tynacte - Příspěvky

Sophiina volbaSophiina volbaW. Styron

Kniha mě bavila :)

08.03.2016


FrankensteinFrankensteinM. W. Shelley

Jediné co bych vytkla jsou zdlouhavé dopisy na začátku a na konci knihy. Jinak kniha senzační. Líbil se mi popis jeho cestování - nebyl zbytečně zdlouhavý a i přes stručnost popisu jsem si dokázala představit všechna místa, která navštívil. K ději knihy.. byl ve většině případů předvídatelný, ale i přes to mě kniha bavila až do konce. Doporučuji.

19.07.2012


MníškaMníškaD. Diderot

Výborná kniha. Mám ráda historii a tato kniha mi ukázala jak to asi v minulosti v takovém klášteře vypadalo. Nikdy bych nechtěla zažít to co ona. Když už se ale nemohla bránit, tak bylo podle mě hloupé tak moc vzdorovat. Bylo to dobře napsané... a prostě bezva.. tahle knížka mi sedla.

19.07.2012


Denník Anny FrankovejDenník Anny FrankovejA. Frank

Je to samozřejmě smutný příběh. Nicméně mě vůbec nebavil.

19.07.2012


LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Film jsem viděla o hodině francouzštiny s českýma titulky. Nelíbil se mi. Kniha mi přišla ale velmi dobrá!

26.08.2011


KmotrKmotrM. Puzo

Vynikající kniha. Snad jedna z vůbec nejlepších co jsem kdy četla (moc jsem jich nečetla ale stejnak :D) Ta atmosféra a celkový styl psaní. Nádhera prostě..

26.08.2011


R.U.R.R.U.R.K. Čapek

Kniha byla dobře napsaná. Taky aby ne když jí napsal Čapek. Ale tenhle druh psaní mi prostě moc nesedí a nezařadila bych jí do doporučených.

26.08.2011


Parfém – Příběh vrahaParfém – Příběh vrahaP. Süskind

Nejdříve jsem viděla bohužel film a tak jsem přišla o ten okamžik napětí. I přesto se mi kniha líbila a četla se mi pěkně. Přesto jsem asi 5 odstavců přeskočila, myslím že tam byli zrovna nějaké jeho "fantazie".

26.08.2011


Bílá nemocBílá nemocK. Čapek

Pohádka i pro dospělé :) libilo..!

26.06.2011


Bídníci I.Bídníci I.V. Hugo

Velmi zajímavá kniha a vlastně ani nemám co bych vytkla. Počet stránek mi vůbec nedělal problém by naopak si myslim, že autor knihu nerozpytvával, jen prostě měl více rozvinutou zápletku. Hodně mě dostalo jakési prolínání příběhů. Když sem četla o ženě, která si i nechala vytrhnout zuby, aby se postarala o své dítě... Tahle kniha mě dooravdy dostala.. A nevim co o tom ještě napsat, prostě doporučuji, rozhodně..

26.05.2011


Epos o GilgamešoviEpos o Gilgamešovineznámý

Nemám ráda eposy a tato kniha se mi proto četla velmi obtížně, a kdybych neznala průběh díla, tak bych vlastně nepochopila nic. Tyto starověké fantazy(či jak to nazvat) jsou plné nadpřirozena, které samozřejmě ráda mám, ale v zábavnějším podání – v moderním podání. Nicméně pohled na tehdejší život mě zaujal stejně jako vznik již před několika tisíci lety a navíc fakt, že epos byl vlastně „poskládán“ a domyšlen vědci z několika nalezených desek.
I když mě eposy nezaujaly, tak musím uznat nadání tehdejších lidí. Knihy z minulosti mají ve většině případů zajímavý a poutaví děj. Dnešní knihy mě baví víc, ale jen úzký výběr – většina knih dnes má vlastně stejný a primitivní děj.

25.05.2011


Umění milovatUmění milovatP. Ovidius Naso

Kniha mi dělala veliký problém. Nějaké části jsem vlastně ani nepochopila. Po opakovaném přečtení veršů jsem pár větám rozuměla, ale ve zbytku jsem nemohla najít souvislost. Přímá řeč a citáty mi oživili čtení a pomohli k pochopení, naopak zastaralé výrazy slov mě moc nenadchly. Kniha mi příjde trochu nevkusná vůči ženám, jakoby si muž přečetl tuto knihu a v tehdejší době svedl každou? To byli ženy tak primitivní? Anebo v tom horším případě je muži brali primitivně?.. Ovidius se snažil vysvětlit význam lásky, myslím si, že láska úplně popsat nešla ani nepůjde, ale Ovidius měl aspoň dobrý a úspěšný pokus.

25.05.2011


Řeč těla a umění komunikaceŘeč těla a umění komunikaceJ. Pech

Kompletní teorie a praxe řeči verbální i neverbální. Návod jak zmanipulovat lidi a jak se sám nenechat ovládat. Autor – psychiatr co učí psychologii – napsal knihu zábavně a přesto velmi poučně. V textu jsem nalezla teorii i praxi a vlastní zážitky autora. Nejdříve jsem chtěla knihu jen tak prolistovat a snad, že najdu nějaký zajímavý fakt, nakonec jsem si knihu dokonce dvakrát hned po sobě přečetla. Knihu jsem pochopila bez problémů a ponaučila jsem se jak se zachovat v nejrůznějších situacích.

25.05.2011


Nebezpečné známostiNebezpečné známostiC. d. Laclos

kniha se mi líbila. Zápletku a hru hlavních hrdinů jsem obdivovala už dávno. Je zábavné sledovat ty zlé, jak si hrají na andílky. Líbí se mi i vlastně všechny filmy, natočené podle tohoto námětu. Jak je vidět, tak každý má to svoje tajemství a myslím si, že právě ti co jsou nejvýš si mohou s ostatními hrát jako s loutkami a to jak v minulosti tak i dnes.

25.05.2011


Ďábel nosí PraduĎábel nosí PraduL. Weisberger

Kniha mi přišla vlastně stále o tom samém, nesnesitelná šéfová dává úkoly svému zaměstnanci, plus propletení života mimo práci – problémy s rodinou, partnerem a kamarádkou. Knihu jsem ale i tak za krátkou chvilku přečetla navzdory opakovanému tématu, opravdu miniaturnímu písmu na skoro 350 stránkách a na snad desítky překlepů a pravopisných chyb! Celkově jsem ráda že jsem si knihu přečetla a občas jsem se i zasmála.

25.05.2011


Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Je smutné vzpomenout na minulost, kdy byl sňatek domluven rodiči, a pravá láska byla výjimečná. Kniha se mi líbila hlavně kvůli ději a hlavní zápletce. Jinak mě občas dlouhé a někdy i nesrozumitelné verše unavovali a nebavili. Špatný konec se mi vlastně líbil, protože kniha neskončila jako vždy klišé „..a žili šťastně až do smrti..“. Vzít si život v tomhle případě by se dal brát jako zbabělí čin, já to ale brala jako pravý a nefalšovaný důkaz lásky. Kniha se mi líbila a slova Romea, mě někdy opravdu dojala.

25.05.2011


Noc na KarlštejněNoc na KarlštejněJ. Vrchlický (pseudonym)

Kniha se mi docela líbila.. Přijde mi naprosto totožná s filmem..

25.05.2011


Bylo nás pětBylo nás pětK. Poláček

Na serial jsem ráda koukávala jako malá a fakt mě bavil.. ale kniha je zdlouhavá a přijde mi celkem nudná..

25.05.2011


ToToS. King

Knihou jsem absolutně nadšená! Snad nejlepší kniha co jsem kdy četla. Vlastně mě ani neodradilo je neuvěřitelných a vlastně i děsivých 1050 stránek, ale tak na autora je to normální – každá jeho knize je bichle a o tom to je. Hodně lidí by řeklo, že to tam „okecává“ drobnostmi a zbytečnýma informacemi, ale vůbec! Konečně kniha, kde mi přijde, že text spíše na konci zkracoval, než prodlužoval. Kupříkladu taková Škola noci od Castových by se mohla v klidu nacpat do jedné uzounké knihy, ale ne, musí těch knížek být 10 nebo kolik… Také jsem se bála, že při tak ohromné knížce a při pohledu na obsahu, který je zpřeházen – minulost, teď, minulost, teď.. , se ztratím, ale všechno bylo ok. Několik jmen jsem si ihned vštěpila a zamilovala jsem si to jeho popsání situace. Jak on umí popsat místnost nebo pocit! Stačí jen jedna věta nebo jen přídavné jméno s podstatným a hned cítíte tu bolest, tu vůni, vidíte tu místnost nebo cítíte vlhko a zimu v tunelu. Dokonalé.

26.04.2011


LolitaLolitaV. Nabokov

Neumím si představit skandál, který nastal, když se tato kniha v roce 1955 objevila v knihkupectvích. I nyní je test poněkud úchylný a autor s tímto tématem musel být zřejmě alespoň trochu spjat. Řekla bych, že se mi více líbila první část knihy, ve druhé bylo už jen ono putování, kde se spisovatel, na můj vkus, až moc rozepsal.

06.04.2011


My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOC. V. Felscherinow

Nejdříve jsem viděla film a to když sem byla menší a nesnášela čtení. Jakmile mě začalo bavit číst tak jedna z prvních knih kterou sem přečetla byla tahle a doteď je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy přečetla. Zaujalo mě že je to založené na skutečné události..

01.04.2011


Král a bohyněKrál a bohyněJ. Tarr

Opravdu mě bavila a nevíc mi celkem pomohla, když jsme zrovna brali Egypt, seznámit se s Egypskou kulturou a prostředim:) Doporučuji

01.04.2011