Vašek56 Vašek56 komentáře u knih

Vzpomínky na padlé kamarády Vzpomínky na padlé kamarády František Fajtl

Vzpomínky na padlé kamarády, spolubojovníky, letce RAF. S těžkým srdcem opouštěli vlast, své blízké, své milované, nejdražší i s vědomím, že už je taky nemusí spatřit, utíkali, aby mohli bojovat, vzepřít se okupantům. Nečekal na ně nikdo s otevřenou náručí, vše si museli vybojovat. Bojovali, létali, svůj strach přemáhali, ale také se snažili žít, nestěžovali si, věřili a doufali ve svůj návrat domů. Velké většině se to bohužel nesplnilo. Umírali jako hrdinové, nesmíme nikdy zapomenout.

21.01.2019 5 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Pekna kniha, osudy lidi za valky v Nemecku. Propletene pribehy lidi, jen jsem mela v knize preklepy napr. Otec Fridrich, syn Paul a autor je mnohokrat opacne zamenil. Ze zacatku nema kniha co rict, pak dostava spad a knihu doctete na jeden zatah.

08.11.2018 4 z 5

Den, kdy udeřilo zlo: Prlovská tragédie, 1945 Den, kdy udeřilo zlo: Prlovská tragédie, 1945 Roman Cílek

Tak tohle by mela byt povinna cetba.
Cest jejich pamatce, kolik lidi by se takhle zachovalo v dnesni dobe? Stacilo by zasustit papirkama. Kolik mladych by bylo ochotno obetovat zivot?

22.10.2018 5 z 5

Na Řece Na Řece Josef Hejzlar

Valka pohledem ditete, o valce se toho ale mnoho nedozvime. Spise je to popis uteku pred Japonci, kteri cast Ciny zacatkem ctyricatych let obsadili. Zivot uprchliku, kazdodenni radosti i starosti pohledem divciny- Skoricove.
Nemelo to spad, ucourane, nedokoncene.

06.10.2018 2 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ernst Haffner

Vse napsane v komentarich, neni co dodat. Jen nechapu tak nizke hodnoceni, kniha je sice jednoducha, ale pravdiva. Jednoduse psana pravda o zacatku 30 let 20 stol.v Nemecku, kdy se k moci hlasil Hitler. A zvitezil hlavne proto, ze ho zacali volit takovi bezdomovci, chudi, slibil jim praci, lepsi zivot. Kdyby to uz tehdy vedeli, jak to vse dopadne.

14.09.2018 5 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Proste Standa Motl, kniha je dobra, ale vadi mi tam vsuvky. Buchenwald popisuje jako by to byla kniha o Buchenwaldu, Baťa jaky byl, dalsi takova odbocka. Ja bych radeji vic o p.Kalinovi. Co je venovano vsuvkam, by melo byt venovano Kalinovi.
Jinak čest jeho pamatce, smekam pred jeho odvahou, at byl komunista ci ne. Mesto i Ceska republika by se mela stydet, ze na nej zapomnela.

07.09.2018 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Tak jsem se tesila, po Gabrielovi ctena jako pokracovani, ale nic moc. Zklamala mne. Zmet postav, ve kterych se brzo ztratite, styl psani taky nic moc. Pripada mi, jako by byla psana horkym perem, tak nejak rychle.

09.08.2018 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Pekny popis cikanskeho kocovneho zivota, naivni, pohadkove, nuti Vas to stale cist. Davam do ctenarske vyzvy. Super.

09.08.2018 5 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Tak jak napsal-a Cori, nebudu se opakovat.
Pro me kniha nudna, bez spadu, mela jsem problem ji docist, vzdy 1-2 stranky a pak jsem usnula.

17.07.2018 3 z 5

Levý břeh Levý břeh Varlam Šalamov

Tezke cteni, kdo zacina cist z prostredi ruskych gulagu tak pro zacatek spis doporucuji Solzenicyna. Jinak je to kniha dobra, zaroven je to hrozne, gulag jste mohli dostat i za nic, nechtela bych zazit eru Stalina od 30 let. Dite, zena, stary clovek, delnik nebo profesor, to je jedno, stacilo se spatne podivat a minimalne 5 let jistych. A pak nejisty navrat domu, mohli jste dostat vyhnanstvi.

12.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Uzasna kniha, lepsi nez Slepa mapa, perfektne napsana, prectena jednim dechem, moooc doporucuji.

06.07.2018 5 z 5

Na gestapu Na gestapu Ilja Bart

Utla kniha, ktera popisuje Peckuv palac, Pankrackou veznici, Terezin. Malou pevnost znam, pri cteni jsem vedela, kde je prijimaci kancelar, bunkr, kuchyne, ocislovane cely, nemocnice, jen me vadil ten "komunismus". Kdyz toto spolknu, uzasna kniha.

06.07.2018 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Skvela kniha, co dodat? Zeny, ktere mely vetsi stesti nez ty ostatni. Zily v teple, mely obleceni, boty, zadne selekce, bylo to vubec v Osvetimi mozne? Ani se nedivim, ze se na ne ostatni divaly skrze prsty. Osvetimska elita - orchestr, ktery bizarne hraje esesakum, kteri jsou z vrazdeni unaveni, ktery hraje ostatnim veznum, kdyz odchazeji po rannim apelu pracovat. A co vedouci tabora Mandelova? Vezme si zidovskeho chlapecka, ukazuje se s nim, obleka ho, krmi cokoladou a pak ho za ruku odvede do plynove komory. Je to mozne? Dalsi elitou byly zeny, ktere tridily obleceni, veci po lidech, kteri prijizdeli transporty tzv. Kanada, dobre se mely zeny v kuchyni. Ale jen Arijky. Zidovky na tom byly nejhur. Co jsou hladovi lide schopni udelat pro kus zvance? Typicky priklad Klary.
Doporucuji, budete se chvet strachy, co zase bude na dalsi strance.

19.05.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pohodova knizka, super, moooc doporucuji, pro me takova oddychovka od valecnych knih. Nemohla jsem se od ni odtrhnout, ctena dlouho do noci.

10.05.2018 5 z 5

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Precteno, doporucuji, spousta dnesnich mladych nad timto obdobim mavne rukou, ale neuvedomuji si, kolik zivotu stala svoboda, jak tito lide nasazovali sve zivoty pro svou vlast. Lepsi nez film, tvrdost, syrovost,lasku, uctu a pomoc kamaradum na kazde strance. Dost informaci o generalu Svobodovi.

04.05.2018 5 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Težká četba, první část ještě ušla, ale ta druhá nestála za nic.

25.01.2018