vavunik vavunik komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Knížku jsem četla po shlédnutí seriálu, který se mi líbil a mrzí mě to, ale vůbec mě nebavila. Diana mi lezla na nervy, chvíli úplně bezmocná, najednou největší a nejsilnější hvězda ze všech. S Mathewem jsem jim tu bezmeznou lásku nemohla uvěřit a i příběh mi přišel zbytečně rozvleklý. Ostatní díly ani číst nebudu, měla jsem co dělat dočíst tento.

14.01.2022 2 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Knížka se mi moc dobře četla, povídky mě bavily, postavy byly sympatické a i vtipné. A že nešlo o náročné čtení s obrovským světem a spoustou postav vůbec nevadilo. Navrh krásná obálka. Chyběla mi jen jedna věc a to mapa, je velká škoda, že tam není. I přesto dávám pět hvězdiček a doporučuji.

27.06.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemná knížka, milá oddechovka, hodně mi to připomínalo Pýchu a předsudek z knihovny :-). Občas mě trochu otravovalo, jak Animant moc řešila svoje pocity a co by kdyby, ale to se dá přežít. A opět další nádherná obálka :-)

18.06.2020 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Králové Wyldu - super knížka! Čtivý, chytlavý příběh se sympatickými hrdiny. I jsem se zasmála. Plus bonus krásná obálka. A i když se mi líbí, že se jedná o samostaný román, těším se na další knihu :-).

21.11.2019 5 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Takové oddechové jednoduché čtení. Chvílemi jsem si říkala, že mě to ani moc nebaví, konec byl napínavý, asi už jsem jiná věková kategorie, ale nápad na námět cestování v čase dobrý i mi to dávalo smysl.

18.08.2019 3 z 5

Pavoučí válka Pavoučí válka Daniel Abraham

Povedené zakončení jedné výborné série. Abraham je pro mě jeden z dalších vynikajících fantasy spisovatelů a série Mince a dýka byla pro mě krásně napsaným příběhem, kdy jsem s další přečtenou knihou netrpělivě čekala, jak to sakra dopadne... Postavy napsané tak, že jim člověk dokázal bez potíží uvěřit, že dělají co dělají a i s nimi soucítit. A nesmím pominout krásné obálky... Za mě jednoznačně top!

14.08.2019 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Tak ja nevim, co si vubec myslet... Chvilema me to vubec nebavilo, rikala jsem si, ze jsem asi uplne jina cilovka, ale ze to teda doctu...chvilema byl pribeh napinavy, ze jsem nemohla prestat cist. Ale bud jsem pribeh vubec nepochopila nebo v nem fakt nebylo nic... Ale obalka knizky ma vsechno, ta je nadherna.

03.05.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čtivá detektivka, u které jsem si nebyla jistá, jak skončí. Co mi opravdu vadilo, byla velká písmenka a široké mezery mezi řádky, jak kdybych četla knížku pro děti... Na druhou stranu, obálka se mi moc líbí. A nejsem si moc jistá srovnáním s Kingem, moc podobného jsem tam neviděla...

15.03.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Už dlouho se mi nepovedlo přečíst knížku tak rychle, a to už dávno do skupiny YA nespadám. Příběh byl ale čtivý, moc se mi líbil nápad utopického světa a smrtek. Už se těším na další díl, čím mě autor překvapí.

13.03.2019 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Další skvělá knížka z vod český autorů!

17.11.2018 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Další skvělá Sandersonova kniha! On to prostĕ umí!!

12.10.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Knizku jsem precetla na zaklade recenzi a taky proto, ze Spanelsko mi je ted z rodinnych duvodu blizko... I kdyz ctu radeji epicke hrdinske fantasy, nemohla jsem se chvilemi odtrhnout a cekala jsem, jak vse dopadne... a konec? Fakt jsem se poslednich nekolik stranek modlila, aby se syn nevzbudil a nechal me docist :-) Rozhodne doporucuji!

28.08.2018 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Perfektni kniha, stejne jako obe predchozi. Cela trilogie se mi moc libila, zacala jsem diky ni cist ceske autory fantastiky.

29.06.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knizku jsem cetla na zaklade recenze z casopisu a protoze bych se rada podivala na serial... Tema bylo moc zajimave, ponury a depresivni svet, osud, ktery nechce zadna zena zazit, ale nektere pasaze me vylozene nebavily, proto tri hvezdy.

22.04.2018 3 z 5