Usire Online Usire komentáře u knih

Československo 1918-1938 Československo 1918-1938 Pavel Augusta

Moc hezky zpracovaná kniha. Musím souhlasit, že je lepší než mnohé učebnice dějepisu.

Známky Známky Michael Briggs

Jako mnoho jiných, jsem se v dětství věnoval také filatelii a kniha mi v mnohém pomohla. Je to více orientované na fotografie a textu je již méně. Kdysi mi to nevadilo, dnes už je to horší. Nicméně to budou zase využívat moje děti, protože jako úvod do filatelie je to super.

Mumie Mumie James Putnam

Dostal jsem tuto knihu k desátým narozeninám. Byl jsem z ní úplně nadšený a mnoho dalších hodin listoval a pročítal. Z dnešního pohledu je to spíše nostalgie, nicméně předložené informace jsou dosti zajímaví a také obsahuje celou řadu krásných fotografií a kreseb.

Půdy České republiky Půdy České republiky Milan Tomášek

Moc hezky zpracované. Je to jednoduché a dobře pochopitelné.

26.01.2021 5 z 5

Rašelina, její vznik, těžba a využití Rašelina, její vznik, těžba a využití Jaroslav Spirhanzl-Duriš

Asi nejlepší kniha o rašeliništích. Srovnával jsem s celou řadou dalších děl, ale tady je to komplexní a smysluplné.

Evropské dřeviny Evropské dřeviny Gerd Krüssmann

Jedna z mála knih, která nabízí i mapy rozšíření jednotlivých dřevin.

Stromy a keře lesa Stromy a keře lesa Gottfried Amann

Luxusní kniha hlavně v to, že nabízí obrazovou část, kde jsou uvedeny nepřekonatelné kresby s detailem.

Prvky Prvky Theodore Gray

Nádherné fotografie a celkový vizuál, to je obsahem této knihy. Informací je tam bohužel méně, což je velká škoda. Rád bych uvítal rozsáhlejší komentáře fotografií prvků v různých skupenstvích, což by bylo devizou této knihy. Tak to zůstává více méně promarněnou příležitostí.

Kniha tajemných míst Kniha tajemných míst Enzo Bernardini

Tak tohle je velké zklamání. Fotografie a obrázky jsou dobré, bohužel tohle se nadá říci o textu. Je to umělé, nezáživné a vůbec dobře se to nečte.

26.01.2021 3 z 5

Život zvířat Život zvířat Charlotte Uhlenbroek

Pro mne trošku zklamání, protože jsem čekal mnohem více. Přemíra fotografií a méně textu. Přijde mi, že balanc v jiných dílech této řady je větší.

Prehistorie Prehistorie David Burnie

Opět moc hezky vytvořená kniha s celou řadou obrázků a doprovodným textem. Některá období jsou zpracována lépe, což je samozřejmě i tím, že jsou pro čtenáře zajímavější.

26.01.2021 5 z 5

Dějiny - Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost Dějiny - Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost kolektiv autorů

Nebyl jsem tak nadšený jako u jiných dílů této řady. Přijde mi to takové odfláknuté, dělané narychlo. Je zde celá řada gramatických chyb. Obrázky to celé zachraňují, což je bohužel škoda.

Země Země James F. Luhr

Krásná obrazová kniha, bohužel s řadou chyb. Velmi se mi líbí geologická část.

Svět Svět kolektiv autorů

Krásně barevný atlas světa. Předností je, že jsou zde i barevné fotografie z jednotlivých oblastí či lexikon států.

Rostliny Rostliny Janet Marinelli

Dodnes hodně využívám a při psaní odborných článků, se nechávám často inspirovat. Krásné barevné fotografie doplněny o text a zajímavosti, dělá tuto knihu naprosto fantastickou.

26.01.2021 5 z 5

Ilustrovaná historie dvacátého století Ilustrovaná historie dvacátého století * antologie

Mnoho obrázků a text slouží spíše jen jako doplněk. Je to slušný pokus udělat průřez celým dvacátým stoletím v obraze. Člověk si uvědomí co zlého se stalo, ale taky kolik se udělalo dobra a pokroku.

26.01.2021 4 z 5

Kriminalistická příručka svazek 1 Kriminalistická příručka svazek 1 kolektiv autorů

Mnohokrát jsem ji vytáhl a při starých filmech sledoval, jestli vyšetřovatelé pracují tak jak mají. Je to hodně zajímavé čtení s řadou obrázků.

Podmaněná planeta Podmaněná planeta Bedřich Moldan

Tolik nepřeberných informací, grafů a statistik má jen málo knih. Bohužel jak jde čas, tak kniha rychle zastarává. Nicméně ve své době to byl top informací z životního prostředí.

26.01.2021

Dřevo v přírodě a řemeslech, v živnosti a průmyslu vůbec Díl I. Dřevo v přírodě a řemeslech, v živnosti a průmyslu vůbec Díl I. František Jirout

Kniha je naprosto skvělá, plná informací a krásných kreseb. Bohužel ke svému věku se mi rozpadala vazba, proto jsem si jí nechal znovu svázat. Tato kniha si to rozhodně zaslouží.

26.01.2021 5 z 5

Lýkožrout smrkový a jeho kalamity Lýkožrout smrkový a jeho kalamity Václav Skuhravý

Toto by měla být v dnešní době povinná četba pro každého revírníka.