varanbooks varanbooks komentáře u knih

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Pirát Ker Karraje nyní vlastní Rochův fulgulátor.

Zelený paprsek Zelený paprsek Jules Verne

"Dobrý večer, otče Same! Jak se vám daří, matko Sibe?" Zelená...ehm červená knihovna a jednoznačně nejslabší Verne.

Robur Dobyvatel Robur Dobyvatel Jules Verne

Robur, to je takový kapitán Nemo vzduchu, bohužel ve značně nablblé verzi.

Pán světa Pán světa Jules Verne

Robur, to je takový kapitán Nemo vzduchu, bohužel ve značně nablblé verzi.

21.04.2015 2 z 5

Dobrodružství tří Rusů a tří Angličanů v Jižní Africe Dobrodružství tří Rusů a tří Angličanů v Jižní Africe Jules Verne

Politicky korektní úvod do zeměměřičství.

Génius Milana Knížáka Génius Milana Knížáka Václav Budinský

Leccos nalezneme už v Novém ráji a dalších knížákovských knihách, zde ale navíc dva disky plné audia a filmů.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Cyrus Smith na ostrově zřídil sklárnu, hutě, cihelnu, loděnici, farmy, chovy, plantáže, chemickou výrobu třaskavin, telegrafní síť i výtah a všichni mu proto právem neustále lezou v řiť. (Po Ledové sfinze moje nejoblíbenější verneovka.)

Evangelium podle Brabence Evangelium podle Brabence Renata Kalenská

Když se novinářka zamiluje do zpovídaného a půlku knihy se už jen blbě plká... Ztracená šance, druhý, lepší knižní rozhovor s V. B. už asi nikdo nevydá - tenhle vídám ve slevách po tuctech.

21.04.2015 3 z 5

Stanice Čtyřsloupový ostrov Stanice Čtyřsloupový ostrov Martin Ryšavý

Oznámení
Znovu žádám o Váš souhlas s mým odletem ze stanice nejbližším spojem z rodinných důvodů: rodina mého syna je na pokraji rozvodu, snacha leží po srdeční zástavě na resuscitaci, navíc já sama se cítím špatně a po psychické stránce jsem na hranici zhroucení. Na stanici jsou už půl roku jen dva radisté, mám naprosto narušený spánek, tři dny po sobě už nespím a jsem vystavena štvanici ze strany V. L. Tiškina a vrchního mechanika L. F. Tiškina.

20.1.1993 Dančenková

Muriel a oranžová smrt Muriel a oranžová smrt Miloš Macourek

Ten scénář... ten impotentní scénář... ten strašlivě impotentní scénář...

Praktická typografie Praktická typografie Pavel Kočička

Veskrze užitečná záležitost.

Uctivý kolotoč Uctivý kolotoč Ivan Wernisch

Kdybych uměl hezky vzpomínat,
Pořídil bych si těžký stůl,
Pevné křeslo,

Šla Nanyka do zelí
s natrženou prdelí

Proslýchá se Proslýchá se Ivan Wernisch

Ivan Wernisch: Sen (IV)
Vyjde před dům, udělá pár kroků a vzpomene si, že nechal doma cigarety. Vrátí se, zuje boty, svlékne kabát a lehne do postele. Stejně nechtěl nikam jít.

21.04.2015 5 z 5

Cesta do Ašchabadu neboli Pumpke a dalajlámové Cesta do Ašchabadu neboli Pumpke a dalajlámové Ivan Wernisch

V poledním žáru
šíří se městským sadem
pach z pisoáru.

21.04.2015 5 z 5

Bez kufru se tak pěkně skáče po stromech neboli Nún Bez kufru se tak pěkně skáče po stromech neboli Nún Ivan Wernisch

Loupal brambory do polévky a všiml si, že jedna z nich vypadá jako malý zavalitý mužíček. Rozmýšlel se chvíli, má-li mužíčka hodit do horké vody, či nemá-li mužíčka hodit do horké vody,a pak ho tam hodil.

21.04.2015 5 z 5

Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Miloslav Švandrlík

Radúz Kobliha, Nové Strašecí.

Další knížka Další knížka Jiří Suchý

Šenkýřka umřela
šenkýř byl rád
strčil jí do řiti
karafiát

Cestou života Cestou života František Fiala

Avšak babička, která to slyšela, pravila si: "Já to však pokládám za smrt v pravý čas. Co by z něho bylo, kdyby byl živ?"

Výbuch bude v šest Výbuch bude v šest Alena Vostrá

Nejlepší na ní je, že není křiklavá.

21.04.2015 4 z 5