uminaa uminaa komentáře u knih

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Najlepšie na celej knihe bol osobný odkaz od autorky, inak...
Dve hviezdičky sú za ten odkaz, zvyšok za knihu. Ale na obranu knihy - nemám veľmi rada, keď je príbeh vsadený do prostredia monarchie (aj keď len okrajovo), a nejedná sa o historický román alebo romancu. Pokiaľ do príbehu vo veľkej miere zasahuje bulvár (a je to naozaj veľmi výrazná časť deja), mávam veľmi nepríjemné pocity z toho všetkého (ako sa ľudia dokážu zapredať kvôli sláve, peniazom atď.?!). Veľmi mi to dokáže pokaziť dojem z knihy a s touto to, bohužiaľ, nebolo inak.

20.04.2024 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

„Mám vám vykládat, vám, který jste to neuhodl o nic více než drazí, že jsem do té hrozné knihy vložil celého svého ducha, celé své srdce, celé své náboženství (v travestované podobě), celou svou nenávist? Jistě, budu tvrdit pravý opak, budu přísahat na bibli, že je to kniha čistého umění, pouhé opičení a kejklířství; a budu lhát, jako když tiskne.“ - z listu Baudelairea notárovi Ancellovi

Netrúfnem si hodnotiť, pretože som pravdepodobne ešte nedozrela natoľko, aby som v tomto diele našla krásu. Skôr ma pri čítaní sprevádzal smútok.

03.01.2024

Čtenářský klub Jane Austenové Čtenářský klub Jane Austenové Karen Joy Fowler

Ak niekto očakáva, že Jane Austenová hrá v tejto knihe prim, tak by mal vedieť, že to tak nebude.
Je to príbeh o ľuďoch a ich živote. O literatúre, ktorá je súčasťou čitateľa. O tom, že si každý žijeme svoj život, že máme svoje problémy, spomienky, povahy... ale aj napriek tomu nás niečo spája - láska ku knihám, láska k literatúre. V tejto knihe nezáleží na tom, čo, resp. akého autora členovia klubu čítajú (myslím, že bolo ešte niekde na začiatku spomenuté, že vzhľadom na všetky okolnosti mohli čítať radšej Jacka Londona - už tam akoby autorka poukazovala na to, aby sme knihu nebrali ako príbeh o Austenovej), ale ich pohľad na dielo. Ako sa z tej istej knihy stane šesť rôznych príbehov, pretože každý čitateľ svojou povahou, svojím vnímaním, chápaním zmení dej.
Spôsob, akým je kniha písaná zo mňa urobila ďalšieho člena čitateľského klubu a to sa mi páčilo :)
Film sa mi tiež páčil. S knihou sa krásne dopĺňajú.

08.07.2023 4 z 5

Nemravný návrh Nemravný návrh Stela Rouge

Polovica hviezdičky autorke za odvahu... a druhá za tú moju.
Kniha síce má potenciál, ale bohužiaľ nevyužitý. Tento počin som dočítala len kvôli tomu, že som chcela vedieť, ktorá z postáv sa bude v ďalšom odseku chovať hlúpejšie a bizarnejšie.
Ale záver ma teda naozaj prekvapil.
Mimochodom E.L. James a podobní autori sa musia v knižniciach obracať a krútiť hlavou, s akým "citom" dotyčná autorka predostrela BDSM.

10.06.2023 1 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Krásna cesta jedného rukopisu a ja som bola jej súčasťou.

04.06.2023 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Ach jaj, tak táto kniha mi ale vôbec nesadla. Neviem, či bol Neptún v zlom postavení s Venušou a Marsom, ale dočítala som ju s veľkým sebazaprením (asi aj preto mi to trvalo viac než týždeň 8-O). Nemyslím si, že by som v sérii pokračovala.

23.10.2022 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Veľmi rýchle a plynulé čítanie, a kto chce, tak si v tejto knihe nájde aj "niečo naviac".

23.10.2022 4 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Keďže som čítala prvé dve knihy série, tak som vedela, do čoho idem a hoci som čakala, že autorka už nemá kam hranice posunúť, tak ma prekvapila (a samozrejme nehovorím o dejovej línii). A myslím, že už nemusím nič k tomu dodať.

23.10.2022 4 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Kniha ma bavila, príbeh bol zaujímavý. A ešte dodám, že tlieskam všetkým, ktorí v žiadnom prípade nespĺňajú "ideál krásy", pretože každá nedokonalosť, každá odlišnosť z nás robí originál. Trvalo mi roky, kým som pochopila, ale našťastie som pochopila.

07.10.2022 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Kniha sa mi príjemne a dobre čítala aj vďaka pútavému príbehu aj na napriek tomu, že svet módy mi nie je veľmi blízky. Ally som si zamilovala už na začiatku, ale Dom si moje romantické srdiečko musel získavať dlhšie a nebojím sa priznať, že som ho ku koncu mala chuť pekne kopnúť do píšťaly.
A celkom by ma pobavil aj samostatný príbeh Faith a Cristiana ;)

30.09.2022 4 z 5

Nástrahy lásky Nástrahy lásky Bertrice Small

Páni, tak pani autorka nedala vydýchnuť ani mne a ani Adair. Keď už som mala pocit, že sa konečne dávajú veci v živote hrdinky ako tak do poriadku, Bertrice sa rozhodla inak. Čítanie som si naozaj užila (a nemyslím tým priehrštie erotiky), ide totiž o naozaj veľmi zaujímavo postavený príbeh.

23.09.2022 4 z 5

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

Keď som predýchala vek hlavnej hrdinky (dnes trestné, v minulosti bežné) a ako sa s ňou zachádzalo, tak sa predo mnou začal odvíjať naozaj veľmi premyslený (a nebudem klamať aj veľmi erotický) príbeh. Zdalo sa mi, že autorka si dala záležať aj na opise prostredia a zvyklostí krajín, v ktorých sa príbeh odohrával. Prekvapilo ma, ako autorka dokázala "naložiť" na plecia hrdinov naozaj veľa, to som naozaj nečakala.

23.09.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak toto bola pekne zábavná kniha :D Dosť som sa nasmiala, aj keď na druhej strane som sa párkrát nad Penelopiným správaním musela pozastaviť. Nakoniec som nad ňou len mávla rukou a čítala ďalej. Určite by som si od autorky ešte niečo prečítala :)

20.08.2022 5 z 5

Divoké dítě Divoké dítě Janet Chapman

Tak ja som sa celkom pobavila a kniha sa mi páčila. Námet bolo gýčovito originálny. Willa si moje romantické srdiečko získala hneď na začiatku :) Čo sa týka chlapcov, tak mi je ľúto, že nie sú preložené aj ich príbehy :(

17.08.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tento kúsok od autorky ma rozhodne bavil a aj sa mi páčil omnoho viac než Kulti. Ale opäť sa mi potvrdilo, že na knihy od Zapaty musím mať jednoducho tú správnu náladu.

12.08.2022 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Kate som si obľúbila hneď od začiatku, ale Elliot si moju náklonnosť musel získavať dlhšie. Boli momenty, kedy by som mu trošku viac utiahla kravatu a hlavne, keď začal ku koncu vymýšľať, hoci sa to nejakým pre mňa logicko-nelogickým spôsobom dalo pochopiť - veď nejaká tá komplikácia a zvrat v príbehu však musia byť, no nie?!
Tak ako asi každému mi najviac dvíhala žlč Katina "supersestra", ktorú nakoniec karma dostihla.
Dúfam, že sa čo najskôr dočkám aj Christopherovho príbehu ;)

08.08.2022 5 z 5

Drahý podvodník Drahý podvodník Nicole Byrd

Príbeh lásky vydedenca, ktorý má za pätami zločincov a siroty, ktorej rodičia zahynuli pri nehode a na ktorú prešla zodpovednosť za svoju mladšiu sestričku.
Kniha sa čítala celkom dobre a plynulo.
Občas mi pri čítaní napadlo, či by to bol veľký škandál, keby Psyché vyzvala svojho bratranca Percivala na súboj. Ja by som to urobila! Bol tak otravný, až som niekedy zatínala zuby.

02.08.2022 3 z 5

Stav sa! Stav sa! Jennifer Crusie

Tak toto bolo pre mňa naozaj príjemné a vyvážené čítanie, ktoré som si užila. Minevra si ma hneď získala :)
Príbeh bol vtipný, svižný a nechýbala v ňom ani romantika ;)

26.07.2022 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Tak som sa rozhodla opäť prečítať túto knihu. Veľmi príjemná a typická romantická chuťovka s rozhodne netypickou hlavnou hrdinkou :)

26.07.2022 4 z 5

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Päťdesiat odtieňov v tyrkysovej s čiernou čipkou. Pre mňa mohla táto séria skončiť hneď touto knihou. Nemyslím si, že budem v tejto sérii pokračovať, hoci s hlavnou hrdinkou stalkerkou sa mi príbeh zo začiatku celkom pozdával. Ale človek nikdy nevie, možno budem časom zvedavá.

26.07.2022 3 z 5