo miluje nejvíc. Zvláštní, jak můžou být sestry úplně jiné. Znovu jsem si početla o tom, jak může být někdy život hodně zamotaný a špatné události přicházejí až s krutou škodolibostí, aby se z nich alespoň někdo poučil. Je hrozné, že si vlastní rodina dokáže uškodit víc jak nepřátelé.

Konec dobrý, i když se ztrátami.

27.03.2014 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Povedená kniha! Nemám moc ráda dramata a tady jich bylo požehnaně, ale i tak knížka chytla za srdce. Někdo nechce moc číst o poporodních depresích, o stereotypu matek těch nejmenších... Mě to chytlo. Kniha byla plná vážných témat z partnerského a rodinného života. Tess se dotkla i té největší špíny, jaké jsou lidi schopny udělat ze zoufalství, ze vzteku a z touhy po klidu.
Opět se mi moc líbilo, jak se můžu při čtení dozvědět i názor ostatních. Je pravda, že v téhle knize mě maličko mátlo, když se některé situace a dialogy opakovali. A dozvěděla jsem nějaké novinky o květomluvě. Příjemné zpestření.
Závěr byl opět plný adrenalinu a emocí. I když bych řekla, že v téhle knize jste našli mnoho emotivních okamžiků. Docela jsem to prožívala:-) Po přečtení jsem byla vyždímaná, emočně vycuclá a adrenalin vyprchával pomalu. Mateřská láska je mocná a úžasná!
Tuhle knížku nejde vyprávět, tu si musíte jednoduše přečíst.

12.03.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Zpočátku jsem si myslela, že budu hodnotit lépe. Začátek měl spád, byla v něm cítit vášeň a napětí, ale od půlky mě kniha začala nudit. Velmi se začala podobat Božskému bastardovi a konec byl jasný.
Nemůžu si pomoct, ale začíná mi vadit tenhle styl psaní: krásná a úspěšná holka, které nebylo ani 30 a už je na vedoucím postu v začínající firmě, krásný a úspěšný chlap, kterému lezou ženské sami do postele, zápletka nijaká, všichni jsou nádherní, úspěšní a nikdo nemá žádný problém, v práci jsou velký kámoši, žádná autorita a mají na sebe hloupé narážky... Asi to tam takhle fakt chodí... Dialogy příšerné a překlad je občas proložen nářečím, což mi hodně vadilo.
Je fakt, že knížka byla oddechová. Nepotřebovali jste u ní myslet, ale už jsem trochu zoufalá z toho, jak teď vydavatelství chrlí jeden erotický román za druhým, někdy úplný brak, někdy o fous lepší. Nikdy se však pořádně nedostanu do konce, protože té erotiky a krásy se přejím hned na začátku a ke konci mě doslova autor nudí. Dávám 2 a půl

05.03.2014

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Zmítají mnou smíšené pocity. Na mě byla kniha příliš složitá: děj před nehodou, po nehodě, 1964 a 2003. Zpočátku jsem se úplně ztrácela. Příběh mi přišel spíš smutný než romantický. Vůbec bych tuto knihu neoznačila za romantický román, ale společenský. Byla tam zamíchaná zahraniční politika, milostné dopisy mi nepřišly až zas tak milostné (sama jsem jich několik dostala) a chyběl mi tam humor, alespoň špetka.
Musím ocenit nápad. Dopisy se již nepíšou, když máme všichni internet a mobily. Poštovní známka je dražší, než smska a e-mail. Trochu škoda-dopis přetrval, ale o smsky a e-maily můžeme přijít chybou systému, pokud nejsou na papíře. Potom se mi líbilo psaní. Opravdu hezky napsaná kniha. Bez vulgarismů.
Bohužel jako celek mě nijak neoslovila. Takže k druhému čtení bych se musela hooodně nutit.
Úplně jiná, než Než jsem tě poznala.

20.02.2014 3 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Třetí kniha, která mi od této autorky sedla. Výborně se četla, i když některé pasáže jsem viděla přes slzy, co mi tekly. Místy smutné. Zajímalo by mě, kde autorka čerpala. Bylo to takové opravdové. Názory na lékařskou vědu a alternativní medicínu mě dost zaujaly a Soňa měla v mnohém pravdu, proto knihu dávám i do doporučených.
Dala bych plný počet bodů, ale vytáčely mě dialogy Soni a Rii a Soňa mě na konci neskutečně naštvala. Tolik po něčem touží a nakonec... Ptám se: Proč??? Po přečtení mi zůstala hořkost v duši.

23.01.2014 4 z 5