Vaceda Vaceda komentáře u knih

Nekropole Nekropole Dan Abnett

Dechberoucí příběh odvahy, nasazení a sebeobětování. Já tady vidím předlohu pro oskarový snímek.

14.04.2024

Stvořitel duchů Stvořitel duchů Dan Abnett

Tady skutečně nelze říci nic jiného, než, že se jedná o fenomenální dílo. Krásně se seznamujeme s jednotlivými postavami a Gauntem. Je zde dokreslen otcovský vztah mezi Gauntem a jeho muži. Kniha je tedy stavěna formou jednotlivých povídek, což tomuto žánru velmi dobře prospívá.

13.03.2024 5 z 5

Lexikon české šlechty Lexikon české šlechty Jan Halada

Hezké, moc hezké, jen je to už trochu zastaralé. Na můj vkus příliš stručné a kniha by mohla obsahovat i kresby či fotky sídel. I mapa by byla příhodná.

15.01.2024 3 z 5

Teorie práva Teorie práva Aleš Gerloch

Myslím si, že je to jedna z lepších knížek Teorie Práva.

07.01.2024 3 z 5

První a jediní První a jediní Dan Abnett

Tato knížka je moje první zkušenost se Sci-fi světem Warhammer 40 K. Ze začátku jsem se domníval, že celý příběh bude jen popis boje a nejrůznějších střetnutí. Ale nakonec jsem byl mile překvapen, nad velmi zajímavou zápletkou a příběh se velmi příjemně propojoval. Myslím si, že tato knížka je velmi kvalitní literární počin a těším se na pokračování. Snad jen, abych nezačal kupovat a barvit figurky.

07.01.2024 5 z 5

Jak se snadno učit a více si pamatovat Jak se snadno učit a více si pamatovat Hans Christian Kossak

Nejedná se o přelomové dílo překypující radami.

09.12.2023 3 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Kniha se krásně čte, je velmi motivační. Bernard zde popisuje těžkosti začátků svého podnikání, reflektuje a dobu a popisuje i politické souvislosti podnikání v České republice krátce po revoluci. Zároveň nám zde pan Bernard ukazuje svůj pohled na svět
Léta 90. byla jistě dobou mnoha příležitostí, snad i naivity, ale jednoznačně to byla doba lidí, kteří se nebáli se pro věc nadchnout, zadlužit a zapřít.

P.S. během četby jsem se panem Bernardem setkal, je to velká duše.

P. P.S. zítra se chystám vařit pivo.

16.10.2023 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velký Gatsby, tajemný muž obětující vše pro přízeň a lásku jedné rozmarné ženy, znuděné konzumním životem bez pocitu naplnění. Hnací motor v podobě jediného cíle dokáže dělat divy. Naplnění cíle Gatsbyho bylo tak blízko a přesto tak daleko. Závěrečný odkaz na samotu, ve které se následně ocitl mi opět připomněl známe rčení přítel všech přítel nikoho.

21.05.2023 5 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

(SPOILER) Musím říci, že dříve než jsem četl tuto knížku, tak jsem viděl její filmovou adaptaci od Spielberga v hlavní roli s Tomem Cruisem, takže jsem měl již jistá očekávání. Knížka dopadla skvěle, skutečně výborné dílo a dodali potřebné následné informace o dění, které následovalo po vymření Marťanů. Poslední kapitola je naprosto esenciální a je škoda, že nebyla promítnuta do výše uvedeného filmu.

13.04.2023 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Naprosto fenomenální a okouzlující dílo. Občas až teatrální a absurdní znuděnost Lorda Henryho. Kapitola 11 byla pro mě kapitolou mající za účel retardaci děje, neboť autor zde exhibuje svou erudovanost ve vztahu na řecká a renesanční dramata. Kapitola 12 nabrala obrovský spád a byla velkolepá a samotný konec příběhu je ve skrze geniální.

07.02.2023 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Je to velmi příjemná a čtivá knížka, která je nesmírně důležitá pro uchopení přístupu, který je třeba zaujmout pro podstoupení 21 denní výzvy. Už mám náramek 2 měsíce a přehazuji si ho jako zběsilý, ale aspoň si tu svou negaci více uvědomuji. V okamžiku, kdy však hovořím o současné americké kinematografii, tak v rámci úspory energie náramek sundávám.

19.09.2022 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ze začátku na mě příběh působil poněkud pomalejší, poté co opustil práh školy se příběh pomalu rozjíždí. Dlouho jsem přemýšlel o čem tato vlastně má vyprávět a proč je tak adorovaná. Jedná se zpověď rozzlobeného mladého muže, který je každým coulem svého těla negativní a nedokáže svou negativitu, která pramení ze zmatenosti a ztracenosti, překonat. Je to člověk, který je ztracen, hledá sám sebe a snaží se svou ztracenost naleznout ve svých představách, kam i často utíká. Jeho dobrá společenská situovanost a široká škála možností přispívají k jeho ztracenosti ve společenském řádu meziválečné USA.

21.08.2022 4 z 5

Super jednoduše Super jednoduše Zdeněk Pohlreich

Je to skvělá kuchařka skvělého kuchaře, jehož působení v Ano, šéfe! jsem miloval a jeho hlášky budu používat do chvíle, než si mě andělé zavolají k sobě. Avšak musím říct, že bych od jednoho druhu mas dal vícero receptů a taky vícero sladkých receptů.

05.08.2022 5 z 5

Temno Temno Alois Jirásek

Nádherné, nádherné, nádherné dílo. Já jsem velkým fanouškem Aloise Jiráska, byť některé věci je nutné brát s rezervou, zejména pokud glorifikuje Rusko. Nicméně toto dílo je krásný příběh o pronásledování nepohodlných Husitů v Českém Království.
Je neuvěřitelné, jak Jirásek dokáže propojovat jednotlivé postavy a události příběhu, nikdy by Vás některé spojitosti ani nenapadly. Líbí se mi, že Jezuitský řád není vysloveně haněn, je zde i ukázána jeho dobrá stránka zejména v Páteru bratranci paní Lerchové.
Závěr celého milostného příběhu mi rval srdce.

23.11.2021 5 z 5

Soudce a jeho kat Soudce a jeho kat Friedrich Dürrenmatt

Skvělá kniha, asi nejlepší dílo Dürrenmatta. Hlavně zakončení celého příběhu je naprosto geniální. Podařilo se mu dokonale objasnit chybné kroky pachatele a logicky je pospojovat v uvěřitelný závěr komisaře Bärlacha.

28.08.2021 5 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Velkolepé dílo ze světa Star Wars, které vnáší nový svěží vítr do zajetých pořádků, ukazuje nám období před filmem Rogue One. Je nesmírná škoda, že se poslední, otřesná, filmová trilogie nevydala směrem, kdy Nová republika musí čelit hrozbám za hranicí známého vesmíru a neřeší zase nesmyslné velmi křehké vztahy rodiny Skywalker. Mimochodem poslední dva filmy Star Wars mě budí v noci. A poslední věta té Rey v 9 díle mě nutí kříčet. Nicméně tato kniha předvádí obrovský potenciál universa.

02.08.2021 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Fenomenální dílo Karla Čapka, které stejně jako R.U.R. varuje, před přejímáním člověka role boha.

12.03.2021 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Velmi dobrá knížka, která zpracovávaná obdobu křesťanské Bible, tedy starodávnou Eddu. Jednotlivé příběhy jsou zábavné, dobře napsané a samozřejmě velmi kruté.

22.11.2020 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Není možné, aby člověku veselé a zábavné příběhy dědečka Pagáče nepřirostly k srdci. Z příběhů na Vás dýchne krásný duch Moravy a líbeznost dob již minulých.

22.11.2020 5 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Opět více povedená povídka, která je důstojným nástupcem knižní série. Příběhem mimo své dvě hlavní dobrodružství vypráví notoricky známou povídku se strigou, což považuji za pozitivní věc.

07.10.2020 5 z 5