V28 V28 komentáře u knih

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Moje druhá Pollockova kniha a pořád nevím jestli tak úchylně a nechutně dokáže vymýšlet příběhy on sám a nebo jen věrně popisuje drsnou realitu života na americkém venkově. Každopádně to byla opět divná i zábavná záležitost, která se díky skvěle vytvořené atmosféře čte sama, ale nesedne každému.

08.10.2017 5 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Takový syrově, velmi jadrně vypravěný příběh tří bratrů kteří se po smrti otce vrhnou do života jediným způsobem který znají a to z šestakového románu. Tak nějak jinak napsáno. Chvilku to bylo moc krkolomné, nepřehledné, znásobené počtem příběhů a postav, ale nakonec do sebe vše zapadlo a bylo to čtivé, zajímavé i zábavné čtení.

05.10.2017 5 z 5

Pro čtenáře/běžce asi výborný, pro čtenáře/neběžce za tři hvězdy.

01.10.2017 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Nevím jakým způsobem vybírají v Hostu naše autory, ale daří se jim to zatraceně skvěle. Příběh Malinky a její rodiny od Dity Táborské člověka v podstatě vcucne, nepustí ho, nedá mu ani chvilku prostoru pro odpočinek. Každá jedna stránka knihy od začátku do konce je výborně napsaná, skvěle vyprávěná, doslova nabušená dějem ze života, jeho náhod i absurdních situací, prostě stránky opravdu plné všeho co čekáte a chcete od vynikající knížky.

26.09.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Příběh bez pořádného začátku a bez konce. Přesto s výbornou, tajemnou atmosférou, kdy hltáte podobně jako Stephanie každou větu, každé slovo dvou spekulujících staříků o Colorado Kidovi. Tohle si může dovolit a dokáže jen Stephen King.

22.09.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čtivě napsaná hodinová jednohubka. Přestože nemám rád povídky, tak díky Georgi R. R. Martinovi, že požádal Gillian Flynn o její napsání. Bavil jsem se i když z toho mohlo být víc.

21.09.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Líbil se mi začátek a škoda, že v tom nápadu, tempu a kvalitě kniha nepokračovala. Střed knihy byl odfláknutý, uspěchaný, zjednodušený a samá blbost. Jen lepší konec knížky zachránil druhou hvězdu. Jednoduchá detektivka na dešťivý víkend, kterou si příští víkend už moc pamatovat nebudete.

18.09.2017 2 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Kniha za kterou byla udělena Pulitzerova cena, díky tomu a čtenářské výzvě se dostala až do mé čtečky a celý týden mi dělala jen radost. Málem už jsem zapomněl, jak čtenářsky vděčný dokáže být western. Romantika divokého západu s indiány, kovboji, salóny, nedotčené přírody a čistého kamarádství těch, kteří se rozhodnou hnát stádo krav za svým snem. Nádherně napsané dílo kterému nic nechybí. Mohu jen doporučit i těm, kteří tento žánr normálně nevyhledávají.

15.09.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Vtipná, krátká knížečka u které jsem se sice docela zasmál, ale celkově mi u tohoto zápisníku otcovské lásky a dobrých rad prostě něco chybělo.

27.08.2017 3 z 5

Rosiina metoda Rosiina metoda Dawn French

Svižný a opravdu vtipně napsaný příběh přesně ve stylu a slovníku Dawn Frenchové, který se mi tolik líbil už v knize Tak trochu úžasní. Možná každá druhá rodinka by si zasloužila takovou Rosie, která by jejich život převrátila vzhůru nohama a ukázala jak se má žít, co je důležité a co skutečné štěstí. A že si kousek toho štěstí vybere Rosie pro sebe, jedině správně.

26.08.2017 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Nejdřív jsem myslel, že nedočtu, ale Vondruška je prostě výborný vypravěč. V historické lince kdo, kdy a kde, se nevyznám. Tyhle data a jména mi v hlavě prostě nedrží a proto mi nepřesnosti nevadí, ale co mi vadí, to je soukromá linka příběhů Oldřicha z Chlumu. Proč je to najednou jinak, po Blance? Kde je Ludmila? Bezděz se ani nestaví a spoustu dalších věcí. Takže je to nějaký šílený prequel k jednomu z dílů, čemuž zas neodpovídají jiné věci nebo jen Vondruškovo zmatení a zatmění? Přesto všechno byl nakonec i tento díl zajímavý, čtivý a přes vyšší počet zavražděných, velice zábavný. Prostě odpočinkové čtení.

22.08.2017 4 z 5

Tak tohle byla dost šílená krimi i bez North Ganson street. Do příchodu do zmíněné ulice to bylo sice hodně přitažené, ale čtivé, se spádem, dobře napsané a na pět hvězd. Potom to s vánicí a čtvrtí Haldy přešlo spíš do sci-fi hororu jak bude vypadat Palmovka a Libeň za 300let a orientovat se v tom, představit si něco...moc nešlo, prostě nepřehledné a jeden velký guláš na North Ganson Street. Za ten konec prostě víc než čtyři hvězdy nebudou.

14.08.2017 4 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Nejsem velkým příznivcem historické beletrie, ale díky doporučení jsem se dostal k této knize a musím opět s díky říct, že je to jeden z nejkrásnějších a nejčtivějších příběhů, co jsem tenhle rok četl. Nejradši bych se hned rozjel po stopách těch dvou. Krásně napsaný, napínavý a barvitě vypravěný příběh "fiktivního" souboje dvou Mistrů nejen své doby. Pro každého pět hvězd i když jsem víc přál Michelangelovi.
Grazie mille!

07.08.2017 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Nemám rád příběhy, které to hlavní odhalí hned na prvních stránkách, ale šlo by to napsat v tomhle případě jinak? Krásné, dojemné vyprávění o rodině, přátelství a hořkosladké cestě Lucia s rodinou a "přítelem Fritzem"(s kterým by člověk neměl jezdit nikdy a nikam), do cílové stanice.
Filmové zpracování se chystá, takže se budu těšit.

28.07.2017 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Fair money co pro vás mohu udělat?
Sračky které mohou zasáhnout každého, ať už kvůli chlastu, sázení, automatům nebo dalším neřestem a omylům. Opravdu skvěle napsaná, odvyprávěná záležitost o tom, jak si někdo dokáže posrat život a o poslední šanci přijde díky šmejdům co mu rádi přidrží hlavu v bahně a jako finanční pijavice z něj vysají i to, co nemá. Záchrana relativně slušného člověka už není možná a tak přijde extrémní řešení v podobě vánoční zpovědi, které
se není vlastně co divit.
Pět hvězd naprosto zaslouženě.

25.07.2017 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Tak jsem trávil červenec ve společnosti příběhů a případů Mika Syrového, musím říct, že to byla skvělá volba. Štvanice, poslední a zatím nejlepší ze série, která je opravdu knihu za knihou lepší, byla opět velice čtivá. Stránky jen létají, zajímavý příběh s exotickým výletem a reálným řešením v situaci, do které by se nechtěl dostat nikdo z nás. Opravdu skvělé a už se těším na další knihy a případy bez neuvěřitelných zápletek.

23.07.2017 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Každou knihou je série lepší a Miko i jeho parťák sympatičtější. Detektivky které si na nic nehrají, žádné šílenosti a zvrácenosti, známé prostředí Prahy, prostě se to dobře čte. Ideální čtení na léto.

16.07.2017 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Když několikrát po sobě šáhnete po (z vašeho pohledu) špatné knize, rádi se vrátíte k příběhům a vypravěčům, kteří vás nezklamou. V mém případě to je John Grisham se kterým jsem začínal a vím co mohu od jeho knih čekat. Čtivá právničina s dobrým příběhem právníka na hraně, splnila mé očekávání a snad nastartovala sérii správně vybraných knih.

01.07.2017 5 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Tak určitě čtivá knížka která se s ničím moc nezdržuje a sviští si do cíle. Kdo si chce jen odpočinout od složitých detektivek, tak tady má šanci. Jinak bych řekl, že spíš ženské čtení, příběh který po týdnu zapomenete.

27.06.2017 3 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Podruhé za pár let, co něco vzdávám. Snažil jsem se a v rámci knižní výzvy jsem chtěl dočíst, ale když jsem se přistihl, že občas přeskočím stránku......prostě čtvrtina této údajně vtipné knihy mi úplně stačila.

31.05.2017