VČJKR - Příspěvky

Franz Kafka - Člověk své a naší dobyFranz Kafka - Člověk své a naší dobyR. Malý

Nádherná, nádherná, nádherná knížka!

09. listopadu

Srdce v AtlantiděSrdce v AtlantiděS. King

1. povídka

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

...
S láskou
Blue

28.12.2017

Čtyři roční dobyČtyři roční dobyS. King

King umí psát, to naprosto bez debat. Jen je to na mě někdy docela drastické, proto když se ke mně dostane kniha "normální", čtu a miluju každé slovo. Tato kniha se spolu s O psaní zařazuje mezi mé naprosto top knihy tohoto spisovatele. Čtyři povídky, každá příběh z jiného prostředí a světa. Viděla jsem film Stůj při mě, proto povídku Tělo hodnotím malinko hůř, ostatní jsem četla se zatajeným dechem, napnutá jak kšandy, ponořená do příběhu. Všem moc doporučuju! :)

07.09.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Film jsem viděla jako první a hodnotím ho jako lepší. Neseděl mi styl spisovatelky, už od ní asi nic dalšího číst ani nebudu

08.08.2017

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Říkejte si, co chcete, já Harryho miluju, vyrostla jsem na něm a i když jsem se pracovního scénáře vydaného tak po tisíci letech od té správné "Pottermanie" trochu bála, bože - je to Harry Potter! Tak úžasnej, nostalgickej, zapletenej a hlavně překvapující! Jiný autor ani překladatel tomu prakticky neublížili. Hlavní postavu (pokud do čtení půjdete stejně nepolíbeni žádnými spoilery jako já) čekat nebudete, ale já si ji zamilovala. Knihu jsem doslova prolítla za pár hodin (a to jsem se musela ovládat) a těším se, až se k ní zase za čas vrátím. A hlavně - POTŘEBUJU TU HRU VIDĚT NA VLASTNÍ OČI!

27.09.2016

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Tak úžasná, že to popsat nejde! Skvěle napsaný! Děsivá, ale skvělá! Brzy sem přidám pořádnou recenzi :)

26.01.2016

IzolovanýIzolovanýS. Fitzek

Knížka, ač trochu drsnější, mě ohromila. Byla nad očekávání dobrá!

08.01.2016

Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)J. K. Rowling

Boží, boží, boží! :) Jestli samotný příběh Harryho je skvělý, spojení s obrázky je nepřekonatelné!
Několik fotek tady: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2016/01/foto-jim-kay-kresli-jako-buh-harrymu.html

04.01.2016

Jeden denJeden denD. Nicholls

Fajn odpočinkový román, ale film byl mnohem hezčí!

25.11.2015

Ztráty a nálezyZtráty a nálezyB. Davis

Kniha pro mě byla zklamáním. Hloupý příběh, nereálné postavy... Nedoporučuji ji...
Podrobná recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/08/ztraty-nalezy.html

22.08.2015

Levandulový pokojLevandulový pokojN. George

Já osobně jsem knihu nečetla, ale dotyčná, která ji četla, ji měla přečtenou za jeden den a je z ní úplně nadšená. Její názor si můžete přečíst zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/07/roman-s-vuni-levandule.html

10.07.2015

Temné koutyTemné koutyG. Flynn

Oproti Zmizelé výrazně slabší.

29.06.2015

BásnikBásnikD. Dán

Moje první dánovka a pocity? Super! Vřele doporučuji!
Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/06/od-neho-radeji-basnicky-nechtejte.html

18.06.2015

SněhulákSněhulákJ. Nesbø

Kniha neoslnila, ani nezklamala. Je vidět, že Jo Nesbø je tam, kde je, naprosto zaslouženě. Umí naprosto skvěle vybudovat napětí, nevíte, komu můžete věřit. No, možná to nevíte proto, že si nepamatujete jediné jméno...

Podrobnější recenze je zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/05/bojite-se-snehulaku-meli-byste.html

05.05.2015

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Naprosto úžasná kniha. I když nemám ráda válečné romány, tímto jsem byla doslova unešena. Rozhodně doporučuji!

Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/04/recenze-v-sedych-tonech.html

20.04.2015

Řekni vlkům, že jsem domaŘekni vlkům, že jsem domaC. R. Brunt

Velice zajímavá kniha, snad nikdy jsem nic podobného nečetla...

19.03.2015

KostičasKostičasS. Shannon

Kniha mě naprosto nadchla. Tedy, prvních padesát stránek bylo utrpení, ale potom jsem se nemohla odtrhnout!

Podrobnější recenze zde:

19.03.2015

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Je lepší kniha nebo film? Podle mě je to remíza.
Důvody mého rozhodnutí najdete zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/np-kniha-vs-film-zmizela.html

23.02.2015

Seznam mých přáníSeznam mých přáníG. Delacourt

Krátká, jednoduchá, ale i poučná knížka. Nic psychicky náročného (což je možná i škoda, téma je to velice zajímavé), ideální na pláž :)

Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/recenze-seznam-mych-prani.html

19.02.2015

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Skvělá, napínavá, perfektně propracovaná kniha, co určitě stojí za přečtení. Rozhodně doporučuji!

Podrobnější zhodnocení a recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/recenze-zmizela-g-flynn.html

05.02.2015

Jestli zůstanuJestli zůstanuG. Forman

Jeden svůj komentář už jsem sem, myslím, před časem psala. Teď jsem viděla film a (ač jako správný knihomilovník) musím říct - byl lepší!

V článku film i knihu srovnávám, můžete se přijít podívat :) http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/01/np-kniha-vs-film-jestli-zustanuzustan.html

27.01.2015

Pan MercedesPan MercedesS. King

Má Kingovská premiéra. A možná i derniéra... Spisovatel s obrovským talentem a taky obrovskou úchylností. Někdy si říkám, jestli to myslel vážně, nebo si ze čtenářů jen dělal srandu. A ještě dovětek, že to bylo podle skutečné události? Od teď se bojím normálních kolemjdoucích!!!

Mé další názory (ty dobré jsou tam taky!) na tuto knihu v mé recenzi zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/01/recenze-pan-mercedes-s-king.html

23.01.2015

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Nazvala bych to jako skvělý propadák, když se vezme v úvahu trnitá cesta této knihy jako takové. Velice dobrý příběh, který v sobě bohužel nemá moc akce. Což je škoda, je to přeci detektivka! Hlavní hrdinku a (častokrát i) hrdinu nejde než milovat a po dočtení knihy zjistíte, že ti slavní vlastně nemají nic moc záviděníhodného...

Podrobnější recenze na mém blogu zde:

08.01.2015

Papírová městaPapírová městaJ. Green

Další Greenova kniha. Opět se objevuje autorův originální styl. Kniha je skvěle napsaná, nicméně co se týče příběhu - nic nového. Dva teenageři, jedna nešťastná láska a velká dávka oddanosti. Neříká vám to něco? Ano? Aljaška? Správně! Je to hodně podobné. Ale i přes to knihu doporučuji přečíst, jen od toho moc nečekejte..

Má podrobnější recenze zde:

13.12.2014

Můj životopisMůj životopisC. S. Chaplin

Charlie Chaplin byl výjimečný člověk. Skvělý a nenahraditelný umělec. Kdo by neznal alespoň jeho jméno?

Knihu rozhodně doporučuji přečíst, pokud jste jeho fanoušek (v tom případě je to povinná četba!), i když nejste (jako jsme byla já).

Má podrobnější recenze na adrese http://alittlepieceofbooks.blogspot.cz/2014/11/recenze-muj-charlie.html

29.11.2014

NezadanáNezadanáI. Desjardins

Dobrá kniha, celkem jsem se pobavila, ale stačilo si to jednou prohlédnout

24.11.2014

HostitelHostitelS. Meyer

Krásná knížka. Veselá, smutná a dostatečně dlouhá na to, abyste si ji zamilovali natolik, že si po dočtení připadáte, že odešel váš dobrý přítel... Film jsem sice neviděla, ale troufnu si říct, že když máte dostačnou fantazii, není ani potřeba. Skvěle napsaná kniha!

10.10.2014

Smutný medvídekSmutný medvídekJ. J. Lamb

Naprosto skvěle napsaná knížka. Skvělé čtení na léto

25.08.2014

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Legendární a skvělý příběh. Celkem mnoho popisu

25.08.2014

1 2