tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Pánové Cornwell i Uthred prostě umějí. Na co sáhnou, jde jim pěkně od ruky. Je to parádní jízda a naštěstí máme před sebou ještě dlouhou společnou cestu, než ten Bebbanburg dostanem zpátky - alespoň v to doufám, že ho dostanem!

17.04.2024 5 z 5

Říkadla a písničky Říkadla a písničky Karel Jaromír Erben

Dobré zboží se chválí samo. Mně zbývá jen dodat: prostě něžná nádhera.

12.04.2024 5 z 5

Vor Vor Stephen Baxter

Už se mi z těch gé a fyzikálních krkolomností na konci točila hlava :-) Příběh se mi zdál místy nelogický, je tu pár očividných vykrádaček z lepších sci-fi. Přilípla jsem si na to štítky "young adult" a "ne".

09.03.2024 2 z 5

Smaltová Medúza Smaltová Medúza Panagiotis Agapitos

Přečteno s vypětím všech sil. Nějak jsem se s touto sériíí ( nesympatické postavy - a to všechny - i rozvleklý děj ) minula. Zajímavé , pro mne, byly historické a geografické reálie.

16.01.2024 3 z 5

Skákal pes přes oves - říkadla pro děti Skákal pes přes oves - říkadla pro děti Zdeňka Študlarová

Pouze první sloky.

26.12.2023 3 z 5

Přepište dějiny Přepište dějiny Michal Stehlík

Potvrzen výrok barona Ludwiga Úvalského von Úvaly u Prahy, že "český národ je prosíravý". (Cimrmani - Afrika)

19.08.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Pokračování Legie opět nezklamalo. A navíc: maličký vnouček miluje obálku vně (je na ní přece krásné brmbrm) i uvnitř ( na paní Kristýnu se směje, s panem Františkem už je to trochu horší:))) Skoro jsem se lekla, že zavírají krám, ale dobrý, sejdeme se Na konci vesmíru.

10.08.2023 5 z 5

Boží výheň Boží výheň Greg Bear

Pro mne nudné, pokaždé, když jsem se snažila se prokousat do další kapitoly, usnula jsem.

16.06.2023 2 z 5

Z dějin české každodennosti: život v 19. století Z dějin české každodennosti: život v 19. století Milena Lenderová

Skvěle shrnuté všechno, co jsem kdy o tomto období četla, slyšela, viděla. A nějaká ta třešnička na dortíku navrch. Namátkou: kremační pec vymyslel Fridrich Siemens :-)), to už z hlavy nedostanu. Hlavně, až si půjdu zakoupit třeba novou mikrovlnku:-)))

28.05.2023 5 z 5

Renesance – Mistři světového malířství Renesance – Mistři světového malířství Melissa Ricketts Urbán

S touhle knihou jdu proti proudu času a vyzobávám z něj drobečky krásy...

25.04.2023 5 z 5

Egyptská kniha mrtvých I. Egyptská kniha mrtvých I. Jaromír Kozák

Tato publikace (všechny díly) zůstává v mojí knihovně z jediného důvodu. Mé, tehdy školou povinné, dcerky chtěly své bláznivé matce, která obdivuje hrobky, mumie, klikyháky, hromady otesaných šutrů a pomalované sochy v daleké zemi, udělat radost a škudlily z kapesného, aby mi mohly koupit skvělý dárek. Tak mocnou bezbřehou záři měly tenkrát v očích, když mi ji s tajemnými úsměvy na tvářičkách předávaly, že jsem jim dodnes nedokázala říct, že to není ta pravá egyptologie:-) A myslím, že se to ode mne nikdy nedovědí...

25.04.2023 2 z 5

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

Tři a půl. Zajímavý místopis i lokální dějiny, krásná slovenština (podkovy cvenžali - ten zvuk přímo slyším), výborná interpretace audioknihy, ale, bohužel, samotný příběh mě nedokázal nadchnout. Snad je to tím, že je to úvodní část série, dám tomu šanci. A uvidím jak se Šarkan vybarví dál, zatím mě v závěru rozesmál:-)

19.04.2023 3 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Tentokrát to Timothy nandal všem, kdo si to zasloužili. Bravo a díky!

09.04.2023 5 z 5

Dějiny psané kamenem Dějiny psané kamenem Josef Kleibl

Úžasná kniha po všech a na všech stránkách! I po všech těch letech.

08.04.2023 5 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Láska? Takhle má podle slavného básníka vypadat láska??? Ale jděte! Svoji sobeckost, sklony k omezování osobní svobody, samé takové nepěkná věc, to zbásnil hezky, to nemůžu říct. :-))) Ale nemám ho ráda, prevíta jednoho.

23.03.2023 3 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Pan Niedl z jiného soudku. Snad ještě lepší než první díl. Jak to poznám? Musela jsem dočíst a sůvila po dlouhé době až do hluboké noci. Byla to noc plná zábavy a pohody v duši.

23.03.2023 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Neskutečně hloupá a směšná propagandistická konina. Never more! Kdo chce vědět více viz vyčerpávající komentáře Jizi a jaghut.

12.03.2023 odpad!

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Milá pohádka. Jenže mám zkušenost, že takhle to v životě nefunguje. Takže mi dělá potíže se do příběhu vcítit. Pěkný jazyk i sloh. Nenadchla, ale ani neurazila. Třiapůl

01.03.2023 3 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Příjemné, mile vtipné, chytré, barvité, hned se pozná rukopis páně Hrdličky. To si, podrychtářskej, piš!

15.02.2023 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Něžné pohlazení po duši. Všichni kočkomilové doporučují.

04.02.2023 5 z 5