V28 V28 komentáře u knih

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Překvapení, krátké, zajímavé, čtivé a dobré.

19.11.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Adrian McKinty nezklamal. Čtivá a napínavá záležitost. Sice se mi IRA série s detektivem Duffym líbila o trochu víc, ale díky zajímavému a originálnímu nápadu je to za plný počet hvězd.

16.11.2020 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Prostě King, ale na pět tentokrát ne.

01.11.2020 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Jako vždy skvěle napsané, četlo se to samo. Jinak poučné a drsné, ale Walta úplně chápu a fandil jsem mu, kdo ne.

22.10.2020 5 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Tak Jindřichův Hradec se nám fakt změnil v nejtemnější město v ČR.
Je to čtivé, má to spád i nápad (sekta). Ale ty ostatní věci včetně toho jak dlouho někomu trvá pochopit do očí bijící věc ....ano, kde je berou?......atd.....prostě víc než dvě nedám.

02.10.2020 2 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

15let sleduji klidně několik hodin denně cirkus na kolech zvaný Tour de France. Krimi nebo spíš detektivka Černý trikot byla stejně jako TdF 2020 napínavá, zajímavá a čtivá do posledních kilometrů/stránek. Takže jestli si chcete prodloužit zážitky ze sledování skvělé tour, doplnit nějaké informace co jak i proč, strategie a hierarchie stájí nebo jen fandit domestikům proti hvězdám nebo sportovním ředitelům....přečtěte si jí.
Poslední stránky se stoupáním na legendární Alpe-d'Huez jsou nervy drásající skoro stejně, jako letošní závěrečná časovka na Planinu krásných dívek.

26.09.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tak už od půlky jsem si říkal, že tentokrát to na pět hvězd nebude, ale copak to jde s takovým koncem.

21.09.2020 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Chvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem se zorientoval a byla z toho další skvělá knížka. Skvělé postavičky, atmosféra, čtivá a vtipná.

17.06.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Nová Hájíčkova kniha se mi dostala do ruky přesně ve správný čas a užil jsem si jí. Vzpomínka na první výlet do Budějic rozesmála, návraty na vesnici přesně jak si člověk představuje, sesterské vztahy, tajemství, prázdniny v Krumlově, Adonis z antikvariátu, realita, Marie mi byla sympatická. Čtivé jako vždy s dokonale popsanou atmosférou ať to byl Krumlov, Praha nebo třeba seskok. Přesto, to tentokrát byl trochu jiný Hájíček....aspoň se mi zdálo.

14.06.2020 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Rudiš mě baví čím dál víc. Perfektně napsané, čtivé a vtipné. Hlavně u zápisníku a příhod z Jese jsem se hodně bavil.

13.06.2020 5 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Po Českém ráji a Národní třídě byl tohle třetí pokus, určitě nebyl poslední, ale zatím nejlepší. Dlouho jsem se u knížky nezasmál podobným způsobem. Vzhledem k občasným návštěvám Liberce, si při té příští vyjedu na Ještěd a zkontroluju mraky.

31.05.2020 5 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Psychologický román s detektivní zápletkou tak jako na okraj. Což u French není nic neobvyklého. Dobře vykreslená atmosféra kolem Břečťanové vily a rodinných vztahů. Zajímavý nápad kam zašít mrtvolu i skvěle napsané postavy detektivů. Snad jediné co bych měl proti, je natahování příběhu a mít to o 150 stránek míň, celé knize to jen prospěje.

28.05.2020 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Smutný příběh. Po Českém ráji jsem byl připravenej, po Narodní třídě cajk a poučenej.

03.05.2020 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Tak tohle bych vzal na třetiny. Po první jsem chtěl odložit, v druhé už to bylo i místy vtipné a třetí, tak ta byla výborná. Myslím, že kdyby tohle někdo zfilmoval, tak některé hlášky z knihy, jak je vidět i v komentářích, zlidovějí okamžitě.

29.04.2020 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Tak zase se povedlo. Ke všem hnusům co se dějí dneska, přidat ještě ty starší, to se hned v té krásné a prohnilé republice člověk cítí líp. Díky za geniálně jednoduché osvětlení kšeftování s olejem, přeci jen jsem tenkrát měl jiné starosti a nedával pozor. Jinak všechno běží jak je zvykem, perfektně napsané, čtivé i zajímavé. Na Marka Vráze si pomalu zvykám. Novinář - sympaťák, hudební vkus taky super, přeci jen toho mají on a Miko dost společného, tak by možná neškodilo je někdy spojit v jednom příběhu.

28.04.2020 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Goldmani zůstávají nepřekonáni, H. Quebert se mi asi taky líbil trochu víc, ale stejně jsem musel dát pět hvězd. Třeba už jen proto, že jsem se neztratil v tom obrovském množství postav ani na chvilku. Případ je to neuvěřitelně zamotaný a člověk musí až obdivovat s jakou jednoduchostí je někdo schopný psát a vyprávět něco tak složitého. Všechny ty detaily, zpětné pohledy do života detektivů i spousty podezřelých....prostě spokojenost.

25.04.2020 5 z 5

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

Guenassia je další z řady spisovatelů na které je prostě spolehnutí. Perfektně napsaný a odvyprávěný příběh o vlastně ničem až tak zvláštním v dnešní době. Lesbický vztah matky a její přítelkyně, k tomu jeden syn, zajímavosti a události z jejich životů. Až se to na první pohled může zdát nuda, ale stejně to baví a pak všechno rozčísne pointa. Prostě byl jsem jako vždy spokojený a rád si počkám na další kousek.

22.04.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Super knížka o dětech a jejich strachu z odlišnosti. Udělala mi strašnou radost a přál bych si, aby se takhle k sobě chovalo víc dětí. Výborně napsané a čtivé, zasmál jsem se a obdivoval jejich odvahu. Kdybych byl dítě, určitě bych chtěl podobné dobrodružství s kamarády zažít a byl bych nadšený podobně jako oni.....ale jsem dospělák takže kdo ví, co na to dnešní děti. Jedno vím jistě, divný děti to určitě nejsou, možná odlišný ale to je přece na tom to nejlepší, žádné kusy stáda co ve finále vezmou nohy na ramena a k problému se otočí zády.
Petra Soukupová opět za plný počet.

19.04.2020 5 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

V době kdy jde rozumné uvažování stranou, blbé nálady, strachu, zavřených hranic, omezování svobod a absurdních rozhodnutí vlády připomínající losování sportky, to asi nebyl nejšťastnější výběr, ale měl jsem ji rozečtenou již dlouho a kdybych odložil, nevím zda bych se k ní někdy vrátil.
Čtivá záležitost, perfektně popsané prostředí strachu, boje prakticky se vším a o všechno. Vůbec nechápu jak je možné, že to tam celé ještě drží pohromadě, ale i v knize naděje umírá poslední, tak třeba někdy.
Doporučuji pro slabší jedince, číst v klidnějších dobách.
Z knihy : Problém propagandy spočívá v tom, že si neustále protiřečí....;-)

17.04.2020 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

V Písku, na pěkném místě ve svahu, nad zlatonosnou Otavou, stojí vyrabovaná a přesto krásná vila Marta. Přečetl jsem si pár článků jak o historii samotné vily, tak o osudech rodiny bankéře Šimka a bylo mi jasné, že tuhle knihu si musím přečíst. Je to dokonalé svědectví o zrůdnostech komunistického režimu. Není to vůbec hezké čtení, zavřít mladou holku na 14 let v podstatě za nic, hodilo se.....vybavovat si vzpomínky na roky kriminálů a sadistické bachaře, muselo být pro Dagmar Šimkovou strašidelné, přesto je kniha napsaná velmi čtivě a svižně.
Doporučuji.

06.03.2020 5 z 5