VČJKR VČJKR komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Já vám nevím. Prvních sto stránek bylo pohlazení pro oči, s druhou polovinou nevím, jak naložit. Nejvíc se asi bojím, aby tato kniha nepodporovala předsudky o církvi a kněžích. Protože tak na mě dost působí a to mě mrzí.

06.03.2023 3 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Kniha mi přijde spíše pro mladší. Mě už moc nebavila, hlavní hrdinka mi přišla dost otravná. Ale ty dvě stránky o laskavosti, ty byly krásné ️

Také by mě zajímalo, jestli situace a popisy v knize mohou odpovídat realitě, přišlo mi, že velká část z toho se může dít i "normálním" dospívajícím... Nebo právě o to jde?

17.08.2022 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Miluju historické romány, rodinné ságy. Četla jsem pár fakt kvalitních a díky nim jsem se dozvěděla spoustu věcí o reálných lidech, o kterých jsem ani netušila. Ale tenhle román? Ne. Skoro až do konce jsem myslela, že alespoň ta historická linka bude fajn, ale nakonec se zkazila. Do strany 100 mě to bavilo. Pak se tam začaly objevovat duchové a kněží, co "horkou linkou k Bohu umí s duchy bojovat". Prosím vás, tahle na dalších 300 stránkách se rozvíjející pitomina byla jako co?

05.06.2019 1 z 5

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Nádherná, nádherná, nádherná knížka!

09.11.2018 5 z 5

S láskou
Blue

28.12.2017 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

King umí psát, to naprosto bez debat. Jen je to na mě někdy docela drastické, proto když se ke mně dostane kniha "normální", čtu a miluju každé slovo. Tato kniha se spolu s O psaní zařazuje mezi mé naprosto top knihy tohoto spisovatele. Čtyři povídky, každá příběh z jiného prostředí a světa. Viděla jsem film Stůj při mě, proto povídku Tělo hodnotím malinko hůř, ostatní jsem četla se zatajeným dechem, napnutá jak kšandy, ponořená do příběhu. Všem moc doporučuju! :)

07.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Film jsem viděla jako první a hodnotím ho jako lepší. Neseděl mi styl spisovatelky, už od ní asi nic dalšího číst ani nebudu

08.08.2017 3 z 5

Říkejte si, co chcete, já Harryho miluju, vyrostla jsem na něm a i když jsem se pracovního scénáře vydaného tak po tisíci letech od té správné "Pottermanie" trochu bála, bože - je to Harry Potter! Tak úžasnej, nostalgickej, zapletenej a hlavně překvapující! Jiný autor ani překladatel tomu prakticky neublížili. Hlavní postavu (pokud do čtení půjdete stejně nepolíbeni žádnými spoilery jako já) čekat nebudete, ale já si ji zamilovala. Knihu jsem doslova prolítla za pár hodin (a to jsem se musela ovládat) a těším se, až se k ní zase za čas vrátím. A hlavně - POTŘEBUJU TU HRU VIDĚT NA VLASTNÍ OČI!

27.09.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tak úžasná, že to popsat nejde! Skvěle napsaný! Děsivá, ale skvělá! Brzy sem přidám pořádnou recenzi :)

26.01.2016 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Knížka, ač trochu drsnější, mě ohromila. Byla nad očekávání dobrá!

08.01.2016 5 z 5

Boží, boží, boží! :) Jestli samotný příběh Harryho je skvělý, spojení s obrázky je nepřekonatelné!
Několik fotek tady: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2016/01/foto-jim-kay-kresli-jako-buh-harrymu.html

04.01.2016

Jeden den Jeden den David Nicholls

Fajn odpočinkový román, ale film byl mnohem hezčí!

25.11.2015 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Kniha pro mě byla zklamáním. Hloupý příběh, nereálné postavy... Nedoporučuji ji...
Podrobná recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/08/ztraty-nalezy.html

22.08.2015 2 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Já osobně jsem knihu nečetla, ale dotyčná, která ji četla, ji měla přečtenou za jeden den a je z ní úplně nadšená. Její názor si můžete přečíst zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/07/roman-s-vuni-levandule.html

10.07.2015

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Oproti Zmizelé výrazně slabší.

29.06.2015 3 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Moje první dánovka a pocity? Super! Vřele doporučuji!
Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/06/od-neho-radeji-basnicky-nechtejte.html

18.06.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha neoslnila, ani nezklamala. Je vidět, že Jo Nesbø je tam, kde je, naprosto zaslouženě. Umí naprosto skvěle vybudovat napětí, nevíte, komu můžete věřit. No, možná to nevíte proto, že si nepamatujete jediné jméno...

Podrobnější recenze je zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/05/bojite-se-snehulaku-meli-byste.html

05.05.2015 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Naprosto úžasná kniha. I když nemám ráda válečné romány, tímto jsem byla doslova unešena. Rozhodně doporučuji!

Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/04/recenze-v-sedych-tonech.html

20.04.2015 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velice zajímavá kniha, snad nikdy jsem nic podobného nečetla...

19.03.2015 4 z 5