Týna79

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Knížku nevlastním, půjčila mi ji kamarádka a jsem za to moc ráda. Kniha byla moc čtivá a kdybych neměla ještě jiné povinnosti myslím si, že bych ji měla přečtenou na jedno max dvě posezení. Děj byl velice napínavý a zanechal ve mě hromadu emocí a a já jakožto snílek s velkou fantazií (když chci), tak i hromadu uvědomění a otázek. Za mě doporučuji přečíst a díky své kamarádce a táhle knize přesedlám na další žánr, co bych ráda četla.

27.10.2020

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Napřed celkem normální trojúhelník, ale ten konec!!? Ani trochu jsem to nečekala a tím, že je konec hodně nečekaný a originální, mám teď u knih hodně velké očekávání. Příběh byl napínavý, že jsem to nemohla dát z rukou. Velmi doporučuji přečíst!!! Ještě bych chtěla dodat, že konec buď sedne a nebo nejste moc na knihy s tímto nádechem děje, to už určitě záleží na typu člověka.

20.10.2020

Tekutý písekTekutý písekMalin Persson Giolito

Musím říct, že mě to opravdu bavilo, to bych ani moc nečekala. Byla jsem překvapená hned na začátku, protože jsem tentokrát nečetla anotaci, jinak by pro mě nebylo žádné překvapení o čem děj bude. Opravdu zajímavý nápad! Po dočtení knihy jsem se dozvěděla, že je i seriál, tak jsem se rozhodla se do něho hned pustit a také se mi moc líbil a byla jsem ráda, že se to drželo děje, tak jak je v knize. Každopádně kniha se opravdu líbila. Byla jsem hodně zvědavá, co vlastně se před onen dnem stalo a jaký byl důvod toho všeho. Musím říct, že mě hlavní hrdinka párkrát vytočila, ale i tak jí mám ráda.

24.12.2020

SektaSektaMariette Lindstein

Zajímavý námět na knihu. Kniha výborně popisovala, jak se dá jednoduše manipulovat s lidmi. Jen stačí říct pár lichotek a mít ambiciózní osobnost a už je máte omotané kolem prstu. Obdivuji autorku, že dokázala psát o tomhle tématu, když sama byla v nějaké sektě. Sice nevím co všechno je pravda a co je výplodek fantazie, ale myslím si, že i tak může být aspoň trochu těžké sepsat tuto knihu. Nějaké věci jsou předvídatelné, ale i tak mě to hrozně bavilo číst a pomalu se dostávat k pravdě.

26.01.2021

Zítřek ti nikdo neslíbilZítřek ti nikdo neslíbilKateřina Karolová

Začátek byl hodně zdlouhavý. Potom kniha byla super. Akorát mi vadilo, jak autorka si jakoby “skákala sama do řeči”, že začala vyprávět o nějakém zážitku z minulosti, který byl nepodstatný a byl třeba i na dvě strany. Jinak se mi kniha líbila, určitě originální. Trochu nedotažený konec. Asi by mě zajímali ještě nějaké věci. Ale určitě stojí za přečtení a až na pár věcí mě bavila.

25.06.2021

Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

Tak tohle bylo pro mě hodně emočně náročné. V mnoha situacích, jsem byla skoro na pokraji zhroucení a probulela jsem plno částí, ale nejen v tomto dílu ale i v ostatních. Je hrozné se teď s touto sérii rozloučit, když už jsem si vybudovala vztah se všemi postavami a uvědomit si, že je to prostě konec a dál už si pokračování můžu jenom domyslet. Tahle série mi opravdu přirostla k srdci a doporučila bych jí každému. Určitě se k ní někdy vrátím.
Prostě miluji!

28.08.2021

Ať zemřeAť zemřeSarah Pinborough

Moje druhá kniha od autorky. Už jsem četla “Ví o tobě” a naprosto užasná kniha. A teď, abych se zaměřila na tuto knihu. Ani nevím jak to popsat, autorka mě zase dostala a překvapila. Musím přiznat, že chvíli trvalo než jsem se do děje v žila, ale potom už to jelo a nemohla jsem knihu odložit. Autorka mi asi vždycky vyrazí dech. Prostě coo?!! Ten konec a k tomu ještě epilog, prostě úžasné. Rozhodně doporučuji přečíst a jestli Vás hned nechytne začátek, tak to rozhodně nevzdávejte a uvidíte, že to bude stát za to!!!

08.12.2020

OvšemOvšemK. K. Kovář (pseudonym)

Myslím si, že je to super životopis, suprového kluka. Oceňuji jeho talent na napsaní svého životopisu. Kniha mě moc bavila, člověk se u ní zasmál, byla čtivá a hlavně byla upřímná a toho já si opravdu cením.

08.01.2021

Holubice a hadHolubice a hadShelby Mahurin

Ze začátku jsem se úplně nemohla moc začíst, ale potom mě to opravdu bavilo, takže si myslím, že to stojí určitě za přečtení. Neskutečně miluju chování hlavní hrdinky, to se ani nedokážu vyjádřit jak. Kdybych měla ohodnotit zvlášť jen romantickou linku, tak by to bylo 5⭐️, ale něco málo mi tam chybělo, takže jako celkovou knihu hodnotím 4⭐️

18.02.2021

Kletba vítězůKletba vítězůMarie Rutkoski

Moooc se mi líbí nápad s dražbou o otroky. Už jenom za tenhle nápad měla kniha hned na začátku jistou 1⭐️. Musím říct, že jsem tak nějak odhalila k čemu se schyluje, ale samozřejmě jen nějakou určitou část, ne všechno... ale ani tak mě to nepřestalo bavit. Také se mi líbí to, že hlavní hrdinka neumí úplně na jedničku bojovat, tak jako to většinou bývá, ale spíše taktizuje a přemýšlí hlavou. Dobře se mi to četlo. Teď se budu pouštět do dalšího dílu a myslím si, že mě to bude určitě bavit jako tento první díl.

20.02.2021

Ostrov lhářůOstrov lhářůEmily Jenkins

Upřímně nevím jak se mám vyjádřit. Kniha se mi líbila. Ze začátku jsem byla trochu zmatená ze všech jmen, ale naštěstí jsem si to pak srovnala díky rodokmenu, který je na konci knihy. Pro mě osobně je to něco mezi románem a detektivkou, nebo aspoň se tak cítili moje pocity. Na konci mi chvíli trvalo než jsem si uvědomila, co se doopravdy stalo, ale ne pro to, že by to nedávalo smysl. Když už jsem si připustila, co se stalo ukáplo i pár slz. Myslím si, že je to dobře zpracovaná kniha.

Krutý princKrutý princHolly Black

Nechci tady úplně psát děj nebo nějaký události co se tam stali, abych něco nevyspoilerovala, protože už mám přečtené i další dva díly. Za mě super kniha. K postavám jsem si udělala velký vztah a samozřejmě jsou tam i věci, které mě překvapili. Díky tomu, že příběh je výpravěn z pohledu, že čtenář je hlavní hrdinka, budete si všechny věci až moc brát osobně a víc se do toho vžijete. Doporučuji přečíst!

ZmizelýZmizelýC.L. Taylor

Po dočtení knihy jsem nebyla nijak vyvedená z míry, ale po nějaký době, kdy jsem si znovu příběh přehrála v hlavě, jsem byla opravdu zaskočená. Nakonec jsem dala 4⭐️ a myslím si, že stojí za přečtení!

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Ze začátku bych chtěla upozornit na úplně překrásnou obálku! A teď ke knize... všechny povídky se mi moc líbily. Jen si myslím, že asi poslední tři povídky chtěly trochu víc dotáhnout, ale zároveň se mi líbí, že si konec můžeme trochu domyslet. Rozhodovala jsem se mezi 4⭐️ a 5⭐️ a nakonec jsem se rozhodla takhle, protože mi tam něco málo chybělo, ale zároveň se mi to moc líbilo. Doporučuji přečíst!

09.01.2021

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Super začátek série, těším se na další díly. Je to super nápad na námět. Musím říct, že mi to trochu připomnělo Hunger games, ale zároveň to bylo i tak moc odlišný. Stojí za přečtení!

28.03.2021

Tiché lžiTiché lžiSarah Pinborough

Tentokrát trochu menší odvar než jsem u autorky zvyklá, ale i tak skvělé! Úplně jsem soucítila co se odehrávalo v minulosti (nechci nic spoilerovat). Trochu předvídatelný konec, ale i dojemný. Určitě stojí za přečtení!

04.04.2021

Královna stínůKrálovna stínůSarah J. Maas

Prozatím můj nejoblíbenější díl z prvních čtyř. Opravdu skvostný! Tady už mě to začalo hodně bavit a nemohla jsem se dočkat, až budu pokračovat ve čtení. Těším se, až se pustím do dalších dílů.

15.06.2021

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruSarah J. Maas

Tak tohle! Bože!! Tady jsem fakt probulela posledních 100 stran. Emočně jsem to nedávala.
Ale každopádně prostě skvělé pokračování. Zase jsem si o něco větší kousek udělala krásnější vztah k postavám.
Tuhle sérii miluji a určitě se mi potvrdilo, jak tady, tak u Skleněného trůnu, že Maasová je skvělá autorka a vždycky u ní budu vědět, že se mi každá kniha od ní bude líbit.
Určitě káždému doporučuji si tuto sérii přečíst. (No vlastně ne jen tohle, všechno od Maasové!)

28.11.2021

Prázdné slibyPrázdné slibyLexi Ryan

Strašně se mi to líbilo, miluji tyhle fantasy knihy.
Hodně lidí říká, že to je vykrádačka z jiných knih a ano souhlasím, že jsou tam velké podobnosti s nějakými knihami, ale zase na druhou stranu, vždycky se najde něco, co bude něčemu podobné a zároveň je to i úplně jiný příběh. Takže knihu nehodnotím na základě toho, jak je moc něčemu podobná, ale jako samostatný celek. Takže za mě si zaslouží rozhodně 5⭐️.

Dokonalé tichoDokonalé tichoRosamund Lupton

Myslím si, že kniha má skvělí námět. Děj mě i bavil a byla jsem trochu zvědavá, co se z toho vyklube. Ale bohužel jsem byla hodně zklamaná z konce. Kdyby autorka trochu víc propracovala konec, tak si myslím, že by to byla super kniha.

23.12.2020

Podlý králPodlý králHolly Black

Super pokračovaní Krutého prince. Zase super nečekané věci. Takže taky doporučuji přečíst, jakmile budete mít za sebou první díl.

Královna ničehoKrálovna ničehoHolly Black

První dva díly se mi asi líbili o trochu víc, ale i tak se mi kniha moc líbila a zase doporučuji přečíst, až budete mít první dva díly za sebou. Upřímně si myslím, že pokud už jste je četli nepotřebujete žádné popichování, aby jste dočetli i poslední díl.

LežLežC.L. Taylor

Super kniha! Musím říct, že jsem byla opravdu napjatá, jak to všechno dopadne nebo jak to bude pokračovat a co se můžu ještě dozvědět. Doporučuji přečíst!

Spát v moři hvězd. Kniha I.Spát v moři hvězd. Kniha I.Christopher Paolini

(+ SPOILER) Knize bych dala takových 3,5⭐️Na mě některé části byly příliš zdlouhavé a někdy se trochu opakující, ale zároveň to mělo co do sebe a bylo to výborně propracované i s částečnou “ilustrací”. (ZAČÁTEK MENŠÍHO SPOILERU) Myslím si, že hlavní hrdinka by neměla takové štěstí přežít až tolik věcí a tak už to bylo někdy méně napínavé (KONEC SPOILERU). Rozhodně 1⭐️jen za obálku, která je boží a vlastně mě přivedla si knihu přečíst. Určitě stojí za přečtení a jsem zvědavá na pokračování.

31.05.2021

Říše bouříŘíše bouříSarah J. Maas

Krása střídá nádheru! Když jsem si myslela, že už to nemůže být lepší, tak bylo. Tohle bylo pro mě hodně emocionálně náročný a asi posledních 50 stran jsem probrečela. Tenhle díl je prostě bomba! Super vášnivé vztahy, napětí, emoce, šílená odhalení…no nuda tady rozhodně nehrozí.

09.07.2021

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuSarah J. Maas

Miluji! Prostě tolik prožitých emocí!? Druhý díl byla opravdu jízda.
Pokud váháte jestli po prvním dílu číst dál, protože se vám to nelíbilo, tak si aspoň přečtěte tenhle díl a třeba změníte názor. (I když mně se teda líbil i první moc)
Už teď se těším až si to přečtu znova.

08.11.2021

Noci běsůNoci běsůKateřina Šardická

Kniha mi hodně sedla teď na období zimy. Miluji tu atmosféru tam. Musím říct, že jsem několikrát měla chuť přejít do toho světa a pořádně profackovat rodiče a nebo celkově dospěláky. Už se těším až se ke knize vrátím znovu.

Slepá bábaSlepá bábaJarmila Pospíšilová

Do knihy jsem se občas musela nutit a nakonec jsem ani tolik překvapená nebyla, ale jinak se mi vlastně kniha docela líbila, takže hodnotím spíše jako průměrnou knihu. Ale myslím si, že by někoho určitě mohla bavit!

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Skvělý začátek série, hned se vrhám na pokračování.

08.11.2021

Bál šílených ženBál šílených ženVictoria Mas

Myslím si, že je to dost dobře popsané téma o tom, jaké měly ženy v minulosti práva a o tom, že když hrozilo, že by se někomu pošpinilo jméno, tak by udělal prakticky cokoliv, aby k tomu nedošlo. Velice se mi líbí popis, jak to všechno fungovalo, jak ve společnosti, tak v Salpêtriére.

28.11.2021