Tylinka Tylinka komentáře u knih

Miluj mne navždy Miluj mne navždy Barbara Cartland

Oddychovka na letní dovolenou.

18.07.2018 3 z 5

Stepní říše - Zpráva o Mongolsku Stepní říše - Zpráva o Mongolsku Tjalling Halbertsma

Úžasná kniha, která se mi dostala do rukou úplnou náhodou. Dokonce je v ní osobní věnování z r. 2009 od Tjallinga Halbertsma. Původně jsem si jí chtěla přečíst a poslat dál, ale teď uvažuji, že si jí nechám. Vyprávění je z cest autora, které podnikl v letech 1998 až 2003 v Mongolsku a čínské provincii Vnitřní Mongolsko. Velmi mě pobavilo, že v Mongolsku si může každý unavený pastevec vstoupit do geru (stan z plsti nebo stromové kůry) a těšit se hostitelově pohostinnosti, a to i tehdy, když on sám není doma. Tato kniha mě opravdu velmi zaujala a donutila i přemýšlet nad obrovskými rozdíly mezi naším životním stylem a životem východních nomádů a lidu Mongolska.

15.07.2018 5 z 5

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Nečetla jsem ani první ani třetí díl, a přestože mám tenhle žánr ráda, bylo to všechno na mě příliš sladké.

11.07.2018 1 z 5

Anděl Anděl Barbara Taylor Bradford

S přeskoky dočteno. Nebyl to můj šálek kávy.

08.07.2018 1 z 5

Vůně Evy Vůně Evy Vera Cowie

Kniha se mi moc líbila, příjemná, čtivá a oddychová.

04.07.2018 5 z 5

Tajemství Tajemství Vera Cowie

Moc hezky napsané, napínavé a oddychové čtení.

30.06.2018 5 z 5

Taková jsem Taková jsem Susan Oudot

Kniha se mi moc líbila, stejně jako "Opravdové ženy".

22.06.2018 5 z 5

Opravdové ženy Opravdové ženy Susan Oudot

Krásně napsané, čtivé, nemohla jsem se odtrhnout a hned jsem se vrhla na pokračování.

19.06.2018 5 z 5

Přátelé a jiní nepřátelé Přátelé a jiní nepřátelé Diana Stainforth

Kniha o přátelství a hledání lásky, moc se mi líbila.

15.06.2018 5 z 5

Staré panny Staré panny Vlasta Pittnerová

Hezky napsané příběhy o životě žen v 19.stol.

11.06.2018 5 z 5

Mezi námi děvčaty Mezi námi děvčaty Kirsty Scott

Kniha se mi moc líbila. Vtipné a čtivé.

05.06.2018 5 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Kniha se mi líbila, zhltla jsem jí za dva dny . Oddechové a přitom i napínavé čtení.

01.06.2018 5 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Od poloviny dost roztahané a přestože jsem chápala pocity a potřebu se pomstít, lezla mi Gail svým chováním k sobě i celé rodině na nervy. Konec byl očekávaný a těch 5 ran správných, já však dávám jen 3.

29.05.2018 3 z 5

Leonie Leonie Elizabeth Adler

Trochu červená knihovna ale jako oddychovka se četla dobře.

27.05.2018 3 z 5

Vlastenec Vlastenec Pearl S. Buck

Další pěkný román mé oblíbené autorky o mladém čínském muži a jeho životě v Japonsku a Číně. Nejvíc se mi líbila prostřední část knihy a překvapil mě závěr končící otázkou ....

25.05.2018 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem a i proto jsem si jí koupila do své knihovny. Doporučuji přečíst i druhou knihu paní Borské, "Troufalý autor osud" . Obě knihy se od poloviny prolínají a dokonce bych řekla, že v knize o panu učiteli Hodíkovi je víc informací o cestách doktorky Kálalové po roce 1945. Jediné co mi v tomto vydání z r.2016 chybělo, byla obrazová příloha.

13.05.2018 5 z 5

Císařovna Orchidej Císařovna Orchidej Anchee Min

Nádherná kniha. Velice mne zaujala již od prvních stránek a jsem moc ráda, že jsem se k ní úplnou náhodou dostala. Doporučuji a určitě se k ní ještě vrátím.

08.05.2018 5 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Další nádherná, velice zajímavá a zároveň poučná kniha od paní Borské. Jsem ráda, že jsem si ji našla a teď už se moc těším na "Doktorku z domu Trubačů".

02.05.2018 5 z 5

Růže a slzy Růže a slzy Markéta Harasimová

(SPOILER) Kniha se mi moc nelíbila. Helenka neví co chce a je tak hrdá, že si raději nechá zabít dítě, než by něco udělala. Dočetla jsem jen abych zjistila konec, který opravdu nepřekvapil.

25.04.2018 2 z 5

Dobrodruzi s polopenzí Dobrodruzi s polopenzí Ilona Borská

Kniha se mi moc líbila, pobavila a zároveň jsem si i zavzpomínala na dobu mého cestování.

23.04.2018 4 z 5