urla urla komentáře u knih

Ve spárech Afrodity Ve spárech Afrodity Pavel Sekyrka

Je to opravdu napínavé, jen za totality jsem měl větší povědomí o jugoslávské mafii než o řecké, to je pro mě novinka.

13.02.2023 5 z 5

Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Ladislav Vrchovský

Je to super kniha. V našem národě bohužel nebyli za komunismu jen hrdinové, ale také chátra, lůza, která milovala krev... . Takže, co z toho plyne- je potřeba si pořád připomínat, aby se to nevrátilo...

13.02.2023 5 z 5

Říkali mu Pistolník - Bohuslav Burian (1919-1960), vězeň, kněz a převaděč Říkali mu Pistolník - Bohuslav Burian (1919-1960), vězeň, kněz a převaděč František Kolouch

Kniha mě naprosto nadchla. Uvědomil jsem si při ní tu zločinnost komunistického režimu. Burian byl sympatický, otevřený, nebojácný, snažil se každému pomoci. Nejhorší na mnoha komunistických bachařích a vyšetřovatelích je, že to byli lidi, kteří měli doma děti, manželku, ale ve své práci to byli stejní zločinci jako gestapáci v koncentrácích. Co udělal Burian? Nic špatného, bohužel on vlastně nic proti režimu nedělal. Naprosto nezaslouženě odsouzen za NIC. Pomáhal jen utíkat lidem z československého komunistického ráje, tedy jednoho velkého vězení. Zase se ukázala jedna poučka. Koho nenáviděli nacisté, toho nenáviděli i komunisté. Koncentrák za nacistů přežil, koncentrák za komunistů bohužel ne. Přišla mi u něj myšlenka, že to byl jen slušný člověk. Kdo totiž zlu neodporuje, sám ho podporuje. Burian nemlčel, když ostatní mlčeli. Myslím, že je to další adept na svatořečení.

28.12.2022 5 z 5

Jak státník odchází do penze Jak státník odchází do penze Sergej Chruščov

Je to fakt čtivý, člověku by ho bylo až líto, kdybych člověk nevěděl, co udělal v roce 1956 v Maďarsku a 1961 při stavbě Berlínské zdi.

22.06.2020

Slavík za mříží Slavík za mříží Jiří Miček

Toto, kdyby se zfilmovalo, to by byl trhák.

22.06.2020 5 z 5

Za vlády vrahů / Československý gulag - zpráva o tom, co nechtějí slyšet - věnováno sestrám bolesti Za vlády vrahů / Československý gulag - zpráva o tom, co nechtějí slyšet - věnováno sestrám bolesti Jožka Husek

Je to masakr. Proč se takové věci musely stávat u nás? Knihu doporučuji.

Kronika šumavských hvozdů Kronika šumavských hvozdů Josef Pek

Fantastické, napínavé, bohužel pravdivé. Doporučuji všem, kdo se zajímají o Šumavu v době komunismu.

Abeceda komunismu Abeceda komunismu Luděk Navara

Je to dobré, je to smutné, určitě palec nahoru, zapomínat se nesmí.

Smrt si říká Tutter Smrt si říká Tutter Luděk Navara

Perfektní, doporučuji všem, kteří četli Smrt si říká Engelchen, dozvíte se že vše bylo ve skutečnosti jinak.

Lámání lilií Lámání lilií Karel Kahoun

Doporučuji všem obhajovatelům minulého komunistického režimu. Třeba se otevřou oči.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Povinná četba pro všechny, opravdu čtení, při kterém děkujete, že žijeme v době, jaké žijeme.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Chviličku trpělivosti na začátku, pak se to rozjede, hluboká kníha...Mám ji rád.

24.05.2017 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skláním se před panem Kaplickým.

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Jedna z knih, kdy se Vám chce čůrat a vy jste naštvaný, protože musíte knihu na chvilku odložit:) Nemám co vytknout, fantastcká kniha:)

24.05.2017 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Opravdu nezáživné, jistě, člověk má znát klasiku, ale toto bylo doopravdy utrpení to dočíst.

24.05.2017 1 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Jako kdybych u toho osobně byl, naprosto bezchybná:) Přečtu si znovu.

Štěstí je v tobě Štěstí je v tobě Phil Bosmans

Super, budu první:) Nejsou to kecy, malá knížečka, která dá opět sílu do života, když člověk myslí, že nic nemá smysl a nedaří:)

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

čLOVĚK, KTERÝ VŮBEC NEČTE ANI NIKDY NEČETL, by si měl přečíst tuto super kraťoučkou knížku, pár větami řekne to, na co jiné knihy potřebují stovky stran:)

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Nemohl jsem dočíst, pro mě nuda, cukrová vata v knižním přebalu.

22.05.2017 1 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Kniha, která Vám nedá usnout. Doporučuji ji všem, hlavně mladým lidem, psal ji mladý člověk, je čtivá a ukazuje zemi, kde zítra již znamená včera:) Skutečný Sovětský svaz-70. léta 20.st. masakry křesťanů. Kontroloval jsem si pravost všeho i v angličtině, kniha má opět jediné negativum-bohužel je podle skutečných událostí:(

22.05.2017 5 z 5