Vartan Vartan komentáře u knih

Šachový Turek Šachový Turek Robert Löhr

Velmi čtivá a napínavá kniha. Příběh kolem šachového turka je smyšlený, ale poutavě napsaný. Šachový turek opravdu existoval a proto mě jako šachistu zajímalo jak bude příběh podán. Nakonec jsem byl docela mile překvapen a i poučen, protože jsem netušil, že šachový stroj existoval 84 let než shořel v muzeu,

30.10.2017 5 z 5

Nežiaduci účinok: smrť Nežiaduci účinok: smrť John Virapen

Šokující zjištění.....:-( pokud jde o peníze tak jde veškerá etika a přísahy stranou i když jde o lidské životy. Pak věřte doktorům.

15.09.2017 5 z 5

Beru svá slova zpět Beru svá slova zpět Viktor Suvorov (p)

Super kniha stojí zato přečíst....

15.11.2016 5 z 5

Všechno bylo jinak aneb Kdo začal druhou světovou válku? Všechno bylo jinak aneb Kdo začal druhou světovou válku? Viktor Suvorov (p)

Suvorov vyvrací všechna komunistická dogmata o druhé světové válce. Cituji: "Německo přepadlo Polsko, což znamená, že Německo je iniciátorem a účastníkem druhé světové války. SSSR udělal přesně totéž, dokonce v témže měsíci - a přesto není pokládán za iniciátora války. Oficiálně je účast SSSR ve světové válce datována od 22. června 1941. Proč? :-)"
Určitě stojí za přečtení.

17.07.2014 5 z 5

Sebevražda Sebevražda Viktor Suvorov (p)

Rezun- Suvorov opět nezklamal. Na důkazech a logice popisuje mimo to jak byl SSSR připraven na válku a kolik měl výzbroje,ale i co následovalo po podepsání paktu Molotov-Ribbentrop. Což popisuje jako cestu k Hitlerově sebevraždě, protože právě tehdy Hitler prohrál válku. Rozhodně stojí za přečtení, protože ji nenapsal pouze jako vojenský historik, ale také jako profesionální rozvědčík. Čtyři roky působil jako kapitán GRU ve Vídni.
V roce 1978 utekl do Anglie a byl přijat do britské zpravodajské služby MI6. V SSSR byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti.

17.07.2014 5 z 5

Akvárium Akvárium Viktor Suvorov (p)

Super kniha.

14.03.2014 5 z 5

Mezi mariňáky Mezi mariňáky Steven Preece

Čekal jsem trochu bojové akce, ale místo toho to byly jen hospodské rvačky a chlast. Přesto všechno, jak už je tu napsáno, je kniha velmi čtivá.

30.03.2013 2 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

Stojí za přečtení.

16.01.2013 5 z 5

Moji velcí předchůdci 4 Moji velcí předchůdci 4 Garri Kasparov (p)

Nelze než souhlasit s Marwinem. Obdivuji Bobby Fischera a tato kniha je věnována převážně jemu. Přesto nezapomíná ani na další hráče šachového západu: S. Reshevský, M. Najdorf a B. Larsen.

16.01.2013 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Právě jsem dočetl a musím souhlasit s nightlybird. Bylo to spíše zklamání. Čekal jsem víc než pohádku pro dospělé. Škoda no...:-(

10.07.2012 2 z 5

Slovenské pohádky 1 Slovenské pohádky 1 Pavol Dobšinský

Nic proti pohádkám, ale pamatuji si jako kluk, když jsme četli pohádku Nebojsa, tak to bylo jak v hororu :-)
Malým dětem bych to určitě nečetl.
.Malá ukázka: Nebojsa se nemohl dočkat deváté hodiny. Odebral se na věž, a jak tak hmatá potmě nahoru po schodech až pod zvony, tu na místo provazu nahmátne oběšencovi nohy. Jiného by na místě trefil šlak, ale Nebojsa, třebaže si nemyslil jinak než, že to tam visí mrtvý zvoník, chytil oběšence za nohy:
,,No počkej," povídá, ,,já tě odnaučím toulat se po smrti!" A tahal co mohl za ty nohy a poctivě zazvonil. Ale oběšenec se mu utrhnul od břevna a hlava se kutálela na jednu stranu a tělo dopadlo na druhou, jen to žuchlo. :-))

25.06.2012 2 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Mohu jen doporučit, výborná kniha.

25.06.2012 5 z 5

Petrosjan, Tal - rytíři královské hry Petrosjan, Tal - rytíři královské hry Viktor Lazarevič Vasiljev

Plně souhlasím s Marwinem výborná kniha a to nejen pro šachisty.

O šachový trůn Spasskij Fischer O šachový trůn Spasskij Fischer Vlastimil Hort

Výborná kniha pro všechny šachové fanoušky. Byla to první šachová kniha ke které jsem se dostal v roce 1975. Od té doby zbožňuju Roberta Fischera a jeho šachovou hru. děkuji pane Horte. :-)

25.06.2012 5 z 5

Psychologický průvodce šachovou partií Psychologický průvodce šachovou partií Jiří Veselý

Podle mého názoru nejlepší šachová kniha Jiřího Veselého, která ukazuje šach i jinak než jen tahání figurkama. Vracím se k ní dodnes. Doporučuji všem šachistům.

25.06.2012 5 z 5

Nádherná kniha pro děti. Poprvé jsem ji četl začátkem 70. let, když jsem ji dostal na vánoce. Potom ještě tolikrát, že to nejde spočítat. Byl to takový salát, že jsem už jako dospělý musel koupil nové vydání, aby si ji mohly přečíst i moje děti. :-)

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Četl jsem dvakrát a mohu doporučit.