twigxi twigxi komentáře u knih

Jmenuji se Martina Jmenuji se Martina Ivona Březinová

Tuto serii jsem cetla uz jako nactileta a hrozne se mi libila. Pani Brezinova se dokaze opravdu dokonale vcitit do detske duse. Vim, ze tenkrat jsem je precetla vsechny hned po sobe. A ted po letech jsem si pro srovnani precetla aspon tuto jednu a ano, bavilo me to i ted.

04.04.2024 4 z 5

Bojíš se, Margito? Bojíš se, Margito? Ivona Březinová

V dalsim pokracovani jsme se podivali na Slovensko. Margitu Figuli jsem, priznam se, neznala a tak jsem rada, ze jsem si jeji zivot dilo mohla takto priblizit. Cela tato serie je skvela!

04.04.2024 4 z 5

Báro, nebreč! Báro, nebreč! Ivona Březinová

Po predchozich dilech jsem se hned vrhla na dalsi, protoze tahle serie me fakt bavi. Tentokrat jsme se vypravili po stopach Bozeny Nemcove. Myslim, ze autorka jeji osobnost opravdu krasne vystihla. Hvezdicky, kridla....a dluhy.
Je to vtipne, je to odlehcene a ja si rikam, ze tohle by se asi melo davat detem cist, misto te povinne cetby. A ze ty deti by pak ta dila prilakala sama od sebe.

02.04.2024 5 z 5

Blonďatá Kerolajn Blonďatá Kerolajn Ivona Březinová

Příjemné pokračování! Tahle partička mi přirostla k srdci.

31.03.2024 4 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Mam rada Machu, miluju hrady a ceskou prirodu a v posledni dobe me bavi pohodove knizky ceskych autorek.
Tri kamaradky se vypravi na vylet po stopach Karla Hynka Machy. Kazda je jina a kazda se nejak jinak zasadi o vtipne momenty (o ktere na jejich vyprave nebude nouze). Ja jsem si hlavne oblibila hloubavou Fany :)

25.03.2024 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Knizky pani Lanczove jsou pro me vzdycky krasna nostalgie. Libi se mi hlavne proto, ze vystihuji presne tu esenci období, ve kterém jsem své první lásky prožívala i já. Jinak totiz na cervenou knihovnu moc nejsem. Tady si ale vzdycky odpocinu a prenesu se zpatky v case. Oddechovka jak ma byt! :)

18.03.2024 4 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Bohuzel je to spis prevypravena historicka povidka, nez thriller. Libily se mi pasaze rodinky, autor navodil dobrou atmosferu. Ale casti pribehu, ktere vypravel otec mi prisly prilis zdlouhave.

12.03.2024 2 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Asi bych ji spis zaradila do zanru young adult, hlavne v druhe casti knihy to tak na me pusobilo. Myslenka to byla zajimava. Hvezdicka patri urcite za zajimavy napad a to, ze se to od druhe pulky odvijelo jinym smerem, nez jsem puvodne cekala. Nechci spoilerovat, protoze nechci osidit dalsi ctenare o zazitek. Cekala jsem, ze v tom bude nejaky hacek, ale necekala jsem takovy, jaky nastal a mile me to prekvapilo. Autorka je mi sympaticka, takze je mi zase lito, ze musim hodnotit takto malo hvezdickami, ale ja se chtela bat a byt napata a to se bohuzel nekonalo.

08.03.2024 1 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Jsem nemocna, takze jsem pribeh poslouchala v ramci Cetby na pokracovani na CRo. Zajimavy pribeh, ale ta vedlejsi linka (Sabinka) me bavila vic, nez ta hlavni. Kazdopadne na dalsi dil z teto serie se moc tesim. Je videt, ze autor vi, o cem mluvi, takze pribeh i samotny vysetrovaci tym vyznivaji velmi verohodne. Za to rozhodne palec nahoru.

07.03.2024 3 z 5

Sekta Sekta Valerie

Neuveritelne ctiva kniha. Nemohla jsem se odtrhnout! Zadnou knihu (a uz vubec ne takove delky), jsem jeste neprecetla tak rychle. Doporucuju!

24.01.2024 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Pelíšky a Pupendo mám moc ráda, ale tato kniha, stejně jako předchozí od autora bylo jedno velké zklamání. Styl psaní mi nevyhovuje a často se v něm ztrácím. Kromě toho má opravdu divný postoj k ženám. Toho jsem si všimla už u předchozích knih. Jsem z autora v rozpacích. Scénky které znám z filmů byly fajn, ale tady to jako celek vůbec nefunguje.

01.01.2024 1 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Velice dobre propracovany psychologicky thriller. Cetlo se jednim dechem.

27.11.2023 4 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

(SPOILER) Kniha o leciteli o kterem ale nakonec v cele knize vime jen z doslechu. Docela zajimavy pribeh, detektiv mi pripominal Bergmana z knizek od Klevisove, ale ten prekombinovany konec to pokazil. Hlavne ta zaverecna prestrelka, co je skoro v kazde detektivce jak pres kopirak.

27.11.2023 2 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Až na ten konec se mi to líbilo. Ale jak už tady někdo zmínil, Bates neumí konce. Ty jsou vždycky strašně překombinované.

05.11.2023 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Chybí mi tam pokora. Chápu, je to deník a i farářka je jen člověk. Ale asi jsem zklamaná, že farářka může být tak povrchní a samolibá.
Nic duchovního z ní necítím. Spíš jen touhu se za každou cenu zviditelnit. Škoda papíru, tohle mohlo zůstat na blogu.

29.10.2023 odpad!

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pohodove cteni, ktere pohladi na dusi.

27.10.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Zatim nejlepsi kniha, jakou jsem od autorky cetla. Byla jsem skepticka, protoze kniham z nemocnicniho prostredi se vetsinou radeji vyhybam. Mam strach, ze budou prilis smutne. Kniha me ale mile prekvapila. Je sice realisticka, ale vylozene depresivni mi neprisla. Asi k tomu prispel i fakt, ze nemocnicni prostredi se tady strida i s osobnim zivotem hlavniho hrdiny mimo nemocnici. Dejove me upoutala a hrozne jsem Hynkovi fandila.

16.10.2023 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Skvela, napinava kniha. Cetla jsem do Ctenarske vyzvy a priznam se, ze jsem nemela velka ocekavani. Od knihy jsem se ale nemohla odlepit. Moc me bavila.

16.10.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krasne cteni od krasneho cloveka.

23.09.2023 4 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Vynikajici roman na pozadi stare Prahy. To prostredi jsem si opravdu uzivala. Cetla jsem za destivych dnu, coz jeste podtrhlo tu uzasnou, temnou atmosferu. Doporucuji vsem milovnikum noir.

23.09.2023 4 z 5