tyna_kk

Příspěvky

Z masa a ohněZ masa a ohněA. Motyka

Velmi milé překvapení. Po ne moc vydařeném Prokletí vran jsem toto doopravdy nečekala. Zajímavý příběh, i když s trochu předvídatelnou zápletkou. Velké plus si zaslouží výběr lokace příběhu a samozřejmě ilustrace, která je oproti předchozím dílům sice taková "měkčí", ale jak by pravil Marigold "oku lahodící". :)

24.08.2019


Jiný světJiný světD. Rus

Skvělá kniha, která čtenáře "vtáhne" do děje. Chápu, že tento žánr nesedne každému. Ale jako správný hráč, jsem se v tom totálně našla. Těším se na pokračování!

23.09.2018


Královna ohněKrálovna ohněA. Ryan

Pro mě jedna z nejlepších fantasy trilogií vůbec. Četla jsem několikrát a stále mne na konci mrazí. Žádný bezduchý děj. Naopak je to příběh, nad kterým přemýšlíte. Příběh, který vás do sebe vtáhne a jen tak vás nepustí. Krásný a smutný zároveň.

22.04.2018


Temnější tvář magieTemnější tvář magieV. Schwab

Zajímavý nápad na příběh. Bohužel to je vše, co je na této knize zajímavé. Styl vyprávění nenadchne, neurazí. S hlavními postavami se člověk nesžije. Je vám tak nějak jedno, jak to všechno proběhne, hlavně ať to proběhne rychle. Tato "fenomenální fantasy" pro mne byla zklamáním na plné čáře.

06.03.2018


Osheimské koloOsheimské koloM. Lawrence

Princ Jalan nám dospěl a objevil trošku toho, čemu v jeho případě můžeme říkat statečnost. Příběh tím získal jiný nádech, ovšem neubralo mu to na zajímavosti. Pár pasáží mi sice přišlo zbytečných, děj se kvůli nim stával zamotanější, ale i přesto se jedná o další povedený závěr trilogie od výborného Marka Lawrence.

04.03.2018


Plamen v temnotěPlamen v temnotěS. Tahir

Po prvním díle, který jsem přečetla prakticky přes noc, velké zklamání. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych knihu vůbec dočetla. Příběh mne do sebe vůbec nevtáhl, a tudíž jsem ani neprožívala dějové zvraty, kterých je v knize požehnaně. Chování hlavních postav mi místy přišlo hodně nedomyšlené a ve výsledku mi bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Další díl si sice přečtu, ale doufám, že dopadne mnohem lépe, než tento.

23.02.2018


Ctnosti králůCtnosti králůK. Liu

Bylo to doopravdy velkolepé, to ano. Ale člověk se občas v té velkoleposti až ztrácel.

02.12.2017


DiabolikDiabolikS. J. Kincaid

Sci-fi kniha s úžasně promyšleným příběhem a zajímavé hlavní postavy. Není zde nouze o napínavé okamžiky, i nečekané zvraty. Už dlouho jsem žádnou knihu nepřečetla s takovou chutí a nadšením.

02.11.2017


Růže & dýkaRůže & dýkaR. Ahdieh

Po kvalitním prvním dílu je tato kniha menším zklamáním. Jakoby se autorka snažila vtěsnat hodně děje na málo stran. A pak z toho vznikly uspěchané pasáže, které působí mírně odbytě.
Ovšem až na tyto nedostatky je kniha krásně napsaná a představuje úspěšné zakončení série. Pro ty, kteří četli první díl, určitě povinnost!

20.10.2017


Pomsta & rozbřeskPomsta & rozbřeskR. Ahdieh

Příběhy Tisíce a jedné noci patří k mým nejoblíbenějším, takže toto kniha byla taková "must read" hned na první pohled. A přiznávám, byla jsem příjemně překvapená. Nádherně napsaný příběh, ve kterém nechybí akce, romantika, vtip a není zde nouze ani o "brečící" pasáže.
Jediné, co mi lezlo na nervy, byly naivní myšlenkové pochody, kterým občas propadala hlavní hrdinka.
Hodnotím plným počtem hvězd, a určitě doporučuji už jen pro tu téměř hmatatelnou orientální atmosféru.

20.10.2017


Ledová krevLedová krevE. Blake

Jednoduchý styl psaní nahrává k rychlému přečtení. Příběh ovšem ničím výjimečným nepřekvapí, i když nějaké autorčiny nápady musím ocenit.
Dvě hvězdy dávám hlavně za dynamický konec. Doporučuji spíš pro mladší čtenáře nebo jako oddechové čtení po náročném pracovním/školním dni.

20.10.2017