Usire Usire komentáře u knih

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Kniha se dobře čte, protože má spád a vlastně často ani moc netuším, proč soudce jedná, tak jak jedná. Celou dobu byl přede mnou o několik kroků. Celkem mě udivuje brutalita staré Číny a naopak baví naprosto jiná kultura.

13.10.2023 5 z 5

Světlo Země Světlo Země Arthur Charles Clarke

Kniha není špatná, ale nějak jsem se do ní nemohl dlouho dostat, proto jsem ji často odkládal a znovu a znovu se k ní vracel. Příběh není špatný, ale má svá slabá místa. Začátek mi připadal moc zdlouhavý a naopak konec zase moc uspíšený.

13.10.2023 3 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Ze mě je to jeden ze slabších kousků. Nevím čím to je, zda tím správným spádem nebo překombinovaností děje, ale není to prostě ono. Kniha nicméně nabízí řadu trefných přirovnání a kupu humoru, jenž nikdy nezklame.

10.10.2023 4 z 5

Legendy o Myší hlídce: Kniha druhá Legendy o Myší hlídce: Kniha druhá David Petersen

Opět povedené dílo, kde nechybí fantazie. Různí autoři znamenají různou kvalitu, což řadě lidí vadí, ale na druhou stranu máme možnost si představit, jak by vypadala Myší hlídka v jejich podání.

05.09.2023 5 z 5

Legendy o Myší hlídce: Kniha první Legendy o Myší hlídce: Kniha první David Petersen

Různí autoři mají různé způsoby vyprávění a kresby. Některé příběhy jsou fantastické, jiné slabé, ale to nic nemění na tom, že kniha jako celek skvěle funguje.

04.09.2023 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Jsou to mé srdcové komixy, které jsem si zamiloval hned po prvním přečtení, už jako dítě. Bonusy jako Šroťák aj., potěšily.

31.08.2023 5 z 5

Soul Top 10 Soul Top 10 kolektiv autorů

Parádní průvodce po Soulu s řadou fotografií a map. Nechybí i plánek metra, či rady a tipy na cestu.

27.07.2023 5 z 5

Korea Korea kolektiv autorů

Skvělý průvodce, kde je spousta informací, map a obrázků. Bohužel zde není obsažena úplně celá Korea (chybí řada menších měst, dokonce i na hlavních spojích KTX), přesto se jedná o nejlepšího průvodce v CZ.

27.07.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Spokojený se závěrem trilogie nejsem. Konec byl uspěchaný, postavy se zázračně rychle vyvíjely a některé scény byly tak zdlouhavé, že jsem knihu několikrát odložil a měl ji problém dočíst.

27.06.2023 3 z 5

Mausritter: Hra na hrdiny s meči a fousky Mausritter: Hra na hrdiny s meči a fousky Isaac Williams

O dost jednodušší hra než Myší hlídka, hlavně pro děti. Největší benefit je rychlá a snadná obsluhovatelnost osobního deníku kartičkami, což je pro mladší hráče viditelné už na první pohled. Samotný svět vybízí k průzkumu a zážitkům doslova na každém rohu. Jen pozor, myšky mají docela těžký život.

24.02.2023 5 z 5

První dobrodružství První dobrodružství Shuky Médina

Určeno především pro děti, ale i dospělý si užije slušný zážitek. Sám jsem musel zahrát několikrát, abych se vyhnul všemožným nebezpečím (smrti) a zdárně dokončil příběh. Vytkl bych jen rámec 5 nocí, který mě dost svazoval v příběhu.

14.02.2023 4 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Snad první kniha, která se mi líbila méně než film. Kniha mi dala jen málo imaginace a popisů, na představu samotného děje. Měl jsem pocit, že čtu opravdovou historickou studii a ne román. Oproti filmu je zde více popsán začátek cesty samotného Ahmada Ibn Fadlána. Doporučuji proto kombinaci obou děl.

03.11.2022 4 z 5

Nebyl jsem nadšený, tak jako u jiných knih, zřejmě nejsem cílová skupina. Samotná kniha mi přijde zbytečně zdlouhavá. Na druhou stranu velmi dobře vykresluje mysl dítěte, které mělo odvahy více, než leckterý dospělý.

03.11.2022 3 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Je to pěkná česká práce a to se cení. Bohužel není to úplně bez chyb. Největší slabinu vidím v rozhodování téměř všeho hodem kostky. Taktéž mě mrzí, že příběh není delší. Většinu díla zaujímají kresby, které jen doplňují atmosféru. Tím se bohužel ztrácí prostor k delšímu vyprávění. Pro děti je to nicméně ideální.

26.10.2022 4 z 5

Zlaté rybičky / Goldfish Zlaté rybičky / Goldfish Raymond Chandler

Hutná atmosféra, upřímně jsem čekal až to na hlavního protagonistu padne a on se psychicky složí. Kniha je taková ze života, prostě někteří lidé mají na vztahy fakt smůlu.

11.10.2022 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Při čtení jsem měl chuť si pořídit kočku, a to jsem pesomil. Kniha není špatná, ale příběh jen tak proletí a vlastně jsem si z něj ani moc nevzal. Umělecké prostředí umí být podle všeho, pěkně vražedné.

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Kniha mě vtáhla hned od začátku. Řada humorných scén, ale i vážných témat působí realisticky (samozřejmě ne vždy). Krom závěrečné části, nemám co bych vytknut. Poslední kapitola je psána jakoby scénáristickým pojetím, a to mi vyloženě nesedlo.

11.10.2022 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Začátek byl slabší a chvílemi jsem si říkal co to vlastně čtu. Následně se děj rozjel a vtáhl mě takovým způsobem, že jsem hltal naprosto každé slovo. Z knihy jsem se hodně naučil o přežití v poušti.

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Dobrá sci-fi, ale bohužel pro jinou dobu. Z dnešního hlediska je to minimálně úsměvné s řadou klišé.

11.10.2022 3 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Kniha není špatná, ale kdyby se autor držel jen líčení svého bídnického života, tak by to bylo mnohem lepší čtení. Kniha je zpočátku velmi těžkopádná, naštěstí se to postupně zlepší. Bohužel co se nezlepší, jsou filozofické rádoby kecy, jenž často ani nedávají větší smyls.

15.09.2022 3 z 5