Ula Ula komentáře u knih

Válka vlků Válka vlků Anna Bauerová

Mám ráda knihy paní Bauerové, ale tato mně zklamala. V první polovině je zopakován děj předchozího dílu Chyť vlka za uši, pak se jakž takž něco děje, ovšem děj naprosto postrádá napětí, protože se jedná o vzpomínky hlavního hrdiny, takže předem víme, že vyvázne. Podstatnou část knihy tvoří veeeelmi dlouhé a nudné rozhovory hrdinů, kdy se čtenář ztrácí ve složitých kmenových a rodinných vazbách, místopisu a jménech...Závěrem opět opakování událostí z prvních kapitol a pak už letem světem v krátkém sledu a v krátkých větách happy end. Jakoby tuto knihu ani nepsala osvědčená autorka... Za mně velké rozčarování.

28.06.2016 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Základní námět - autistické dítě svědkem vraždy otce - fajn. Autor ovšem příliš frajeři s těmi matematickými poučkami. Lisbeth na úrovni zavražděného vědce-génia? Budiž. Ovšem causa Kamila, sebevražda pěstouna, nevlastní sestry a pěstounka, co u kafíčka vykládá mezinárodní top tajemství, na které policie ne a ne přijít .... tak, to už je celkem jiný žánr...přihlouplá telenovela. Jo a ještě mně tam štve ta dnešní "politická korektnost". Křesťané z východu jsou grázlové a vrazi, ostatní jsou super.

25.10.2015 2 z 5

Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Kevin Dutton

Bála jsem se, že publikace bude příliš odborná a nepochopím obsah. Ale je to fakt napsané čtivě a srozumitelně. S každou další stránkou jesem váhala- jsem nebo nejsem psychopat? Nejsem! A ani osoba mi blízká, o které jsem si to myslela - je to "jenom" paranoik :-)

10.01.2015 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Tento román mně na chvíli vrátil do raného mládí, kdy jsem hltala dobrodružné příběhy.

11.09.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Netušila jsem o čem kniha je, tak jsem si ji přibalila na běžky a četla na horské chatě... moc jsem se nevyspala a osazenstvu jsem se raději představovala pod jiným jménem :-)

01.01.2014 3 z 5

Mozartova poslední árie Mozartova poslední árie Matt Rees

Zajímavé téma ale ne příliš zdárně zpracované.

31.07.2012 3 z 5

Tajný posel - Jan Karski Tajný posel - Jan Karski Yannick Haenel

Po dlouhé době opět kniha, která mně hluboce zasáhla a otřásla mou vírou ve spravedlnost a nějakou "mravní ideu lidstva", která by byla připravena postavit se zločinům a násilí. Protože jak se v knize píše: " Nacisté utrpěli porážku, avšak barbarství poraženo nebylo."

31.07.2012 5 z 5

Králova milenka Králova milenka Candace Robb

Příliš dlouhé, příliš jednostranné, nijaké...Na skoro 500 stránkách se pořád dokolečka jenom popisuje jak se ženy oblíkaly, šily, vyšívaly, milovaly a rodily..... Žádná historická událost, která by nám přiblížila dobu,nic zajímavějšího ani poučného; přičemž právě tehdy vznikly spory,které rozpoutaly stoletou válku.

31.07.2012 2 z 5

Přízrak Edgara Allana Poea Přízrak Edgara Allana Poea Matthew Pearl

Hrozně ráda bych se dozvěděla jak Poe vlastně skončil, ale už se to asi nedozvím, protože nemám sílu tuto knížku dočíst. Ze začátku mně lákalo to zvláštní tajemno a obdobná ponurá atmosféra jako ve filmu Havran, dokonce jsem si myslela, že kniha je částečnou předlohou filmu, ale jsem na str. 206, znuděná tou tajemnou atmosférou.-), protože kromě ní, kniha víc nenabízí...

04.07.2012 1 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Doporučuji tuto knížku všem, kteří jsou naštvaní na dnešní politické poměry. Po přečtení Vladaře budete dnešními poměry nadšení
:-)

16.03.2012

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Ani druhý díl (po knížce Rozpuštění) nezklamal. Tentokrát je zápletka poněkud naivní, ovšem opět je to velmi čtivé a napínavé. V pozadí smýšleného děje sledujeme skutečné intriky panující na dvoře Jindřicha VIII, tentokrát namířené proti Thomasovi Cromwellovi, prvnímu ministru krále, které jej dovedly až na popraviště.

16.02.2012 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Je to opravdu velmi čtivé, navíc poučné, neboť děj se odehrává v pozadí skutečných historických událostí.Mně osobně zaujalo (teda kromě poutavého příběhu), že "tunelování" bylo už tehdy na velmi vysoké úrovni :-)

16.02.2012 5 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Tak na tuto knihu pozor!Jedna hvězdička za to, že jsem to vůbec dočetla.Jinak, kdyby to u knih šlo, tak ji reklamuji a žádám vrácení peněz.

15.01.2012 1 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Knížka na mně zapůsobila jako víno. Přečetla jsem na ex, poťouchle jsem se smála a nakonec mně rozlitostnilo- co je to za školu, ze které vás vyhodí jenom proto, že se oblékáte jako bobr ?

11.11.2011

Tábor svatých Tábor svatých Jean Raspail

Nedá se to číst, je to buď špatným překladem nebo zde chybí jazyková úprava; prostě věty nedávají smysl, a to počínaje hned tou první. Anebo jsem úplně nechápavá. Ale posuďte sami- uvádím pár vět: "Tato odvolávka nepřišla do pera mě.Byla napsána Thierry Maulnierem .... Ostatně Tábor Svatých je kniha symbolická, jakési proroctví dosti brutálně režírované s prostředky po ruce, ale v rytmu inspirace...no, tomu vážně nerozumím.

30.08.2011

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Knihu jsem přečetla za jeden den- četla se fakt dobře. Akorát má takový pocit, že autor zná jen české intelektuály a podle nich hodnotí celý národ. Taky se mi nezdá jeho názor, že být katolíkem v Čechách je těžké, a že to někteří musí tajit, např. v zaměstnání. Je fakt, že veřící svojí víru tak nestaví na obdiv jako v Polsku, ale na druhou stranu zase nežijí v žádné "skoroilegalitě" jak kniha sugeruje.Některá vysvětlení z českých dějin jsou vážně objevná a nějak jsem si je takto nikdy neuvědomila. Asi to chce vážně pohled zvenčí....

26.07.2011 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Tuto knížku jsem " nečetla" - tu jsem intenzivně prožívala .

04.04.2011 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížku mi nějaký dobrák půjčil na zimní dovolenou, proto můj zážitek z četby byl negativně ovlivněn vztekem na toho dobráka. Ono přece jenom strádání dětí za války, bombardování a pochody židů do tábora zkázy nejsou tím nejvhodnějším tématem po lyžovačce v la dolce Italia.

04.04.2011

Musím přiznat, že mně již dlouho nevtáhla žádná knížka tak jako série Milénium. Přitom tomuto žánru nijak neholduji. Nějak jsem se nemohla od těchto knížek odtrhnout a jen stěží a velmi neochotně jsem plnila běžné povinnosti.Taky jsem se podivovala, že ve Švédsku jí všichni pořad jenom obložené chleby a v konzumaci kávy asi vedou světové řebříčky. No a co? Tyto detaily mně nějak nerozhodily. Nemile mně však zaskočil konec druhého dílu, kdy se Lisbeth s dírou v mozku vyhrabala z hrobu a v tomto stavu ještě zmasakrovala tatíka-vrahouna. Je to sice ujeté, říkám si, ale hlavně, že je ta holka naživu :-). A opět jsem se nechala strhnout třetím dílem. A moc bych si přála, aby i v Česku fungovalo něco na způsob redakce Milénia, abychom měli nějakého toho Blomkvista, který by neohroženě odhaloval zloduchy.......sami vidíte, že mně to vtáhlo a zatím nepustilo :-¨)

04.04.2011 5 z 5

Obdivuji GARD(-a,-u), já jsem ta slova nemohla ani pořádně přečíst,natož si je zapamatovat. "Písničky" jsem ani nečetla,protože byly hrozně dlouhé,nudné a o ničem. Kdysi jsem se trápila, že vůbec nerozumím tak "skvělému " dílu, za jaké Alenka... platila. S léty jsem dospěla k přesvědčení, že Lewis to musel psát úplně zhulený, a abych to pochopila, tak si taky asi musím šlehnout .....

30.11.-0001