Valerian Valerian komentáře u knih

Pozor, Toxo! Pozor, Toxo! Jaroslav Flegr

Tuto knihu i s podpisem autora jsem vyhrál v soutěži na jeho stránce Pokusní králíci. Už dříve jsem shlédl několik přednášek pana profesora, které se týkaly jeho teorie zamrzlé plasticity, díky kterým jsem se začal účastnit výzkumů na této stránce probíhajících. I tato kniha mne velice zaujala, zejména proto, že sám na sobě pozoruji některé z příznaků, jako profesor Flegr, než zjistil, že je nakažen toxoplasmou. Navíc jsem Rh-negativní, takže by mě celkem zajímalo, jestli tu latentní toxoplasmózu mám.

02.11.2014 4 z 5

Johnny Cash vlastní životopis Johnny Cash vlastní životopis Patrick Carr

Nevím, jestli bych tuto knihu nazval životopisem. O Johnny Cashovi se v ní toho přísliš nedozvíme, je to spíše jeho vyprávění o jeho přátelích a jiných hudebnících. Dojem také kazí dle mého názoru dost špatný překlad snad s největším počtem gramatických chyb, jaký jsem kdy viděl.

09.08.2014 2 z 5

Muž bez vlasti Muž bez vlasti Kurt Vonnegut Jr.

Jedna věc mi není jasná. Jelikož Zelenkův film Knoflíkáři je z roku 1997, znamená to buď, že pan Vonnegut ten film viděl, nebo, což by bylo ještě překvapivější, opravdu existují lidé, kteří s protézou mezi půlkami ukusují knoflíky. Můj průzkum internetu byl v tomto směru neúspěšný, takže uvítám jakékoliv informace o původu této kuriozity.

22.06.2014 4 z 5

Klub sebevrahů / The Suicide Club Klub sebevrahů / The Suicide Club Robert Louis Stevenson

Přečteno až po shlédnutí divadelního představení ve Slováckém divadle, které je na motivy první části. Divadlo mě opravdu nadchlo a bylo to asi nejlepší představení, jaké jsem kdy viděl, takže kniha pro mě byla celkem zklamáním.

06.07.2013 3 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Ukázku z téhle knížky jsme četli kdysi na základce a tak mě zaujala, že jsem si ji půjčil od babičky, která ji měla. Od té doby mi asi 10 let stála v knihovně a dostal jsem se k ní až teď. No asi jsem si ji měl přečíst už tehdy.

26.10.2012 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Jak už tu bylo napsáno je to skvělá kniha s poutavým závěrem. Jenom by mě zajímalo, proč nebyla předmluva (Jak je důležité míti Ba chmana) zařazena až na konec, když je v ní prozrazeno vyústění příběhu. Opravdu mi to dojem z celé knihy zkazilo. NEČTĚTE SI PŘEDMLUVU.

17.10.2012 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Je mi záhadou, jak tento díl může mít lepší hodnocení než první dva díly s Mrakoplašem. Postava Smrtě, kterou mám opravdu rád a na kterou jsem se těšil, dostala dost málo prostoru. Hlavní hrdina Mort mi k srdci vůbec nepřirostl a se svým neustálým opakování "Mort", když ho někdo oslovil "Chlapče" a svojí samomluvou mi přišel jako lehce duševně zaostalý. No doufám, že další díly už budou zase lepší.

30.08.2012 2 z 5

Zabíječ zombií Zabíječ zombií Nathan Long

Příjde mi, že série začíná mít co se kvality týče hodně sestupnou tendenci. Pan Long už by měl nechat Gotreka konečně najít svou hrdinskou smrt. Jestli mě příští díl zklame stejně jako tento, tak se asi se sérii rozloučím a případné další díly už číst nebudu.

17.08.2012 2 z 5

Goblinova válka Goblinova válka Jim Hines

Pro mě asi nejlepší díl. Vynikající zakončení skvělé série. Obzvlášť se mi líbily pasáže o Tylamousovi Podzimní hvězdě.

10.08.2012 4 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Zdá se mi, že kvalita jednotlivých dílů série hodně kolísá. Po přečtení naprosto skvělých Jatek a Nepřítele pro mě byl tenhle díl hodně velkým zklamáním.

07.08.2012 2 z 5

Goblin hrdina Goblin hrdina Jim Hines

Musím souhlasit s Okřídlenou lištičkou. Jak příběh, tak postavy mi ve druhém dílu přišli zajímavější. Přišlo mi, že tu autor daleko líp využil povahy a prostředí goblinů. Co se týče roztahanosti děje, tak si nemůžu pomoct, ale jednička se podle mě táhla víc.

27.07.2012 4 z 5