Tygřička

Deník šílené manželkyDeník šílené manželkyIrena Obermannová

Dávám jednu hvězdičku a ta ještě navíc patří mi, za ovahu to dočíst...

27.11.2019

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Opět naprosto úžasná kniha, pan King je prostě King...

09.06.2019

SuperpérákSuperpérákDarek Šmíd

Nic proti panu autorovi, ale jeho humor nesahá humoru jeho otce ani po kotníky.

03.10.2017

Za soumrakuZa soumrakuStephen King

Mi se tahle kniha líbila, četla se dobře a každý ten příběh je něčím zajímavý.

16.05.2016

NespavostNespavostStephen King

Nespavost je pro mě druhou nejlepší knihu pana Kinga,možná tím, že se jako moje milované To odehrává také v Derry, možná tím, že když jsem si jí prvně půjčila z knihovny doslova splnila svůj název, když jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout a skončila čtení o půl páté ráno... ale hlavně tím že je to naprosto úžasně napsaná kniha, příběh který vtáhne a nepustí, a já dnes před spaním budu přemýšlet, jakou má moje aura barvu.

02.05.2016

Slavné případy InterpoluSlavné případy InterpoluVáclav Pavel Borovička

Skvělá kniha, jen se nemůžu pořád zbavit dojmu že příběh jménem Případ malíře andělíčků, je vlastně příběhem jednoho z nejznámějších sériových vrahů Alberta Fishe, pouze změněné jména, ale ten příběh je tak moc podobný...

26.02.2016

SmyčkaSmyčkaKodži Suzuki

Od hororu k sci-fi, od Kruhu k Matrixu, tak nějak to vidím, myslím že tahle kniha by byla úžasným dílem jako samostatný příběh vůbec se netýkající prvních dvou, i Kruh by mohl zůstat jako jediná samostatná kniha, na jejím konci je tolik místa pro přemýšlení o tom co by a jak by... tohle dílo mi k tomu prostě nepasuje, při kruhu jsem měla husí kůži, tady ne a to je asi důvod, proč mi Smyčka přijde jako kniha která do série nepatří, přiznám se že ani Spirála už nebyla ono, i když i při ní jsem občas pocítila šimrání vzadu na krku a i tam bylo na konci opět ono - co kdyby... neříkám že kniha byla špatná, ale bohužel jsem z ní necítila to co z Kruhu.

15.02.2016

Cesta do temnotCesta do temnotJohn Edward Douglas

Výborná kniha, zajímavá a plná rad jak naučit dítě se "bránit"... jen si tak říkám, že v případě kdy to dítě někdo popadne a strčí ho do auta, bude ten prcek tak vyděšený že se bude bát i dýchat, natož něco podnikat na záchranu.

13.11.2015

Černá kniha sériových vrahůČerná kniha sériových vrahůStéphane Bourgoin

Další velmi zajímavé čtení, prostě, co neřeknou v dokumentech v televizi, to si přečteš v knize.

05.11.2015

Bestiální vraziBestiální vraziStéphane Bourgoin

Perfektní kniha pro toho, koho tohle téma zajímá, pro slabší povahy je lepší vybrat si nějakou úplně jinou knihu... za sebe mohu říct, že toho bylo zoufalé málo, vzhledem k tomu kolik sériových vrahu bylo chyceno, by tahle knížka mohly mít i tisíc stran a pořád by to bylo neskutečně zajímavé čtení.

26.10.2015

Mýtus pokračuje aneb Skeeve vrací úderMýtus pokračuje aneb Skeeve vrací úderRobert Asprin

Zatím mám za sebou čtvrtý díl téhle série, a musím říct že je úžasná, místy mírně přitroublý Skeeve, milovník vína Aahz - co by asi řekl na krabicové z Tesca - a drak kterému táhne z tlamy... no a pár dalších postav, to je prostě záruka výborného čtení.

06.10.2015

Adresát neznámýAdresát neznámýKathrine Kressmann Taylor

Poprvé jsem tohle úžasné dílo slyšela jako rozhlasovou hru, mám pocit že to četl pan Hartl, a když mi při poslechu začalo tak nějak docházet oč jde, naskočila mi husí kůže, a vydržela mi až do konce, to samé platí i při čtení... ještě pár dní po tom, jsem nad tím pořád přemýšlela a říkala si jak geniální pomsta to vlastně byla.

04.10.2015

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

No, přiznám se že mi Bella není moc sympatická, za sebe můžu říct že by se mi nejvíc líbilo kdyby se dali dohromady Edward s Jacobem... na druhou stranu už jsem četla i horší věci...

23.08.2015

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)Edgar Allan Poe

Tahle klasika bude stejně vynikající čtení za padesát i za sto let, což se bohužel o spoustě dnešních knih říct nedá...

09.08.2015

Vlny zločinu 1Vlny zločinu 1Simon Brett

Tahle knížka je plná opravdu vynikajících příběhů a mohu jí všem vřele doporučit...

01.08.2015

Velká obrázková knížka o zvířatechVelká obrázková knížka o zvířatechMilena Lukešová

Tuhle knížku mám stále schovanou ve své "dětské" části knihovny, je nádherná a já vzpomínám na dobu kdy jsem se podle ní pokoušela zvířátka malovat a později z ní četla sestře před spaním.

10.07.2015

PosedláPosedláL. Beach (pseudonym)

Stopy hrůzy je úžasná série, když se poprvé objevila každý po ní šílel, hned byl každý díl vyprodaný a v knihovně věčně půjčený... každý příběh je zajímavý a i když se mi některé zdají miň tajemné nebo strašidelné, jsem šťastná, že mám všechny díly i když mi to trvalo déle než rok dát celou sérii dohromady.

06.07.2015

FimfárumFimfárumJan Werich

Kniha plná nádherných pohádek, a musím přiznat že i jejich filmové zpracování se mi hodně líbí, ty loutky jsou tak ošklivé až je to krásné... Každá z těch pohádek má něco do sebe, ale můj favorit je pohádka Lakomá Barka, jak knižní, tak filmová.

18.06.2015

Stopy strachuStopy strachu* antologie

Knížka je to vynikající, ale nesouhlasím že se jedná o příběhy hororové, i přes to, že jsem párkrát měla husí kůži, řekla bych že je to spíš tajemné, duchařské a strašidelné, ale hororové ne, aspoň já mám o hororovém čtení jiné představy.

16.06.2015

Nejlepší detektivní povídky roku 2008Nejlepší detektivní povídky roku 2008Zdeněk Jirotka ml.

I přes to, že jsem četla lepší detektivní příběhy, kniha mě rozhodně nezklamala, četla se dobře a nenudila.

16.06.2015

Setkání s tajemnem 2Setkání s tajemnem 2Arnošt Vašíček

Chcete věřit? Tak věřte. Nechcete věřit? Tak nevěřte... Ale ať tak či tak, stejně ve vás bude hlodat červíček pochyb, který bude říkat: ale co když... Výborná kniha stejně jako první díl.

15.06.2015

Banánové chybičkyBanánové chybičkyHalina Pawlowská

Je to taková fajn oddechovka na víkendové čtení.

13.06.2015

Dlouhý, Široký a KrátkozrakýDlouhý, Široký a KrátkozrakýZdeněk Svěrák

Bystrozraký zády k publiku: Milé děti, myslím že mě všechny dobře znáte... to je prostě geniální a nejde se nesmát.

06.06.2015

ZáskokZáskokZdeněk Svěrák

I když je velmi těžké hodnotit hry DJC, musím se přiznat že Záskok považuji za jednu z nejpovedenějších... při čtení jsem jasně viděla pana Svěráka jak v roli Prácheňského krásně "kazí" celou hru a pochechtávala jsem se celou dobu než jsem dočetla, a není to jen tohle, Záskok je celá nůše úžasných věcí, namalované dveře, desatero, mrtvá ruka, zvědavý invalida Jirka Karásek atd... prostě a jednoduše, nádherný humor kterého je v dnešní době tak málo, a mě nesmírně mrzí že už nebudou další hry a že někteří pánové z DJC už nejsou mezi námi.

05.06.2015

Jak neuloupit smaragdJak neuloupit smaragdDonald E. Westlake

Super počtení... John Dortmunder a jeho přátelé jsou prostě dobrá parta co drží spolu a to se mi líbí, kniha byla celá vynikající, ale nejvíc mě rozesmála pasáž okolo únosu "hajzlíka" právníka z psychiatrické léčebny.

24.05.2015

Tichý křikTichý křikThomas O'Callaghan

Výborná kniha, stejně jako první díl...

23.05.2015

Příběhy z pekla - Čeští vězni z koncentrákůPříběhy z pekla - Čeští vězni z koncentrákůVáclav Suchan

K tomu není co dodat, je neskutečné jak málo stačí, jeden magor co dokáže zfanatizovat spoustu lidí a co z toho vznikne... tolik dokumentů, tolik knih o tomhle tématu a pokaždé v nich je něco co člověk čte, nebo vidí poprvé a nestačí se pořád divit čeho všeho jsou lidi schopni...

13.05.2015

Zloděj kostíZloděj kostíThomas O'Callaghan

Výborná kniha... víc netřeba dodávat.

10.05.2015

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Kdyby mi někdo řekl, že mám vybrat jedinou větu z této knihy, větu která mi přišla nejlepší, nešlo by to... takových vět je tam spousta, ale jen ve spojení se všemi ostatními tvoří dokonalý celek... Saturnin je prostě a jednoduše úžasná kniha, čtená ne poprvé a rozhodně ne naposled.

24.04.2015

Smrtelný strachSmrtelný strachGreg Iles

Spíš než na horor to vidím na thriller a to sakra dobrý...

18.04.2015