tteerriinnaa tteerriinnaa komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Musím dát „jen“ 4 hvězdičky. První povídka je naprosto dech beroucí a dala bych jí 5 hvězd. Druhá povídka mě také neskutečně bavila, ale za tu třetí musím dát hvězdu dolů. Nevím, jestli jsem už byla unavená z toho všeho rodinného dramatu nebo mi vadilo, že najednou nečtu z pohledu dítěte, tak jak to bylo dvě povídky předtím. Nebo to možná prostě bylo tím, že mě první dva příběhy chytili za srdce mnohem více. Kniha jako taková je skvělý celek povídek o rodinných kostlivcích ve skříni, sourozeneckých vztazích a lásce/nenávisti k vlastní rodině.

19.12.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Pokud si tuto knihu kupujete s vědomím, že je to erotický román, a pokud všeobecně čtete anotace, tak byste neměli být překvapeni, že se tam objeví “trocha” toho sexu. Pokud se nebojíte mluvit o sexu, pokud se nebojíte své sexuality a svých nejhlubších představ, strachů, fantazií, tak je tato kniha přesně pro vás. Chvilkami jsem byla mírně zmatená, ale na konci vše dává smysl. Je jasné, že takto to v reálném světě nechodí (obzvlášť konec), ale od toho je to přeci jen fikce. Dle mého názoru kniha krásně ukazuje mladou ženu, která prochází těžkým obdobím, a proto si potřebuje nějak mentálně ulevit. Kniha perfektně ukazuje sexualitu ženy, která se učí poznávat svět a sebe. V určitých okamžicích se to někomu nemusí líbit, ale ano, i na toto (některé) holky myslí. Člověk tuto knihu musí číst s otevřenou myslí a bez předsudků. Kniha rozhodně není pro puritány a pro lidi, kteří po erotické literatuře sáhli poprvé.

09.12.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tak jestli jsem si o prvním dílu myslela, že je neskutečný, tak tohle je masterpiece. Kristoff prostě ví jak psát. Jeho styl nesedne každému, ale já jsem s ním na stejné vlně. Je to vtipné, sarkastické, erotické, krvavé, brutální a geniální. Při takovýchto knihách si často říkám, jak je možné, že autor dokáže vše tohle a ještě mnohem víc vymyslet. Tleskám. Opravdu se těším na závěrečný dál trilogie.

10.02.2020 5 z 5

Babí hodina Babí hodina Viola Fischerová

Určitě stojí za přečtení. Konečně nějaká ženská poezie

05.02.2020 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Neal Shusterman si získal mé srdce už díky své prvotitě. Ještě více si mě získal Smrtkou, kterou nic nepřekoná, ale Sucho se jeho trilogii přiblížilo. Dechberoucí, uvědomělé a velmi aktuální.
5/5

03.02.2020 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Chladnokrevné, strhující, zajímavé. Mrazící prostředí Aljašky vás omráčí. Konec poněkud zvláštní
4/5

03.02.2020 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Ještě lepší než první díl, a to se o moc knihách říci nedá. Konečný zvrat byl velmi nečekaný a já se moc těším s čím přijde autorka v dalším dílu.

03.01.2020 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Super poezie

01.12.2019 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Zajimavý nápad na knihu. Příběh je takový úsměvný. Kniha se mi líbila, ale je přeci jen pro mladší čtenáře.

02.06.2019 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krása. Naprosto dechberoucí. Čte se jedním dechem. Bravo

31.05.2019 5 z 5

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Mohsin Hamid

Velmi krásný příběh

30.05.2019 5 z 5

Zpěvy sladké Francie Zpěvy sladké Francie * antologie

Zajímavé

29.05.2019 4 z 5

Bez uzdičky Bez uzdičky Tomáš Baránek

Zajímá sbírka. Pokud jste ortodoxní čtenář poezie, tak se vám kniha asi nezalíbí, ale pokud jste otevření dnešní tendenční poezii, tak vřele doporučuji. Má nejoblíbenější je
otevřu si knihkupekařství
čtenářský koutek
s gastrointelektuální obsluhou

25.05.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

WOW. Tohle je pecka. Neskutečný. Jay Kristoff je absolutně bezpodmínečně geniální autor. Naprosto pohlcující příběh, skvěle promyšlené postavy.

19.05.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Je možné zamilovat se do umělé inteligence? Mně se to stalo. Za mě nejlepší YA (možná celkově) série všech dob

04.05.2019 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Je tolik lepších děl. Nechápu proč je kniha stále v povinné četbě

22.03.2019 1 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Kniha pro mladší čtenářky. Prostředí italské mafie je ovšem velmi zajímavé. Italské dialogy a slova tomu dodávají šmrnc. Ráda si přečtu celou trilogii

23.02.2019 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Musím přiznat, že se mi seriál od Netflixu líbíl o trochu víc než kniha. Ale jinak pecka.

19.02.2019 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Anotace mě nadchla, ale zdání někdy klame. Obálka je nádherná, příběh už tolik ne. Asi jsem od knihy čekala víc. Velmi mě zajímala cesta a přežívání hlavní hrdinky Zoo a její myšlenkové pochody, ale většinu knihy mě štvala. Celou dobu co jsem to četla, jsem si říkala, ať už to skončí. Přeskakování v časové lince je ze začátku zajímavé, ale ke konci už dosti otravné. Člověka zajímá spíše to, kdy Zoo všechno dojde, a ne se neustále vracet do doby kdy bylo vše v pořádku.

09.02.2019 2 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Musím přiznat, že jsem tuto knihu dlouho odkládala. Hlavne kvůli anotaci, která mi až moc připomínala Snidaňový klub, teda až na tu vraždu ???? Ale teď, při konci zkouskoveho období jsem si řekla proč ne. Dámy a pánové, tahle knížka je pecka. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý román pojednávající o partě studentů. Každý je nějakým způsobem definován, ale jak sami dobre víte, nic není takove jak to vypadá. Každý z nás se nějak (hlavně ve škole) prezentuje, ale v reálu je úplně jiný. Tato kniha pojednává mimo vraždy i o velmi důležitém problému a to o dnešní společnosti. Nebudu vám tu říkat žádné spoilery, jen jednu poznámku si neodpustim, kdo miluje BR a NM??? ????????????
TREAT PEOPLE WITH KINDNESS

05.02.2019 5 z 5