v.kalabova v.kalabova komentáře u knih

Dopisy dvou milenců Dopisy dvou milenců neznámý - neuveden

Slovutní a moudří čtenáři posílá pozdravení ta, jež právě dočetla.
Jste-li na vážkách, nemeškejte již ani minutu a chopte se tohoto skvostného dílka, odměnou Vám budou cenné znalosti jak vaší milé, již nosíte hluboko v srdci, polichotit v podobě sladkých řečí, jež tak rády slýcháváme. Ve mně zanechala tato kniha mnoho jedinečných frází a své umění psaní milostných dopisů již cvičím na svém milém a mohu jen potvrdit, že i po více než 8 stoletích jsou pánové stále stejní a tetelí se blahem, když jim je polichoceno. Nechť i Vám tento spis poslouží jako pomyslné schůdky na cestě vzhůru za svými cíli. Neboť vzhůru je cesta složitější a dolů můžete naopak sletět v mžiku oka. Buďte zdrávi.

29.03.2021 5 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Ke slečně O. se vracím téměř pravidelně a ač konec znám, vždy mě překvapí jakým způsobem a jak rychle to najednou končí. Nadčasové dílo, které i dnes, po více než 50 letech, vyvolává rozruch a otázky a čtenáře, kterým zkratka BDSM moc neříká, asi moc neosloví. Pro mě to je "lahůdka" kterou zvládnu na 2-3 zátahy a která silně rezonuje mou submisivní duší. Zdravím Jakuba, který si přál abych komentář napsala.

12.07.2020 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Děj se trochu táhl a občas jsem se musela přemlouvat abych se pustila do čtení, ale poslední strany byly napínavé a četly se samy. Nakonec mi ale stejně přijde, že na 530str. knihu se tam toho až tolik nestalo. Nicméně do třetího dílu se pustím i v rámci výzvy, takže jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

28.01.2019 4 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Knihu jsem právě dočetla a několikrát jsem si u ní řekla: "To snad ne!" Já úplně rozumím tomu, když se snažíte dát někomu druhou šanci a věřit, že se to třeba všechno změní, ale tohle... Já jsem neměla slov, nechápala jsem jednání hrdinky, nerozuměla jsem, proč se vůbec vracela. Ale jak jsem psala k předchozímu dílu, dokud si na určité věci nepřijdeme sami, nikdo nám je nemůže vymluvit nebo nás o něčem přesvědčovat.

31.12.2018 5 z 5

K knize jsem se dostala úplnou náhodou, nikdy mě taková tématika nezajímala, ale když naše babička řekla: "To víte, že tatínkova sestřenice napsala knížku?" Dostala se ke mně a ze zvědavosti jsem si ji přečetla. Jak už tu někdo psal, nerozumím, že to hrdince nedošlo už při prvním útoku, že to asi není v pořádku. Na druhou stranu to člověk možná dokáže pochopit, láska je slepá a když si na některý věci nepřijdeme sami, nevěříme ostatním nebo chceme věřit, že ten člověk není tak špatný, že se to zlepší.

!SPOILER!
Paní Iva měla v něčem ohromnou smůlu a v něčem obrovský štěstí. Chvílemi mi ji bylo tak líto, že jsem mezi stránkami poplakávala, ale nejhorší snad bylo, že se nemohla opřít o svoji vlastní rodinu, snad jen o babičku, která jí bezpodmínečně a laskavě podala pomocnou ruku, tak jako by to měl udělat každý blízký přítel nebo rodina.

31.12.2018 5 z 5

Šaman Šaman Martin Fendrych

Předně mě zaujal popis "schopnost vidět druhým do hlavy", to musí bejt přece super knížka! Ok, zas taková bomba to nebyla, ale číst se to dalo jako, trochu mi neseděl styl vypravování, ale o to bylo živější jako. Co se týká zmiňovaných "scén" s krví nebo třeba s olizováním se navzájem apod... na to říkám proč ne, mezi námi jsou různá individua. A pro mě byly tímto postavy zase o něco více... autentické. Co se týká příběhové linie, víc mě bavily ty části právě o šamanovi a Karin, ty části o tom, jaký byl jeho otec hovado mě tolik nebraly. A navíc díky postižení z práce mi fakt vadilo, že text není zarovnaný do bloku, nebo už je to přežitek? :)

03.12.2018 4 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

V rámci čtenářské výzvy nutné zlo. Nedokážu si představit, že čtu 23 podobných knih se stejně dokonalým a perfektním hlavním hrdinou, který na všechno přijde a vždycky zachrání situaci. A taky mi přijde 100+ kapitol přijde dost na 250str. knihu - ale to je spíš jen postižení ze zaměstnání. Nicméně první příběh byl parádně napínavý, ten mě bavil velmi.

20.11.2018 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Kniha mě totálně oslnila a pohltila, nutno ale dodat, že hlavně díky seriálu, který byl opravdu kouzelně natočen. Občasná pitomost hlavní hrdinky mi vůbec nevadila, občas jsem taky taková blbka... Matthew se mi zdál příliš... mmm... inteligentní, přitažlivý, příliš všechno. Ona je to vlastně celkem slušná romantika. Za mě velké ano a těším se na další díly.

20.11.2018 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Líbilo. Velké množství postav mi nevadilo, i když je pravda, že jsem se v tom občas ztratila. Kniha krásně přibližuje dnešnímu čtenáři těžký život 14.století. Když jsem porovnávala mapu z knihy s dnešním Brnem, bylo to pro mě velkým překvapením, ale není se čemu divit, když v té době bylo v Evropě zhruba tolik lidí jako dnes jen v Německu.

20.11.2018 4 z 5

Krásná sbírka povídek. Líbili se mi všechny, nejvíc asi Transit, Kéž bychom tu byli taky a Temná zhouba, uzda smrti. Nádhera.

23.09.2018 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Film mě nebavil a tak jsem po knize sáhla pouze kvůli výzvě. Kniha mě ale nad očekávání bavila. Možná to bylo tím, že hlavní postava byla záporná a čekala jsem, koho kde obelstí. Na druhou stranu nemůžu říct, že by mi byl sám Miláček vyloženě proti srsti, zkrátka věděl, co chce a šel si za tím a bylo mu jedno, jestli nemá třeba zrovna taky máslo na hlavě.

19.09.2018 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Já jsem fakt nechápala ty vychvalující komentáře, ale po přečtení plně souhlasím. Zaujala mě legenda o vodních koních a moc chválím neotřelý nápad. Čekala jsem "teen" četbu a tu jsem také dostala, nenáročná, ale dobře čtivá. Od posledních cca 100 stránek se nedalo odtrhnout a já jsem knihu dočítala do noci a ještě chvíli po tom jsem seděla na gauči a plakala.

14.09.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Film jsem neviděla a nebýt čtenářské výzvy po knize bych ani nesáhla. Ačkoliv tady mnozí nadávají na styl jakým je kniha psána, mně vyhovoval. Přišlo mi, že vždy navodí tu správnou atmosféru.

14.09.2018 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Myslela jsem, že když jsem viděla film, nebude mě kniha tak bavit, ale bavila mě moc. Neustále jsem googlila názvy čokoládových bonbónů.

14.09.2018 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Kniha se mi líbila. Nádech duchařiny byl... celkem uvěřitelný. Čemu jsem ale tak nevěřila, to byly vztahy mezi postavami, možná i postavy samotné. Přišlo mi, jak kdyby "mluvily" do prázdna a vlastně bylo jedno jestli tam byly nebo ne. Dost možná jsem se nechala strhnout lavinou pozitivního hodnocení a od knihy jsem čekala příliš. Ale za tu cenu a za to, že vyplním další políčko do čtenářské výzvy, proč ne. Celkem kliďánková, nenáročná četba.

17.08.2018 4 z 5

Letargie Letargie Antonín Mazáč

Velmi povedená detektivka, podstatné již bylo řečeno v komentáři níže. Přiznám se, že jsem se občas hezky zasmála i lekla... a do Saši bych se snad zamilovala.

22.07.2018 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Krátké a krásné počteníčko. Ač mi to u jiných knih vadilo, zde mi brouzdání do minulosti sedlo. Celé to bylo takové příjemné, uvěřitelné. Nádherně napsané.

25.06.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a jinak bych po takové volbě asi sama nesáhla. Příběh zajímavý, smutný, ale to je asi tak všechno. Nenadchl mě tak, jak jsem doufala. Nicméně se mi velmi líbila po jazykové stránce.

15.05.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Čtenářská výzva 2018 a kniha, na kterou jsem se fakt hrozně těšila. Pravděpodobně jsem od knihy čekala víc. Celou dobu se to tak nějak táhlo až se to dotáhlo k posledním cca 60-80 stranám. Ale jak se říká - konec dobrý, všechno dobré. Konec jsem dočetla jedním dechem a ačkoliv jsem knihu dočetla cca před měsícem, pořád ve mně silně rezonuje (hlavně, když se procházím v přírodě kolem města, kde žiju... jenže tady hrozí, tak akorát to, že mě někam zatáhne nějakej feťák). Ale co když je to pravda? Co když se něco takového v Tribeči i jinde opravdu děje?

15.05.2018 4 z 5

Knihu jsem několik let odkládala a hanba mi, že jsem si ji přečetla, až když se mi hodila do čtenářské výzvy. Kniha místy tak strašlivá, až se mi křivil obličej. Místy tak dojemná, až jsem neskrývaně plakala a při čtení dalších slov si rukávem utírala slzy. Plná silných myšlenek, které je čtenář až povinen si zapamatovat. Zhltla jsem ji během jednoho dne a v myšlenkách se k ní neustále vracím a myslím, že dlouho vracet budu.

13.03.2018 5 z 5