velšanka velšanka komentáře u knih

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Miluji historii a vtéto knize jsem se dověděla opět něco nového. Kniha je úžasná.

16.11.2013 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Opět krásný příběh a nedočkavě čekám na třetí díl, který výjde v listopadu

08.10.2013 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Úžasný příběh lidí za druhé světové války. Překvapivé pro mě bylo, že do sovětského svazu přicházely lidé z USA.

08.10.2013 4 z 5

Záhada sarkofágu Záhada sarkofágu Elizabeth Peters (p)

Tato kniha opět ukázala schopnost autorky zatáhnout čtenáře do děje.

02.02.2013 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Knihu jsem přečetla jedním dechem a začala jsem sbírat informace o podobných knihách. Popis brutality a agrese proti svým oponentům a potom proti svým lidem ( vlastně si vytvořili brutální katy, které taky semleli v mlýnku). Skutečně mě šokovala svým dějem a sám autor přiznal, že tento příběh je příběhem velkého počtu stalinových obětí. Mám pocit, že se nikdy nedovíme vše, přesto i tato malá informace( tím myslím, příběh lidí popsaný v této knize) nám dává obraz doby.

11.02.2012 5 z 5

Ohňom a mečom 1 Ohňom a mečom 1 Henryk Sienkiewicz

Krásně popsaná historie kozáckého povstání a potlačení od Poláků. Historické soužití mezi oběma národy nám ukazuje spisovatel v tomto románě.

11.02.2012

Potopa II. Potopa II. Henryk Sienkiewicz

Tato kniha ukazuje boj se švédy a hrdost Poláků, ale zároveň neschopnost dát prospěch své vlasti nad vlastní obohacení. Autor popsal tuto část polské historie velmi poutavě.

11.02.2012 5 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Tato kniha mi znovu ukázala, jak malé mám vědomosti o egyptologii.Spisovatelka popisuje toto téma z ženského hlediska a mám pocit,že jsem přítomna jejímu dobrodružství. Tuto knihu doporučuji i lidem, které nezajímá historie, ale mají rádi dobrodružství.

01.02.2012 5 z 5