Turquoise Turquoise komentáře u knih

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Nejlepší díl ze série, kterou jsem si však zamilovala úplně celou. Těšila jsem se na poslední díl právem, kniha mě nezklamala a nebyla stránka, na které bych se nudila. Miluju to!
Jsem velmi vděčná za překlad a teď můžu jen potají doufat a modlit se, aby nám byla dopřána i další série od Any, protože co ten Dante a Vivian jako...? :)

01.04.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Čekala jsem naivní Wendy a ve finále mi mnohem naivnější připadal Hook. Tohle zjištění mě hodně překvapilo. Asi ty věci nebyl schopný vidět přes tu bolest a vztek, který ho sžíral. Bylo tam tolik náznaků... stačilo se jen zeptat, jak ta žena vypadala. Marně jsem na tuto otázku čekala. Proto v mých očích vypadal trochu jako hlupák. Schopný, ale... občas pěkně hloupý.
Wendy sice sem tam měla prořízlou pusu když byla s Jamesem, ale to jak si nechala "ondit" na hlavu od jejích rádoby kamarádek mi pilo krev. Holka s jejím postavením, která chodila navíc na různé akce a uměla se chovat, by se teda tak urážet nechat nemusela. Ale zřejmě chápu co chtěla spisovatelka znázornit. Malou sladkou holčičku.

Knihu jsem přečetla bez problémů, u žádné části jsem se nezasekla. I přesto, že mě trošku zklamaly hlavní postavy, příběh byl fajn, sladký konec mi nevadil - naopak, mám takové pocukrování na konci ráda. Zvlášť po pár krvelačných výjevech, které se v knize objevily. :) Hurá na další díl.

22.02.2024 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Na to jak jsem se na tuhle knihu těšila, tak mě dost zklamala.
Kniha se měla jmenovat spíš Nelítostná dračice. Hlavní hrdinka v podobě této ďáblice mi vůbec nesedla. V první kapitole chování čtrnáctileté puberťačky, přitom ale věděla o jiných mocných lidech z města, studovala a nevěděla co, v celé knize měla snad jen 3x nějaké slušnější šaty (jedny z toho byly svatební) jinak chodila jen v kraťasech a tričku (čekala jsem vyšňořenou mafiánskou dceru - moje chyba), zabíjela bez mrknutí oka a to její uvědomění si, že je do Calluma zamilovaná... no to jsem se musela smát. Vůbec jsem jí to nevěřila. Já jsem u ní asi čekala nějakou romantickou ženskou část, na kterou jsem vůbec nenarazila.

To spíš Callum mi připadal zajímavější a v tom vztahu na mě působil tak, že právě on bude ta něžnější půlka. Ale pozor, rozhodně taky nebyl žádné ořezávátko.

Romantiky jsem tam moc nenašla a humor... no dost mě rozesmálo, když Callum prohlásil: "Jestli mě Aida naštve, strčím jí hlavu do svěcené vody a zjistím, jestli z ní vyšlehnou plameny."
Jsem si stoprocentně jistá, že by ty plameny vyšlehly a pohltily celý kostel.
Když to sečtu, děj mi připadal hodně uspěchaný, asi mi tam mezi tím vším ještě něco chybělo... Určitě bych chtěla ale dát šanci ještě dalšímu dílu s Nessou, snad bude lepší.

30.11.2023 2 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

U třetí dílu musím dát o jednu hvězdu méně, protože mi chvilkama připadalo, že se ty hádky mezi Jules a Joshem pořád opakovaly a nebylo to vždy o "novém" podnětu. Čekala jsem asi něco víc než takové dětinské blbosti, zvlášť od doktora a budoucí právničky. To jediné mi asi vadilo, jinak opět boží díl ze série Twisted. A jak tak přemýšlím, tak docházím k tomu, že v této knize byl popis asi toho nejlepšího rande, o kterém jsem kdy v knize četla.
Už se moc těším na Stellu a přeju si, aby u nás přeložili i další knihy od Any, protože Dante Russo nás určitě taky všechny moc zajímá.... *evil smile*

19.11.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

OMG! Doufám, že co nejdřív budeme mít překlady i 3. a 4. dílu, jinak skončím s infarktem. Miluju tuto sérii...

Doby, kdy jsem sledovala Deník princezny a Princ a já jsou dávno za mnou. Dnes už bych si to nepustila ani omylem. Nemám totiž ráda tyhle "královské" témata z moderní doby. Všechno mi to přijde stejné, nezajímavé. Urození se prostě nežení/nevdávají s neurozenými. Chápu, že to bylo normální v xy. století, ale v 21. už mi to přijde docela otravné. Přesto musím uznat, že se mi velmi líbilo, jak to bylo zpracované tady.

Děj mi připadal plynulý a vůbec mi nevadilo, že se to odehrálo během pár let, naopak, působilo to na mě příjemně. Nebylo to tak "drsné" jako první díl, ale přesto tam byly i smutné momenty.
Ta osoba v Rhysově životě mě nepřekvapila, ale přesto tam bylo něco, co jsem nečekala.
Souznění mezi panem Larsenem a princeznou bylo pro mě dokonalé.

Jo a zbožňuju, když je v knihách playlist.

05.04.2023 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tak jsem si dala taky rereading, po mnohla letech. Mám takový pocit, že jsem knihy kupovala velmi dávno, protože díl o Trentovi mám od roku 2015. No každopádně se chystám do kina a chtěla jsem si připomenout příběh.
Chápu, že tenkrát jsem z něj byla nadšena a dala plný počet hvězd. S odstupem času se moje dojmy po přečtení ale trochu změnili...
Vůbec jsem nerozuměla Abby a jejímu vyrválu, který nadělala okolo vztahu s Travisem. Nechápu proč si prostě nepromluvili ale dobře, o čem by to jinak bylo. :) Taky mě překvapilo, jak byl Travis výbušný, tohle jsem si vůbec nepamatovala. Co se týká té tragické události na konci... za mě to bylo hrozně rychle zametené pod koberec a nechce se mi věřit, že by nikdo z lidí co se dostali ven nepromluvili. Ano. Vím že se to rozebírá ještě v Nádherné svatbě a je to ještě část příběhu v knize o Tommym. Ale i tak, je to tam doslova na pár stránkách.
Celkově se mi ale příběh pořád líbí a už se těším na film. :)

Hrozně mě mrzí a štve jedna věc a s tou mám problém ale obecně. Vytáčí mě, že se vždycky začne překládat série knih, ale pak se to po pár dílech utne a vy se můžete jít bodnout... Mám doma obě knihy katastrofy, ve slovenštině jsem si pořídila Sladké zabudnutie o Trentovi a Sladké vykúpenie o Thomasovi, ale chci i knihy o dvojčatech. Takže, kdy bude sakra překlad?

19.03.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Pustila jsem se do toho s obavou, že se mi to nebude líbit. Měla jsem strach, že to bude prostě MOC. Ne. Bylo to úplně, tak akorát.
Na tiktoku jsem četla o "tvrdém sexu", ale není ho tam tolik a za mě je v pohodě. Měla jsem pocit, že kniha je zaměřená především na příběhy obou hrdinů. Bylo to chytlavé od začátku až do konce a je to přesně ta kniha, kde jsem nedokázala přestat číst, dokud jsem se neprolistovala až na konec.
To co Alex udělal... mi vůbec nevadilo. Mně se tyhle majetnické typy chlapů v knihách líbí. Připomínal mi trochu Greysona Kinga z knihy V podsvětí od Katy Evans, ten se taky nebál "ušpinit si ruce". I když Greyson narozdíl od Alexe dával přece jen emoce více najevo. Nečekala jsem to, ale dokonce jsem se i zasmála.

Miluju tento příběh a už se nemůžu dočkat druhého dílu. Taky tak milujete bad boys, že jo?

09.03.2023 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Poslední díl - za mě nejlepší. Bavil mě od začátku až do konce a Sydney jsem hrozně fandila. Jak to bylo s otcovstvím jsem tušila už od prvního dílu, kdy se Tris vrátil do města. Jsem ráda, že ty jeho nesmyslné hradby nakonec spadly. :)

07.03.2023 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Druhý díl se mi do půlky docela táhl, ale pak už to bylo zase super. Mrzelo mě, že Dalton Raven tak ublížil, nemyslím, že to bylo nutné. Ale pořád se mi tato série líbí. :)

07.03.2023 3 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Po dvou posledních knihách, kdy jsem dala šanci novým spisovatelkám, jsem si potřebovala zpravit chuť, takže jsem sáhla po ověřené Probst. A jsem velice ráda, že nezklamala. Příjemná romantika, vtipné scény, hezké popisy okolí, tři bratři, jedna princezna v bílém a sexy zpocený chlap v džínách. Nenáročné, milé a já jdu rovnou na dalšího bráchu a tu divokou barmanku...

27.02.2023 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jestli hledáte porno na papíře a nevadí vám sex na veřejnosti (a teď nemyslím sex v lese, v podchodě, ...ale akci pěkně na pódiu před 50ti lidmi) tak určitě doporučuju. Já bohužel nejsem příznivcem sex clubů, takže se mi to nelíbilo. V této knize je ho navíc fakt hodně. (Tohle je asi jedinná kniha, kterou jsem kdy četla a nelíbil se mi ani epilog.) Sex na veřejnosti se mi nelíbil ani v sérii Most Wanted od Julie Kenner a nijak mě to neuchvátilo ani v Božském cizinci od Ch. Lauren, tam jsem to ale dokázala zkousnout. Tady mi to bylo fakt nepříjemné.

Mytologie? Tak tu tady vůbec nehledejte. Jediná spojitost je ve jménech, město Olymp, řeka Styx. Konec. Jestli chcete romantické příběhy s tématikou řeckých bohů, tak můžu vřele doporučit sérii Temných lovců (Noční dravec) od Sherrilyn Kenyon. Tam to opravdu bohové jsou.

Do teď jsem vlastně nepochopila, jestli to jako byli lidé jako my - mafiáni nebo to skutečně měli být nějací "nadlidé".
Příběh jako takový...nic moc. Nebylo tam žádné wow. A připadá mi, že to ani nebylo podstatné. Důležité bylo popsat detailně pasáže, kdy si to hlavní hrdinové rozdávají před očima svých "přátel". Když ji vedl poprvé na to tajemné místo v jeho domě, doslovala jsem luskla prsty a řekla "Aha! A máme tu dalších padesát odstínů šedi!". Tak ne... Padesát odstínů bych po přečtení s tímhle opravdu nesrovnávala. Ty mám totiž ráda a četla jsem je několikrát a vím, že ještě budu.

Co se mi tam ale hodně líbilo, tak bylo Dolní město. Ty pasáže, kdy vzal Hádés Persefonu ven byly opravdu moc krásné. V takovém městě bych chtěla žít.

Persefona mi k srdci až tak moc nepřirostla, i když vyloženě protivná mi taky nebyla. Už jsem četla knihy, ve kterých mi hlavní hrdinky lezly opravdu na nervy, ale tento případ to vyloženě nebyl. Hádés... Vtipné bylo, jak celé roky něco stavěl a pak přijde ona a do dvou dnů už od všeho opouští. Takového Hádése bych nechtěla. Ale toho z knih od Sherrilyn Kenyon, hmm... To je jiná.

Strašně jsem tu knihu chtěla, pamatuju si, že mě moc nalákala upoutávka včetně toho obalu. Bohužel, jsem z ní zklamaná. Prý by to měla být série, ale já asi ani nemám chuť někdy číst druhý díl, pokud vyjde.

25.02.2023 1 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Co se týče příběhu jako takového, tak se mi moc líbil a zamilovala jsem si Knoxe i Avu.

Co mi ale do příběhu vůbec nesedělo, tak byl jejich věk a prostředí střední školy. Spíš mi to připadalo, že čtu o starších lidech, alespoň 20+. Tím jak se chovali... jejich divoké párty plné alkoholu, drog a sexu. Týpek jen tak zajde za někým a zaplatí několik tisíc dolarů? A pak si tam v jednu chvíli povzdychne, že neví co má dělat, protože je ještě "dítě"...? Tak mám ho brát jako dospělého nebo jako dítě? Prostě pořád mi připadalo, jako kdybych četla příběh z Off-Campus a najednou tam zase byla zmínka "je mi teprve 17". Jako tohle jsem za celou knihu nedokázala zkousnout. Knihy o teenagerech asi už opravdu nejsou pro mě, protože v tom hledám ty "dospělé" znaky.

Původně jsem tomu chtěla dát **, ale za ten medový konec, který se mi moc líbil dávám ***.

23.02.2023 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Ze začátku jsem knihu hodně porovnávala s Hrdinou od S. Young. Preston mi ale připadal, narozdíl od Caina vážnější. Ten totiž uměl utrousit i vtipnou poznámku. Tady tu trhlost dorovnávala Tara, která teda měla i odvahu, jakou jí může obyčejný smrtelník závidět.
Hodně se mi líbil ten popis práce, kterou Tara dělala. :)

Moje první kniha od Whitney G. Přečteno za jedno odpoledne. Už se těším na Turbulenci.

10.01.2023 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Miluju. Škoda, že knihy od Elle nemají 2000 stran.

04.01.2023 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Ta Drewova arogance a jeho starostlivost byly dokonale vyvážené. Moc se mi líbily ty střípky z minulosti, díky kterým jsem skvěle pochopila, proč se chová tak, jak se chová. Úplně jsem si ho zamilovala a Em taky. Dokonale se mi k sobě hodili.

17.02.2022 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Moje první dílo od Vi a musím říct, že mám zřejmě novou oblíbenou spisovatelku...
Výborný příběh, velmi poutavě napsané. Do cca půlky knihy jsem se smála jak najatá a taky si užívala ten jejich taneček, kdy kolem sebe kroužili. No a druhá půlka mě dostala... řvala jsem jak želva. Velmi smutná a silná zápletka. Chlap s piercingem v bradavce prostě vždycky stojí za to. (viz. i takový Greyson King z knihy V podsvětí...) :P

17.02.2022 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Na Fitzyho jsem se hodně těšila a teď po přečtení musím přiznat, že jsem čekala "něco" víc. Chvílemi mi připadalo, že v Plánu byl popisován jiný Fitzy... Tady mi Colin připadal někdy až moc zmatený. Někdy mi trošku připomínal Lucase z Easy. :)
I tak se mi ale příběh rozhodně líbil, dost jsem se namála a neskutečně se těším na další díly, protože knihy od Elle se mi opravdu moc líbí.

28.10.2019 4 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Skvělý díl, po vážném příběhu Wolfa a Gen je tohle zase vtipné, odlehčené. Asi jsem ještě nečetla knihu, kde by chlap byl takový bručoun a brouček zároveň. Výborné zakončení :)

16.06.2019 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Ze série Hledání je tohle jednoznačně nejvážnější díl. Vtipných situací tam moc není, ale i tak to stálo za to. Na příběh Wolfa jsem čekala a jsem spokojená.

16.06.2019 3 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Druhá kniha z pohledu Christiana se mi líbila. Bylo to oddechové a rychlé čtení, také proto, že už jsem věděla o co tam jde. Jedinná novinka co jsem se tam dozvěděla byl příběh Leily, lépe jsem jí díky tomu porozumněla. Už když jsem měla knihu v ruce, tak jsem věděla, že se nejvíce těším na scénu na konci knihy - rozhovor mezi Christianem a Grace po Elenině "útoku". To byla pro mě nejlepší část z celé knihy. Také se mi líbily Christianovy vzpomínky na chvíle s dědečkem. Už se těším na závěrečný díl.

04.11.2018 3 z 5