VČJKR VČJKR komentáře u knih

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha mě naprosto nadchla. Tedy, prvních padesát stránek bylo utrpení, ale potom jsem se nemohla odtrhnout!

Podrobnější recenze zde:

19.03.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Je lepší kniha nebo film? Podle mě je to remíza.
Důvody mého rozhodnutí najdete zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/np-kniha-vs-film-zmizela.html

23.02.2015 5 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Krátká, jednoduchá, ale i poučná knížka. Nic psychicky náročného (což je možná i škoda, téma je to velice zajímavé), ideální na pláž :)

Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/recenze-seznam-mych-prani.html

19.02.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá, napínavá, perfektně propracovaná kniha, co určitě stojí za přečtení. Rozhodně doporučuji!

Podrobnější zhodnocení a recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/recenze-zmizela-g-flynn.html

05.02.2015 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Jeden svůj komentář už jsem sem, myslím, před časem psala. Teď jsem viděla film a (ač jako správný knihomilovník) musím říct - byl lepší!

V článku film i knihu srovnávám, můžete se přijít podívat :) http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/01/np-kniha-vs-film-jestli-zustanuzustan.html

27.01.2015

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Má Kingovská premiéra. A možná i derniéra... Spisovatel s obrovským talentem a taky obrovskou úchylností. Někdy si říkám, jestli to myslel vážně, nebo si ze čtenářů jen dělal srandu. A ještě dovětek, že to bylo podle skutečné události? Od teď se bojím normálních kolemjdoucích!!!

Mé další názory (ty dobré jsou tam taky!) na tuto knihu v mé recenzi zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/01/recenze-pan-mercedes-s-king.html

23.01.2015 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nazvala bych to jako skvělý propadák, když se vezme v úvahu trnitá cesta této knihy jako takové. Velice dobrý příběh, který v sobě bohužel nemá moc akce. Což je škoda, je to přeci detektivka! Hlavní hrdinku a (častokrát i) hrdinu nejde než milovat a po dočtení knihy zjistíte, že ti slavní vlastně nemají nic moc záviděníhodného...

Podrobnější recenze na mém blogu zde:

08.01.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další Greenova kniha. Opět se objevuje autorův originální styl. Kniha je skvěle napsaná, nicméně co se týče příběhu - nic nového. Dva teenageři, jedna nešťastná láska a velká dávka oddanosti. Neříká vám to něco? Ano? Aljaška? Správně! Je to hodně podobné. Ale i přes to knihu doporučuji přečíst, jen od toho moc nečekejte..

Má podrobnější recenze zde:

13.12.2014 3 z 5

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Charlie Chaplin byl výjimečný člověk. Skvělý a nenahraditelný umělec. Kdo by neznal alespoň jeho jméno?

Knihu rozhodně doporučuji přečíst, pokud jste jeho fanoušek (v tom případě je to povinná četba!), i když nejste (jako jsme byla já).

Má podrobnější recenze na adrese http://alittlepieceofbooks.blogspot.cz/2014/11/recenze-muj-charlie.html

29.11.2014 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Dobrá kniha, celkem jsem se pobavila, ale stačilo si to jednou prohlédnout

24.11.2014 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Krásná knížka. Veselá, smutná a dostatečně dlouhá na to, abyste si ji zamilovali natolik, že si po dočtení připadáte, že odešel váš dobrý přítel... Film jsem sice neviděla, ale troufnu si říct, že když máte dostačnou fantazii, není ani potřeba. Skvěle napsaná kniha!

10.10.2014 5 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Naprosto skvěle napsaná knížka. Skvělé čtení na léto

25.08.2014 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Legendární a skvělý příběh. Celkem mnoho popisu

25.08.2014 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Potom, co si zvyknete na ten prazvláštní styl psaní, kdy se v každěm odstavci píše o úplně něčem jiném, musíte dospět k názoru, že ta knížka není až tak špatná... Dokonce není vůbec špatná!

13.08.2014 3 z 5

Má oblíbená kniha, opět nezklamala. Příběh pěti ideálních chlapců, kteří byli (a snad i pro některé jsou) vzorem kamarádství, věrnosti a mnohých dalších vlastností, které dělají svět hezčí a které bohužel dnes na spoustě míst a u spousty lidí chybí. Kniha je složena z původních tří, přičemž se mi nejvíce líbila druhá - Stínadla se bouří. I když se některé části mohou zdát jako z jiného světa - průchody, staré domy, dvorky, půdy, nepřátelská čtvrť, pouliční bitky na denním pořádku - takhle to tady vypadalo ani ne před sto lety! Někdy bych si přála zažít tuhle dobu na vlastní kůži... :)

11.08.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Paní Rowlingová má skvělý dar umět poutavě vyprávět. I když má knížka skoro 550 stránek a děj upřímně prakticky žádný, knížka mě zaujala, nadchla a četla jsem ji s nadšením. Je to příběh jednoho menšího městečka, kde se každý zná s každým. Dovídáme se příběhy asi deseti lidí, přičemž každý je úplně diametrálně odlišný. Hvězdičku jsem odebrala kvůli častým vulgarismům, ale musím říct, že tam svým způsobem patřily. Určitě doporučuji!

30.06.2014 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Hezké. Předvídatelné, ale jestli jdete spíše po uměleckém popisu (který byl skvělý) či po dílech emancipovaných žen, je tato kniha ideální.

29.04.2014 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Moc krásné čtení na dlouhou chvíli...

26.03.2014 4 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

J. Cain nemá vůbec špatný styl psaní. Jen takový... stejný. Objevují se tam stále ty samé věci - muž, žena, manžel, vražda, pojistka, útěk, odhalení, smrt...

09.03.2014 3 z 5

Básnické dílo Básnické dílo Karel Havlíček Borovský

Král Lávra, Tyrolské eligie a Křest sv. Vladimíra - nezapomenutelné!

28.02.2014 4 z 5