TynaBehuncikova TynaBehuncikova komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Vše přestává být sluníčkové, o to je to však realističtější. Láska Nicka a Charlieho zůstává stejná, pevná a krásná. Kniha už je psána trochu jinak, má i dost jiný vibe než předchozí 3 díly, ale ničemu to neškodí, k dané tématice je to potřeba. Těším se na další díl.

16.03.2024 5 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Tyjo, to bylo super! Od Christie jsem předtím četla jen klasiku 10 malých černoušků a to mě tolik nenadchlo, zatímco Zkouška neviny mě bavila fakt hodně! Člověk furt přemýšlí, kdo by mohl být vrahem, každou chvíli podezřívá někoho jiného... No závěr byl nicméně i tak dost nečekaný. Super atmosféra, rozpracování postav bylo taky fajn. Jen konec mi přišel zrychlený a teda přehnaně sluníčkový.

16.03.2024 5 z 5

Stín Stín Adam Przechrzta

Top! Celá série mě neuvěřitelně bavila, někdy byla náročnější na udržení pozornosti v rámci množství postav, různých intrik a co se zrovna řeší, jelikož se většinou řeší x věcí současně. Ale fakt to byla skvěle užitá jízda, autora dávám do oblíbených a doufám, že od něj bude do češtiny přeloženo i něco dalšího. Jinak první a třetí díl se mi líbily o něco víc než druhý, ale celá série si drží tempo a kvalitu, možná to bylo jen osobním rozpoložením. Doporučuji pro všechny, kteří mají rádi akci, magii, intriky, politiku.

10.03.2024 5 z 5

Místodržící Místodržící Adam Przechrzta

Úplný souhlas s komentářem pode mnou. Je to prostě super čtení. V tomto díle se už rozjede i válečný konflikt, což já osobně moc ráda nemám, ale tady mi to vlastně vůbec nevadilo, protože to nebyl žádný krvák. Oceňuju vývoj postav, jak Samarin tak Rudnický mi přirostli k srdci.

17.02.2024 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Chtěla jsem si knihu nechat na pride month, ale chuť byla už teď... a řeknu k tomu jediné - nová obsese je na světě! Hned zítra běžím pro další díl!

07.02.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Pěkné čtení, pohádkové, ale místy jsem se i bála. Jen mi přijde že to bylo dost předvídatelné, sice si na odhalení spousty věcí čtenář počkal, ale stejně... Nicméně koza byla super, hlavní postavy taky sympatické, četlo se to dobře.

04.02.2024 3 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Wow! Vzhledem k tomu za jakých nepříjemných okolností se ke mně kniha dostala, jsem ji vlastně ani číst nechtěla. Nakonec jsem si řekla, že ji dám šanci a alespoň se jí po přečtení budu moci zbavit a nebude mi ležet v knihovničce. No ještě že jsem jí tu šanci dala! Absolutně luxusní začátek sliboval mnohé a spoustu z toho mi také dal. Ačkoliv je to čtení pro náročnější, občas jsem byla trochu ztracená v množství postav, oslovení, titulů, politických a jiných zápletek, tak to byla krušná a užitá jízda! Strašně moc mě to bavilo - a to tak, že již při dočítání posledních 100 stran jsem si v knihovně rezervovala a vyzvedla další 2 díly, takže můžu rovnou pokračovat dál. Autor nasadil laťku hodně vysoko, tak jsem zvědavá! Rozhodně doporučuji všem, kteří milují fantasy, intriky, politikaření a akční knihy.

22.01.2024 5 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Mě to moc bavilo, hlavně ten svět byl fakt skvělý, miluju rostliny i knihy a tohle jejich spojení? Skvost! Knihu jsem si fakt vychutnávala, už se těším na druhý díl.

12.01.2024 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Kniha měla všechno, romantiku, napětí, přesah, zajímavý příběh. Občas to bylo sladké, občas smutné, ale tak to bývá. Já si to užila, moc mě to bavilo, příběh byl silný, na konci jsem i trochu brečela, ale nebyla to citová vykradačka typu Než jsem tě poznala, to vůbec. Já fakt nemám co vytknout.

20.12.2023 5 z 5

Veselé Vánoce, Kristýno! Veselé Vánoce, Kristýno! Jindřiška Kracíková

Strašně hezká odychovka, která se obešla bez trapných klišé. Přesně něco takového jsem potřebovala. Opravdu moc hezká knížka, doporučuji všem.

06.12.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Dala bych tak 4,5 hvězdy, ale to tady nejde, tak nechávám celých 5. Předchozí díl se mi líbil o něco více, ale jinak Maas samozřejmě nezklamala. Bylo to čtivé, akční, bavilo mě to. Jen ten konec mi přišel dost přitažený za vlasy, moc novinek, zvratů a "náhod"...

02.12.2023 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Nechápu, co má tato kniha někomu předat. Za celou dobu jsem ani nepřišla na to, jak si ji užít. Jsem hlavně ráda, že má 'cesta' s ní je u konce. Měla jsem ke knize takový speciální vztah dlouho předtím, než jsem ji teď poprvé četla a nebylo to teda příjemné překvapení.

21.11.2023 1 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Čekala jsem něco jiného a tohle mě trochu zklamalo. Myslela jsem že ten vývoj bude víc postupný a zajímavější, jenže on od samého počátku byl Snow extrémní sobec a hajzl, pouze se chvilkově nadchl pro iluzi lásky. Lucy Gray byla napsaná skvěle.

31.10.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Opět super, ale o něco méně čtivé než Smrtka. Na třetí díl se nicméně těším, ty filotofické myšlenky s kterými autor přichází mě moc baví.

17.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Tohle se mi fakt špatně hodnotí kurňajs! Četlo se mi to ještě líp než první díl, měla jsem přečteno rychlostí blesku, líbilo se mi i to že to bylo o něco méně tajemné a temné a o dost víc akční. Ale zas mi přišlo, že se tam některé věci stále opakovaly (během jedné knihy 3 útěky?) a stejně tak i věty. Mám trošku pocit, že kdybych vyškrtla pasáže o tom jak Brex zaplavuje horko, tvrdou jí bradavky nebo se jí derou do krku zvratky, byla by kniha o 100 stran tenčí. To samozřejmě zjednodušuju, ale občas už to bylo prostě trochu moc. Jinak ale zábavné čtení a jelikož jsme sice dostali alespoň pár odpovědí, ale rozhodně ne dostatek, tak už vyhlížím další díl!

06.10.2023 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velké překvapení! Obálka mě moc nenadchla a podle anotace jsem si říkala že to buď bude fakt super, nebo úplně strašný. Ale nečekala jsem, že mě to tak moc chytne. Atmosféra knihy je taková záhadná, tajemná. Některé části jsou předvídatelné, některé mě naopak velmi překvapily. Příběh se mi ale líbil a už v půlce knihy jsem si objednala další díly protože jsem věděla, že čekat prostě nevydržím:D fakt mě to bavilo moc, bylo tam i dost intrikaření a to já v knihách ráda, no zkrátka moc doporučuji :)

04.10.2023 4 z 5

Michaela Michaela Vladimír Klevis

Ach jak já to miluju! Tuto knížku jsem zbožnovala jako teenager, pamatuju si, že jsem ji četla snad 5x. Teď v dospělosti jsem se zamilovala do detektivek Michaely Klevisové a když jsem zjistila, že její tatínek byl TENTO Vladimír Klevis a že ona sama se vlastně jmenuje po Michaele z této knihy, tak jsem si ji musela najít a znovu přečíst. A bylo to skvělé čtení. Krásně vystihuje strasti mládí, ale je to podáno tak humorně! Současně postupná proměna Petra z kluka v muže je prostě super. A korunu tomu dodává babi. I když jsem si toho spoustu pamatovala z toho opakovaného čtení v teen letech, tak jsem si to užila na 100%. Bavilo mě to moc.

22.09.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Čekala jsem něco trochu jiného, na mě to bylo docela temné fantasy, rozhodně jsem nečekala že se bude většina knihy odehrávat ve vězení. Ale bavilo mě to a jsem ráda, že jsem to nechala až na teď, jelikož za pár dní vychází druhý díl tak se na něj hned vrhnu. Btw. Jak je možné že nám první díl nedá odpovědi téměř na žádné otázky sakra? :D

19.09.2023 4 z 5

Je to přesně takové, jak to vypadá. Oddechové vtipné čtení, hlavní hrdinka má velmi podobný vibe jako Bridget Jones (a všichni milujeme Bridget Jones), takže je to plné trapasů a různých přešlapů, až dojdete k pohádkovému konci. Za mě tomu ale trochu chybí spád, něco co by mě víc nutilo do čtení.

09.09.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Začátek mi přišel poměrně hezky rozjetý, pak ale následovala série totalních nelogičností, kdy se hlavní hrdinka chovala opravdu hloupě. Pak se to naštěstí zase trochu srovnalo. Příběh je vlastně hezký, ale na mě je v něm až příliš mnoho klišé a celé to vlastně vypadá, jako by to psala puberťačka. Od autorky jsem četla ještě S láskou tě nenávidím a pokud mám knihy srovnat, tak Já a ty, navždy je přecijen o něco stravitelnější čtení.

29.08.2023 3 z 5