Turambar Turambar komentáře u knih

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Takže túto knihu dávam na prvú policu k HP, Podzemiu a k JRRT. Originálny príbeh, nadupaný akciou a vtipnými poznámkami. Postavy sú veľmi sympatické a majú jedinečnú charizmu. Opisy sú svojou veľkosťou tiež tak akurát na perfektné predstavenie a vžitie sa do deja. A postupné odkrývanie minulosti a spájanie si súvislostí milujem. Jednoducho pre mňa perfektná kniha, nenudil som sa ani na jednej strane. Odporúčam každému milovníkovi fantasy. Teším sa na ďalšie pokračovanie.

11.01.2015 5 z 5

Vitajte na onom svete! Vitajte na onom svete! Tonya Hurley

Knihu som si prečítal pre zaujímavosť, čo to číta priateľka. Chalan si tam toho moc nenájde, je to úplne dievčenská kniha. Čítala sa ľahko, sem tam bol aj zaujímavý citát. Inak dej bol melodramatický, na konci sa to už konečne rozbehlo, ale rozuzlenie mi prišlo trochu nedomyslené. Možno som to len ja nepochopil, ale nerozumiem, prečo jej skutok pomohol všetkým??? Myslím, že som týmto dej neprezradil :). Chcelo by to viac akcie. Dal by som jej ešte pol hviezdičky, ale nedá sa.

Fantastické zvery a ich výskyt Fantastické zvery a ich výskyt Joanne Rowling

Túto knihu ťažko hodnotiť, keďže je to akoby encyklopédia zázračných zvierat, ale fanúšikovi Harryho Pottera nesmie chýbať a bude sa určite veľmi páčiť. :)

11.01.2015 4 z 5

Záhadné zmiznutia: Prípad pre Madison Záhadné zmiznutia: Prípad pre Madison Phillip Margolin

Je to príjemné čítanie pre mladších. Dej je jednoduchý, ale zaujímavý bez zbytočných a otravných fráz, ktoré sa často vyskytujú u podobných kníh pre násť-ročných. Pekná detektívka :) .Aj starší čitatelia môžu byť spokojný, ale odporúčam hlavne pre mladších.

Tigrova žena Tigrova žena Téa Obreht

Bola to čudná kniha, ale myslím to v dobrom. S takýmto pohľadom na bývalú Juhosláviu, som sa ako čitateľ ešte nestretol. Často ma zarazilo, kam až môže zájsť poverčivosť a jednoduchosť prostých ľudí v izolovaných dedinkách. Vykresľovaný dej ma často dostal do neočakávaného očakávania :) . Pozadie vojny a prvky nadprirodzeného sa zaujímavo pohrávali z ľudskými osudmi. Kto hľadá nadupaný dej, nech túto knihu neberie do rúk. Ale kto hľadá niečo zvláštne, kde by ste ani nečakali že Vám hrdina prirastie k srdcu, tak toto by mohlo byť pre Vás to pravé...

Deti búrky Deti búrky Philippa Gregory

No musím uznať, že pokračovanie je o dosť lepšie. Už mu nechýbalo ani napätie a slušné zauzlenie deja. Postavy sa pekne vykreslujú a čitateľ si môže veľmi ľahko nájsť obľúbenú postavu. Ale ľahko sa v nej aj sklamete, ale nebudem viac prezrádzať. Jednotku som neodporúčal, ale po prečítaní dvojky odporúčam. Jednotku z nutnosti, ale dvojku si myslím obľúbite. Moc sa teším na trojku. Dúfam že ju čoskoro vydajú.

Kacír a bosorka Kacír a bosorka Philippa Gregory

Kniha nie je zle napísaná, ľahko sa to čítalo aj opisy sú dostatočné na predstavivosť, ale chýbalo mi tam prekvapenie. Jednoducho som od začiatku príbehu vedel ako sa to skončí a preto ma to až tak nebavilo. Možno je to tým, že už mám čo to prečítané, alebo tým, že je to písané pre mladších. Na druhej strane je veľmi náročné sa vžiť do postoja postáv. Osvojiť si ,pre pochopenie, názory a postoje stredovekého človeka, ktorý je tak zanietený a má ešte také veľké klapky na očiach je ťažké. Preto som dal tejto knihe len tri hviezdičky. Autorka napísala príliš jednoduchý dej pre ťažko pochopiteľné postavy. Ale určite si prečítam aj pokračovanie.

Zlodejka kníh Zlodejka kníh Markus Zusak

Je to jedna z najkrajších kníh, aké som čítal, jemná, precítená ale zároveň aj priama, a často krutá. Postavy, prostredie, city a vzťahy boli vyšperkované do dokonalosti a voľba rozprávača bola dokonalá. Táto kniha ukázala čitateľovi, že vojna je zlá pre každého aj pre tých, čo ju na začiatku chceli, teda môžeme tu vidieť, že nie všetci Nemci boli originál nacisti, nie všetci boli zlí a krutí. Často len nemali na výber, chceli len prežiť...
Túto knihu odporúčam každému.

11.01.2015 5 z 5

Päťdesiat odtieňov temnoty Päťdesiat odtieňov temnoty E. L. James (p)

Tak prelúskal som sa aj cez druhú časť tejto "trilógie" a musím uznať že, konečne sa tam aj niečo stalo. Dej sa dostal zo slimačieho tempa do takého slabšieho štandardu. Stále som zostal však pri názore, že je to kniha hlavne pre ženy. Pár pikantností poteší aj nás chlapov, ale trojku si prečítam tiež až po malej pauzičke. Musím sa opäť naladiť na niečo môjmu srdcu bližšieho. Inak autorkino umenie sa vyvíja k lepšiemu, už tu nie je toľko tých odrhovačiek z vnútornou bohyňou, takže ju hodnotím kladne.

11.01.2015 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nie som milovník povinných čítaní, ale táto kniha stojí za to. Netvrdím, že sa stotožňujem s jeho životným štýlom, ale v jeho túžbe som sa našiel. Aj ja by som rád šiel niekde preč, niekde kde budem mať pokoj, kde si budem pomaličky, slobodne žiť, kde ma nikto nebude naháňať so štátnicami alebo diplomovkou.... Bolo by to skvelé.... Ale treba myslieť aj na reálnejšiu budúcnosť a preto sa mordujem s povinnosťami ako sa len dá. Odporúčam ju každému (hlavne stredoškolákom). Je tam toho napísaného na rozdávanie. Treba si len správne vybrať... :).

18.05.2014 4 z 5