Usire Usire komentáře u knih

Kniha Robinsonů Kniha Robinsonů František Běhounek

Skvělé vyprávění, do kterého jsem se vžil. Povinná četba pro všechny milovníky Robinsona Crusoe.

08.10.2021 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

V mnoha místech mi příběh přijde přeslazený a nerealistický. Prostředí velké farmaceutické firmy, která zápasí s novými léky je poplatné dodnes. Autorovo neuvěřitelné proniknutí do tématu, udává dobré tempo a čtivost je zajištěna.

05.10.2021 4 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Asi nejslabší kniha Haileyho. Děj ale není tak špatný, je uvěřitelný, jen hlavní hrdina není tak kladný jak jsme zvyklí. Mnoho věcí je platno dodnes, např. zájmy velkých firem vs. ochrana životního prostředí, novinářská senzacechtivost atd.

05.10.2021 3 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četl. Postavy jsou uvěřitelné, empatické a velmi mi přirostly k srdci. Děj samotný, byl napínavý, zajímavý a celou dobu jsem ho silně prožíval. Jen mne mrzí, že musel přijít konec. Určitě se ke knize časem zase vrátím a znovu si ji užiji.

17.09.2021 5 z 5

Není míč jako míč Není míč jako míč Antonín Matějka

Jedna z nejoblíbenějších obrázkových knih mého dětství. Text jsem tenkrát vůbec neřešil, a to mi naštěstí nezničilo vzpomínky na knihu. Dnes je to jen nostalgie.

09.09.2021 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Skvělá kniha s uvěřitelnou zápletkou a postavami. Dokonale zvládnuté prostředí velké banky, její atmosféry a děje okolo. Příběh je dobře čtivý, ale i zajímavý a napínavý. Mnoho věcí je stále v bankovnictví, politice a světě zločinu aktuálních.

09.09.2021 5 z 5

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Bohužel kniha není nic přelomového a ani nedosahuje jiných knižních kvalit Crichtona (Kmen Andromeda, Jurský park, Koule, Pojídači mrtvých atd.). Jako detektivka je to velmi podprůměrné čtení. Z vizionářského hlediska tehdejší doby to rozhodně působilo znepokojivě, ale dnes, kdy je počítačová technika už úplně jinde to ani hodnotit nelze. Autor přináší řadu zajímavých morálních myšlenek, nad kterými se čtenář pozastaví i dnes, ty jsou naštěstí nadčasové. Nicméně postavy mi nepřijdou realistické, jejich chování je mnohdy úplně nelogické a obhajovat je, tím, že to je jejich práce či poslaní je z dnešního pohledu směšné.

06.09.2021 3 z 5

Záhadní lidé Záhadní lidé Frank Edwards

Jednotlivé události mi přijdou spíše fantastické, než reálné. Některé jsou opravdu zajímavé (tělesné deformace, počtáři atd.), jiné spíše slabší.

06.09.2021 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Výborný díl, který má velký filosofický přesah. Smrtě musíte mít prostě rádi, právě proto, je to oblíbená postava řady lidí a tady dostala značný prostor. Jen mne mrzí, že toho prostoru mohlo být i více. Dění v Ankh-Morporku bylo zajímavé, ale osobně bych se raději více zabýval právě Smrtěm.

09.07.2021 5 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Důstojné pokračování, ale místy jsem se ztrácel a ani děj mě neoslovil, tak jako v první knize. Místy je kniha skvělá, na druhou stranu jsou tu i slabá místa.

07.07.2021 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Tak jako jiní, jsem byl zprvu na rozpacích, ale příběh mě nakonec vtáhl a nutil pokračovat až do konce. Překvapivě velmi dobrá kniha, což jsem opravdu nečekal. Pravdou je, že některé části působí chaoticky a vyprávění je těžkopádnější.

24.06.2021 5 z 5

Sémě mrtvých Sémě mrtvých Brian Lumley

Velmi rozporuplná kniha. Velká část je opravdu dobrá a má i nápad, ten zbytek je totální odpad se silnou pachutí recyklace z předchozích dílů, postavy se chovají zcela nelogicky a čtenář má chuť knihu hodit do ohně. Přijde mi, že hlavní hrdina Harry velkou část knihy nepoužívá ani mozek, ale jen instinkty, protože jeho dějová řešení jsou naprosto katastrofální.

18.06.2021 3 z 5

Řeč mrtvých Řeč mrtvých Brian Lumley

Vyprávění se začíná horšit, používají se nejrůznější klišé a děj se začíná recyklovat.

14.06.2021 4 z 5

Zdroj Zdroj Brian Lumley

Trochu zklamání, protože se děj nedrží kolejí z předchozích dílů, ale otevírá se nám celý nový svět. Je to místy dost plytké a nedomyšlené, ale kniha za přečtení stojí.

09.06.2021 4 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Důstojné pokračování, které ale nepřekonává první díl. Některé věci nejsou domyšlené, ale ve svižném tempu je člověk lehce přehlédne.

03.06.2021 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Parádní příběh, který byl v mnoha ohledech nevšední, ale na druhou stranu tu bylo také mnoho klišé. Rozhodně kniha stojí za přečtení a je to skvělý začátek ságy.

31.05.2021 5 z 5

Bohové Atlantidy Bohové Atlantidy Ludvík Souček

Vůbec to nebylo špatné. Krásné propojení sci-fi a světových záhad působilo kompaktně a hlavně smysluplně. Jen začátek mě moc nebral a působil rozporuplně. Kdyby se hlavní postavy potkaly jiným způsobem a na jiném místě, bylo by to věrohodnější.

19.05.2021 4 z 5

Puls Puls Stephen King

Zajímavě zpracované téma, ale něco mi chybělo. Neumím to definovat, ostatní knihy od Kinga mi přijdou lepší. Škoda ten závěr; chtělo by to pokračování nebo lepší ukončení.

12.05.2021 4 z 5

Rajské fontány Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Popisný až vědecky laděný příběh, který člověka vtáhne a nepustí. Jen mě mrzí, že Xenostellaru mohlo být věnováno více prostoru.

06.05.2021 5 z 5

Můj turistický zápisník Můj turistický zápisník Jaroslav Foglar

Tohle by mělo vycházet pořád. Skvělá věc, kterou si děti zamilují. Dodnes si ji beru a prohlížím úžasné kresby.

06.05.2021 5 z 5