ttinecka ttinecka komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Málokterá kniha v dnešní době ve mně umí vzbudit nějaké emoce... Tato to umí bezezbytku, jako většina Backmanových knížek. Doporučuji.

22.10.2018 5 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Velice čtivý pohled do života jedné nešťastné mladé ženy, jejíž činy pro ni měly fatální následky. Téma v dnešní době stále aktuální a vlastně velmi časté, bohužel. Způsob řešení ovšem velmi radikální, v dnešní době ale bohužel ne ojedinělý. I když Olga k tomu měla úplně jiné pohnutky než současní agresoři. Pro mě velmi zdařilá sonda do nitra nešťastné a životem i sama sebe na kolena srážející se osobnosti, až z toho občas mrazí.

23.10.2017 4 z 5

Andragogický výzkum Andragogický výzkum Jan Průcha

Ojedinělá knížka, praktická a hlavně aktuální.

05.02.2016 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Musím uznat, že je to jedna z mála knih v poslední době, která mě bavila od začátku až do konce - i přes masakry a hektolitry prolité krve :-) Skvěle napsané!

09.03.2015 5 z 5

Baťa v kostce Baťa v kostce Zdeněk Pokluda

Skvěle napsaný stručný, ale výstižný životopis Tomáše Bati a jeho následníků. Určitě stojí za přečtení.

11.01.2015 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Je to stále stejně "prdlá" Bridget, i když kapánek starší :-). I přes všechny ty zvratky a prdy a já nevím co, se mi to líbilo. Bridget je stále stejně šílená, ovšem právě to, v jaké je situaci, tomu dodává jakous takous hloubku. Myslím, že kdo četl předchozí díly, ustojí i tento :-)

10.01.2015 4 z 5

Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit Zdeněk Dienstbier

Kvalitní a čtivý "průvodce" stářím obohacený autorovým osobním vhledem a životními i profesními zkušenostmi.

04.12.2014 4 z 5

Metuzalém - O stárnutí a stáří Metuzalém - O stárnutí a stáří František Koukolík

Kniha plná informací, ale také moudrosti. Mně velmi oslovila... a není jen o stárnutí a stáří, ale o celém našem životě.

30.11.2014 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Kniha mě nijak nezaujala, jaksi jsem se nedokázala vžít do hlavní hrdinky ačkoliv mi téma přišlo věrohodné a aktuální. Celkové pojetí a filozofické rozjímání se u mě v této knize naprosto minulo účinkem... Škoda.

27.11.2014 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mám z této knihy rozporuplné pocity. Začátek opravdu nuda, příběh se rozjel až po prvních odhaleních jací oba opravdu jsou. Zajímavé pojetí vzahu dvou lidí, ale bohužel u mě příliš nezabodoval.

19.11.2014 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Dávám plný počet, protože téma je velice zajímavé. Občas jsem žasla nad zabedněností a omezeností některých lidí. Trochu skřípe dějová linie, řešení zápletky je celkem jasné, ale v některých místech se příběh trochu vleče. Každopádně je to jedinečná sonda do myšlení lidí, jejichž život je spojen a omotán kolem Aspergerova syndromu. Velice povedená kniha.

12.10.2014 5 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Skvělá myšlenka a zajímavá teorie o další inteligentní civilizaci, se kterou máme sdílet Zemi. Každopádně donutí k zamyšlení, že to vše není až tak moc daleko od věci. Kniha je ovšem zbytečně dlouhá, i když velice čtivá a zajímavá.

31.07.2014 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Líbila se mi myšlenka, jak se změní lidstvo, když se z jejich života odstraní všechny nesnáze, bolest a neštěstí... ale výsledek za to nestojí. I já si radši přeji být nešťastná než zbavená citu ke svým bližním. Začátek velice slibný, ale jak se příběh rozvíjel, ztrácel grády a niť. I tak smekám, protože na to, v jaké době byla kniha napsána, obsahuje velice "moderní" podoby "co by bylo kdyby" :-)

24.06.2014 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nevím, jestli bych knihu vnímala stejně, kdybych ji četla před shlédnutím filmu..., spoustu lidí, událostí a situací jsem tak už měla v hlavě... nicméně je to příběh plný laskavého a vzácného citu, dnes už se to moc nevidí, ale také tvrdého života a reality doby...jedna z knížek, jejíž hodnota přetrvá :-)

06.06.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Souhlas s julythreemosen, kdo čeká nervák ve stylu severských detektivek, tak se nedočká, ale proč pro změnu nečíst trošku klidnější detektivku? I když jen zdánlivě, i tady se to hemžilo podivíny v čele s hlavním hrdinou :-). Mně se to líbilo, pobavilo a taky asi nepatřím k tak sečtělým čtenářům detektivek, kteří zločince uhádnou hned na začátku - taky proto mě to bavilo až do samého konce :-).

04.06.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Na půl cesty od Ženy v kleci (líbila se mi nejmíň) ke Vzkazu k lahvi (líbil se mi nejvíc)...Ale i tak opravdu slušné.

27.04.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jakkoliv už téma knihy musí očividně hrát na city čtenáře, ať už plánovitě či ne, na ty moje hrálo velice dobře. Za začátku tedy ne, nebýt všudypřítomné rakoviny :-), byl by to normální příběh zamilovávání se mladých lidí. Pak to ovšem dostalo grády. Nemám dojáky ráda, ovšem tenhle mě prostě dostal. Uvědomuju si, že ne všichni mají šanci prožít dlouhý život, o to víc smekám před dětmi, které se vlivem nemoci dlouhého života nedočkají...

20.02.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

20.02.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsem asi cynická, ale kniha mě nedohnala k slzám, spíš jsem ráda, že to není takový slaďák. Téma je to závažné a ano, nemohlo to dopadnout jinak, alespoň pro Willa. Škoda jen, že tam nebylo psáno nic z pohledu jeho samotného, asi bychom více pochopili jeho úhel pohledu. I tak příběh, který stojí za přečtení.

26.01.2014 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Adina Mandlová toho opravdu hodně prožila a zaplatila za to docela draze. Mně na této knížce nejvíc bavil styl, jakým je kniha napsaná a to, že jsem si udělala obrázek o tom, jak se ve skutečnosti v té době, kterou obsáhla, vlastně žilo. Vzalo mi to sice iluze o některých lidech a událostech, ale to "prozření" stálo za to :-).

04.01.2014 5 z 5