tulip131 tulip131 komentáře u knih

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Zajímavé spojení reality a virtuálního světa. Hledat skutečnou osobu na základě toho co nám reprodukuje hra. Co mě zklamalo je, že nevíme jestli malá Alicia skutečně "napomohla" kočce a vytvořila obraz v domku u jezera a jestli je nebo není poznamenána zlem.

27.02.2024 3 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Děje se to jen ve filmu nebo je to realita? Je možné, aby se herci nechali takto podmanit, má režisér takovou moc? Co jsou bludy a co se skutečně děje. Martin a jeho vyšetřování, několik linek, které je potřeba spojit, aby se čtenář dozvěděl to má co čeká. A jak jinak, stále nevíme jak to dopadne s Martinem a jeho soukromí.

20.01.2024 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Děj je samý zvrat, vše komplikuje ztráta paměti a ti co by mohli skutečnosti objasnit, jsou mrtví.

27.03.2023 4 z 5

Nedokončený rukopis Nedokončený rukopis Franck Thilliez

Příběh plný zvratů, když si myslíš, že už nic dalšího nepřijde, prásk, přijde. Žádné složitost, složité zápletky, všechno čtenáři objasněno, což je příjemné.

11.03.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět jízda, Carlos, Robert a kapitána vedli vyšetřování, které mělo základ v minulosti a vyplavalo na hladinu, pak se začaly dít věci. Hon na vraha nebyl tak jasný, několikrát došlo k "záměně". Jestlipak přeživším do pak došlo?

26.02.2023 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Že by skutečně na začátku byl komiks? Kde se vzal Bunny? Na pokraji smrti Bruno odhalí něco, co nikdo z čtenářů nečeká. Je to ještě vůbec o Sam, nenápadné zmínky o Míle. A to horko, co mění den na noc a noc na den. Závěr byl překvapivý.

12.02.2023 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

(SPOILER) Justiční omyl spáchaný na lekaři, šikovná, pohledná právnička, policista Pete, případ je zamotany, každý si trvá na tom, že on chybu neudělal. Poslední část knihy, která začala do všechno vnášet světlo byla napsaná poutavě a rozhodně jsem nečekala objasnění a konec všech postav, skvělé.

01.02.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Příběh, který vás strhne do děje a musíte číst.

16.01.2023 4 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Skvělá zápletka. Trochu mě zklamal konec, vrah dopaden a pokračování nebylo potřeba.

30.12.2022 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Celý tým Josie trochu vyměkl, ale to nevadilo, opět poutavé čtení. Už se těším na další příběh.

09.12.2022 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza prostě umí. Opět v akci Erika a její tým, tentokrát i nova postava Igor a samozřejmě George, který ještě určitě dostane příležitost.
Dvě vraždy a skutky z minulosti, které se dostávají na povrch. Zápletka jak se patří, vrah nebyl na začátku tak jasný.

29.11.2022 4 z 5

Vražda na Ostrově Camino Vražda na Ostrově Camino John Grisham

Poutavě napsaná vražda, odehrávající na zajímavém místě, různorodou komunitou. Za všechno vždy mohou peníze a léta probíhající podvod se životem.

19.11.2022 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Vyšetřovatelka Lucia a sériový vrah. Čtenář se dozví drobnosti že soukromí Lucie, ale ne zbytečně moc, příběh se opravdu zaměřuje na objasnění vražd. Během vyšetřování rozkrývá i jiné případy. Četlo se to samo. Bude snad nějaké pokračování v hlavní roli s Lucií?

02.11.2022 4 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Dvě linie jednoho příběhu, může za to dům a jeho pokroucená historie nebo fantazie? První půlka knihy nebyla nic extra, dějou se nevysvětlitelné věci, ale dějí se ty věci nebo za to může Kniha, má dům své vlastní duchy. Dobře napsaný závěr knihu podržel.

26.10.2022 2 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Zajímavá zápletka, připravená jsem byla na vše, ale toto mě nenapadlo.

11.10.2022 3 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Od toho co Sharko s Lucii prověřovali, tedy děti, záhadný deník, radioaktivita mě odpoutavala druhý děj, tedy samotná akce Sharka proti napodobiteli. Dle mého to měla být samostatná kniha. Uvidíme jak bude dějová linka pokračovat, když se teď změnil stav Lucie.

29.08.2022 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Kim, Bryant, Penn a Stacey známá čtyřka, která si tentokrát vzala na pomoc TIFF, tentokrát nebylo moc akce, ale napětí bylo dostatek. A to, že i sektach může vše jinak než se zdá.

28.07.2022 3 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Na začátku moc odbornosti kolem filmu, rozjelo se to až uprostřed knihy a skutečný tah na branku měl až závěr. Každopádně co teď bude Sharko dělat? A dost jasné co bude obsahem dalšího dílu.

15.07.2022 2 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Zajímavě uchopené, samostatné příběhy v závěru společně vysvětleny. Raker tentokrát byl i jen pozorovatel řešení případu bývalé detektivky Jo. A co bude dál s Haelym, budeme si muset počkat.

15.06.2022 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Bergman a Sylvie opět v malé vesničce, kde zná každý každého. Pohraničí a téměř nedotčená příroda, celou pohádkovou scenérii naruší vražda, která dává podnět k vyřešení starého případu, kolečka se točí, staré křivdy a tajemství. Nakonec vyřešení napomohlo soukromé pátrání Ely po tom jaká byla její matka.

08.06.2022 3 z 5