ujunka ujunka komentáře u knih

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Nic moc. Pořád dokola - Musím si vzpomenout... Ne, nevzpomínej... Musím zůstat.... Odejdi.... - 2/3 knihy v tomto duchu. Překvapení se vlastně taky nekonalo

17.02.2024 2 z 5

Araba nemiluj Araba nemiluj Mirka Manáková

Tohle se fakt nedá. Nedočetla jsem....

05.11.2022 odpad!

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Super knížka, bavila mě. Člověk žasne, jak jsou některé ženy bláhové. A autorce poklona za to, jak nezištně pomáhala.

21.06.2022 5 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Vzít si někoho po desetidenní známosti, to je opravdu na Chocholouška, ale když vás ve dvaceti začne namotávat arabský krasavec, mozek jde stranou. Oni to vážně umí. Každopádně knížka se čte dobře, děj ubíhá rychle a za chvilku zjistíte, že už jste v půlce knihy. Za další chvilku máte dočteno. Doporučuji přečíst a hlavně se tam nevdávat :-)

14.06.2022 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Knihu jsem četla poměrně dlouho, moc mě nezaujala a tak jsem jí prokládala ještě jinou knihou. Myslím, že se z tématu dalo vytřískat víc ...

28.03.2022 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Napínavá kniha. Bavila mě, doporučuji přečíst.

03.02.2022 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Asi si budu muset dát od Claire i Jamieho oddech, třetí kniha v řadě už byla na mě moc. Od půlky se mi kniha celkem vlekla a o Claire jsem si párkrát pomyslela, že se chová jako kr.áva.,protože občas přes svou tvrdohlavost napáchá víc škody než užitku.
Dám teď jiný žánr a uvidíme, jestli se k Cizince nevrátím už jen ve formě seriálu.

09.11.2021 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Dočteno... V druhém díle mi byla Claire sympatičtější a jejich chvíle s Jamiem ke konci knihy byly silné. Do dalšího dílu se pustím bez přemlouvání :-)

02.09.2021 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nic moc... Příběh plný klišé. 3/4 děje bez nějaké výraznější akce. Stokrát jsem se dozvěděla, jak má Jamie zrzavé vlasy, chloupky, vousy a nevím co všechno... Pořád se tam někdo třásl nebo se smál tak, že až nemohl dýchat, mluvit, stát a to i v situacích, které vtipné nebyly. Spíš to začalo být trapně ohrané. A Claire mi taky nějak extra sympatická nebyla... Další díl ale stejně zkusím, protože jsem zvědavá :-D a za to dám o hvězdu navíc :-)

13.06.2021 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moje první kniha od této autorky. Během čtení jsem si říkala, že asi nebude moje krevní skupina. Občas jsem se ztrácela v ději, některé náhody mi přišly až neuvěřitelné.. Knihu Jsem chtěla hodnotit jako průměr. Pak ale přišel závěr.. A to jsem opravdu nečekala! Za něj přidávám hvězdičku navíc a tudíž dohromady - **** :-)

14.05.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nezapomenutelná kniha. Vůbec mi nevadil ten pomalejší rozjezd o kterém tu bylo psáno. Bylo zajímavé číst a porovnávat zvyklosti lidí dříve a teď. Kniha se těžce odkládá, je napsaná stylem, který mě chytil a nepustil. Strašné je, že se toto vůbec kdy dělo. Paní Viola má za svou statečnost, vytrvalost, srdečnost, hrdost, čest a v neposlední řadě vztah k rodině i jiným, můj obdiv. A konec, no ten mě úplně dostal...
Pět hvězd - nejde jinak.

01.04.2021 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Nejprve se mi nelíbilo, jak je kniha psaná, ale po příjezdu do Skleněného domu se děj rozběhl a kniha mě velmi bavila.

18.03.2021 4 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Čekala jsem něco jiného, ale nakonec jsem se výborně bavila. Skvěle napsáno.

04.03.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Líbí se mi, že autorka zasadila příběh do starého, od světa odřízlého hotelu. Děj plyne rychle a sedí mi i styl autorčina psaní. Nejsem přední čtenář detektivek, vraha jsem neodhalila. Každopádně jsem se při čtení bavila.

22.01.2021 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Úplně jiný příběh, než ve filmu. Ale Forrest mě bavil. S chutí jsem se zasmála.

01.01.2021 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kde jsme se tu vzali? A kam směřujeme? Za mě super, moderní, aktuální i futuristické téma. Počátek mě nezklamal.

11.12.2020 5 z 5

Sedmého sedmý Sedmého sedmý Jaroslava Černá

Neurazí, nenadchne...

12.10.2020 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Úžasně napsaná kniha, víc k tomu není třeba dodávat. Určitě doporučuji přečíst.

05.10.2020 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Na tuto knížku jsem se těšila. Líbila se mi, ale.. Nevím.. Čekala jsem od toho asi ještě trochu víc...

28.09.2020 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Kniha mě na začátku moc nebavila, ale později mě to chytlo. Příběh super. Nate mi ale k srdci moc nepřirostl. A Kelly také ne. Pasáž po osmi měsících mi přišla jako klišé a naprosto zbytečná. Autorova Podzemní říše se mi líbila víc.

05.09.2020 3 z 5