Vaceda

Severská mytologieSeverská mytologieNeil Gaiman

Velmi dobrá knížka, která zpracovávaná obdobu křesťanské Bible, tedy starodávnou Eddu. Jednotlivé příběhy jsou zábavné, dobře napsané a samozřejmě velmi kruté.

22.11.2020

Slovácko sa súdí aj nesúdíSlovácko sa súdí aj nesúdíZdeněk Galuška

Není možné, aby člověku veselé a zábavné příběhy dědečka Pagáče nepřirostly k srdci. Z příběhů na Vás dýchne krásný duch Moravy a líbeznost dob již minulých.

22.11.2020

Prokletí vranProkletí vranPaul Tobin

Opět více povedená povídka, která je důstojným nástupcem knižní série. Příběhem mimo své dvě hlavní dobrodružství vypráví notoricky známou povídku se strigou, což považuji za pozitivní věc.

07.10.2020

Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. stoletíTři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. stoletíKarel Malý

Dobře napsané, čtivé dílo, které podrobuje rozbor nejen Obnovenému zřízení zemskému.

07.05.2020

Mezníky českých právních dějinMezníky českých právních dějinVilém Knoll

Myslím, že naprosto perfektní dílo a vodítko pro právní dějiny.

Liščí dětiLiščí dětiPaul Tobin

Tento díl trochu strádá, je to pravda, na druhou stranu si myslím, že je to nadále důstojné dílo a pokračování povídek v komiksové podobě. Na předchozí povídku Dům ze skla skutečně nemá, nicméně je velmi těžké udržet si standard. Kresby jsou však opět krásné a já osobně doceňuji snahu držet značku Zaklínač živou.

Batman: Návrat temného rytířeBatman: Návrat temného rytířeFrank Miller

Zprvu na mě tohle dílo neudělalo příliš velký dojem. Podivná zastaralá kresba. Televizní vysílání, které bylo v mezičase využíváno pro nastínění děje, bylo zprvu velmi neomalené a celý děj zdržovalo. Nicméně děj nakonec nabral na otáčkách a celá knížka je velmi, ale velmi povedená.

Batman: Soví tribunálBatman: Soví tribunálScott Snyder

Já si velmi cením, že hned na druhé stránce se podařilo nastínit, kdo je jaká postava, neboť pro mé první dílo z univerza Batman, a neznal jsem spoustu věcí, které je třeba znát k pochopení díla. Kresby jsou samozřejmě velmi pěkné a moderní. Občas mi chybí konzistentnost souboje. Neboť jednou se nepřítel jeví takřka neporazitelný a o pár stránek dále, potom co Batman zaznamená řadu zranění, už dotyčný nepřítel tolik problémů nečiní.

Skleněný důmSkleněný důmPaul Tobin

Fenomenální, skutečně fenomenální kousek, neuvěřitelné krásné kresby, navíc přední strana od autora Hellboye Mike Mignoly, božské. Příběh je velmi důstojným nástupcem knižních povídek. Má propracovanou zápletku a k tomu dokonalou ilustraci. Doufám ve vícero těchto děl.

28.04.2020

GrandvilleGrandvilleBryan Talbot

Musím uznat, že mi některé kresby až tolik nevyhovovaly, ačkoliv si velmi vážím pojetí secesního steam punku a také několika děl od Muchy, především vchod do metra. Dále se mi taky líbila myšlenka Napoleona jako lva a posléze jeho portréty od slavného Davida.

28.04.2020

Při výkonu službyPři výkonu službyGreg Rucka

Velmi povedené, velmi pěkné. Je velmi těžké nacházet motivaci pro práci, při které víte, že nad Vámi stojí někdo lepší, někdo silnější, někdo kdo to za Vás udělá. Neustálá přítomnost Netopýra nepříjemně dýchá na záda prostých policistů.

27.04.2020

Zaklínač a jeho světZaklínač a jeho světMarcin Batylda

Pěkné, velmi pěkné ilustrace, které se samozřejmě drží zejména herní série. Ve svém čtení jsem tuto knihu použil zejména jako doplnění informací a o vzniku světa, které jsou v knižní sérii kusé. Dalším výhodou je exaktně zpracovaná mapa, která se v knižní sérii taky nenachází. V poslední řadě jsem si nejvíc užil bestiář, který mi přišel velmi zajímavý, ostatní informace v této knize považuji za obsolentní a je lepší je získat během čtení knižních povídek a beletrie.

18.01.2020

Pravá ruka zkázyPravá ruka zkázyMike Mignola

No prostě rubačka jak má být. A jak to máme rádi.

01.05.2019

Umění válkyUmění války Sun-c'

Zajímavé, minimálně zajímavé. Je tam mnoho proměnných, ale myslím, že by to mohlo fungovat, koneckonců tento muž sjednotil Čínu.

01.05.2019

Spoutaná rakevSpoutaná rakevMike Mignola

Tato knizka je elementarni pro pochopeni noveho filmu od Marshala.

19.04.2019

Probuzení ďáblaProbuzení ďáblaMike Mignola

Opět velmi osvěžující komplexní čtení, ačkoliv musím říct že to míšení jednotlivých mytologií je místy trochu rušivé.

12.04.2019

Sémě zkázySémě zkázyJohn Byrne

Obvykle komiksy nečtu, ale Hellboy, po hereckých výkonech Rona Perlmana mi sedl natolik, že jsem tomu podlehl a nelituji ani na vteřinu.

10.04.2019

Základy práva Evropské unie pro ekonomyZáklady práva Evropské unie pro ekonomyVladimír Týč

Některé pasáže čtivější než druhé. Některé judikáty SDEU by mohly být více rozepsány.

28.01.2019

Správní právo procesníSprávní právo procesníSoňa Skulová

Je to ve své podstatě přepsaný zákon. Téměř žádná přidaná hodnota. Ale myslím, že ve finále mi pomohla.

28.01.2019

MaryšaMaryšaVilém Mrštík

Naprosto zcela fenomenální stavební kámen českého dramatu. Nádherné vykreslení veškerých okolností, i okolí samotného. Maryša jakožto zlomená bytost, byť do posledního konce, navzdory všemu, hrdá.

28.11.2018

Jak je důležité míti FilipaJak je důležité míti FilipaOscar Wilde

Krásné, skvosné, velmi příjemné dílo, které mi mnohokrát vykouzlilo úsměv na tváři. Jedním slovem to bylo takové "Lidské" .

06.11.2018

Jeden deň Ivana DenisovičaJeden deň Ivana DenisovičaAlexandr Isajevič Solženicyn

Jeden den, jeden dlouhý, nekonečný, bezútěšný den. Jeden další zmařený život, díky rozhodnutí jednoho člověka. Jeden velký pocit marnosti, jeden velký pocit Zmaru. A jen jeden cíl - přežít.

01.08.2018

Láskou ji nespoutášLáskou ji nespoutáš. Atticus (pseudonym)

Jak zoufale málo stačí lidem ke štěstí.

20.07.2018

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

O myších a lidech, nebo spíš o o prostém životě nejnižšší vrstvy napříč amerikou, která tak připomíná nádenické práce v Dharmových tulácích. Střet morálky, bezmoci, a naděje, která, jak to už tak bývá, umírá jako poslední.

06.07.2018

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

O myších a lidech, nebo spíš o o prostém životě nejnižšší vrstvy napříč amerikou, která tak připomíná nádenické práce v Dharmových tulácích. Střet morálky, bezmoci, a naděje, která umírá jako poslední.

06.07.2018

Metro 2035Metro 2035Dmitry Glukhovsky

Podle mě krásně uzavřené vyvrcholení trilogie, oproti druhému dílu bravůrně zvládnuté společenské socio-psychologické problémy. Trochu mě v obecné rovině mrzí, že se autor rozhodl zlikvidovat prvek nebezpečí, který se skrýval na povrchu v podobě monster, které barvitě popisoval v prvním díle. Je trochu podezřelé, že dokázaly vymizet během jednoho roku, na druhou stranu chápu, že potřeboval otevřít bránu k vyššímu vývoji konceptu celého uzavření ságy. Konec je moc pěkný, dává čtenáři prostor k vlastní fantaziji.

24.04.2018

Metro 2034Metro 2034Dmitry Glukhovsky

Krásné postapokaliptické dílo.

24.04.2018

Vyhoďme ho z kola venVyhoďme ho z kola venKen Kesey

Je třeba dát si pozor na kombajn, který semele vše co mu stojí v cestě.

25.08.2017

Břicho PařížeBřicho PařížeÉmile Zola

Skvělá myšlenka, skvěle zachycena realita onoho ponapoleónského období. Nicméně na Zolomi mi trochu vadilo přehnané vykreslování prostředí. Přišlo mi zbytečné, že když vím, že je tam krámek s drůbeží, že se tam válí 3 krůty, 5 holubů, 4 kačeny, 6 hus. Nicméně jsem to ochoten Zolovi neustále dokola odpouštět.

16.08.2017

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Za mě osobně, je to snad první fantasy kniha kterou jsem si přečetl, a dostal jsem se k ní především, kvůli nezměrné hráčské komunitě, mezi nimiž mám přátele. Nemohu nic vytknout, krátké příběhy, dodaly celé knize svižné tempo, a materiál je velmi čtivý, jediné co mi občas přišlo, bylo, že Geraltova mluva a vystupování, občas nekorespondovaly s mou osobní představou vznešeného bojovníka se zlem, který se nazývá Wiedźmin.

31.07.2017