tteerriinnaa

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnostiS láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti* antologie

Zprvu jsem se knihy trochu obávala. Přeci jen je velmi odvážné pustit se do známých příběhů a trošičku je poupravit. Upřímně jsem nečekala jak mě to pohltí. Kniha se četla jedním dechem. Některé povídky byly silnější než ostatní, ale to vůbec nevadilo. Bylo velmi zajímavé podívat se na příběh očima padouchů. Knihu rozhodně doporučuji. 13 krásných povídek o padouších, do kterých se zamilujete.

03.04.2018

ObsidioObsidioAmie Kaufman

Je možné zamilovat se do umělé inteligence? Mně se to stalo. Za mě nejlepší YA (možná celkově) série všech dob

04.05.2019

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Velmi napínavé. Autora jsem znala už díky jeho prvotině, která byla dobrá. Ale tohle? Tohle je nádhera. Smrtka je napínavé, zajímavé, dech beroucí, trošku i romantické a hlavně smrtící čtení. Knihu jsem přelouskala během jednoho letního dne. Posledních 50 stránek jsem četla snad 20x. Unikátní zápletka, každý strana plná překvapení. Přečetla celá rodina. Nemohu se dočkat pokračování. 5/5

29.07.2018

KruhKruhDave Eggers

Kniha naprosto dech beroucí. Styl autorova psaní naprosto dech beroucí. Hlavní hrdinka... Nevím co o ní říct. Prostě velká pí. Hlavní téma a motiv knihy naprosto geniální. Člověk čte se zatajeným dechem a s husí kůží...

03.09.2017

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyFrancesca Zappia

Knihu jsem dlouho odkládala a teď po přečtení nechápu proč. Na debutový román je to naprostá pecka. Hlavní hrdinka Alex je velmi sympatická a vtipná. Miles je v mě hlavě prostě ten badboy s dobrým srdcem a zajímavým příběhem. A taky je velmi vtipný a extrémně inteligentní. Všechny postavy mě dost bavily. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem ji přečetla za dvě odpoledne. Velmi skvěle napsané. Moc jsem si to užila a po knize určitě sáhnu ještě několikrát.

29.09.2018

Devadesátkrát jinakDevadesátkrát jinakEric Walters

Musím říct, že většinu knihy jsem zatínala pěst. Ella mě neskutečně sr... štvala. Jinak usměvavá kniha na jedno čtení.

28.10.2018

Labyrint světa a ráj srdceLabyrint světa a ráj srdceJan Amos Komenský

Je tolik lepších děl. Nechápu proč je kniha stále v povinné četbě

22.03.2019

Bez uzdičkyBez uzdičkyTomáš Baránek

Zajímá sbírka. Pokud jste ortodoxní čtenář poezie, tak se vám kniha asi nezalíbí, ale pokud jste otevření dnešní tendenční poezii, tak vřele doporučuji. Má nejoblíbenější je
otevřu si knihkupekařství
čtenářský koutek
s gastrointelektuální obsluhou

25.05.2019

La LobaLa LobaAlan Russell

Chladnokrevné, strhující, zajímavé. Mrazící prostředí Aljašky vás omráčí. Konec poněkud zvláštní
4/5

03.02.2020

SuchoSuchoNeal Shusterman

Neal Shusterman si získal mé srdce už díky své prvotitě. Ještě více si mě získal Smrtkou, kterou nic nepřekoná, ale Sucho se jeho trilogii přiblížilo. Dechberoucí, uvědomělé a velmi aktuální.
5/5

03.02.2020

Boží hrobBoží hrobJay Kristoff

Tak jestli jsem si o prvním dílu myslela, že je neskutečný, tak tohle je masterpiece. Kristoff prostě ví jak psát. Jeho styl nesedne každému, ale já jsem s ním na stejné vlně. Je to vtipné, sarkastické, erotické, krvavé, brutální a geniální. Při takovýchto knihách si často říkám, jak je možné, že autor dokáže vše tohle a ještě mnohem víc vymyslet. Tleskám. Opravdu se těším na závěrečný dál trilogie.

10.02.2020

Rudá galerieRudá galerieTiffany Reisz

Pokud si tuto knihu kupujete s vědomím, že je to erotický román, a pokud všeobecně čtete anotace, tak byste neměli být překvapeni, že se tam objeví “trocha” toho sexu. Pokud se nebojíte mluvit o sexu, pokud se nebojíte své sexuality a svých nejhlubších představ, strachů, fantazií, tak je tato kniha přesně pro vás. Chvilkami jsem byla mírně zmatená, ale na konci vše dává smysl. Je jasné, že takto to v reálném světě nechodí (obzvlášť konec), ale od toho je to přeci jen fikce. Dle mého názoru kniha krásně ukazuje mladou ženu, která prochází těžkým obdobím, a proto si potřebuje nějak mentálně ulevit. Kniha perfektně ukazuje sexualitu ženy, která se učí poznávat svět a sebe. V určitých okamžicích se to někomu nemusí líbit, ale ano, i na toto (některé) holky myslí. Člověk tuto knihu musí číst s otevřenou myslí a bez předsudků. Kniha rozhodně není pro puritány a pro lidi, kteří po erotické literatuře sáhli poprvé.

09.12.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Musím říct, že mi z toho vstávaly vlasy hrůzou. Celou dobu co jsem knihu četla mi srdce divoce bušilo. Bála jsem se co se stane dál s každým slůvkem. Musím uznat opravdu skvělý psycho thriller, jen nevím jestli je pro slabší žaludky. Sama budu hodně váhat jestli si knihu ještě někdy přečtu.

08.04.2018

Deset tisíc nebí nad tebouDeset tisíc nebí nad tebouC. Gray (pseudonym)

Nevím jak vy, ale já jsem si sérii Ohnivák velmi rychle zamilovala. Oba dva díly jsou velmi zajímavé jak stylem psaní autorky, tak i různými dimenzemi. V prvním díle jsem milovala carské Rusko a opravdu jsem se bála, že tuto dimenzi nic nepřekoná. V druhém díle je skvěle vykreslena Paříž, která je v souladu s ruskou dimenzí, ale pořád to nebylo ono. Dimenze San Francisko ve válce a podsvětí ve velkém jablku neurazili, ale Rusku se prostě nevyrovnali. Autorka se skvěle čte, moc se těším až se s ní setkám na Humbooku. Bojím se ale, že neudržím své emoce na uzdě. A kvůli čemu? Kvůli konci.

SPOILER: Jako vážně? Mám ráda otevřené konce, ale tohle. Do příběhu jsem byla velmi začtena, knihu jsem přečetla v podstatě za odpoledne, a myslím si, že tenhle konec jsem si nezasloužila. :D Bohužel teď musíme čekat dlouhou dobu na český překlad. (Netroufnu si toto číst v angličtině.) Musím uznat, že po tomto dílu už nejsem stoprocentně na straně Paula. Hold i ten Theo má něco do sebe. Ale ta Meg mě někde opravdu štvala. Ale co po ní chceme, má dva nádherné kluky a k tomu hromadu problémů. To je asi prokletí těchto hrdinek :D

02.09.2018

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruBenjamin Alire Sáenz

Nejradši bych této knize dala tak milion hvězdiček. JE to nádherné. Vtipné. Smutné. Romantické. Tolik důležitých a podstatných poselství na jednom místě. Čte se velmi rychle. Za jeden den ji zhltnete a to díky krátkým kapitolám. Sice je tato kniha určena pro mladší, ale myslím si, že se v ní najde kdokoli. Prostě výborné. Moc doporučuji.

20.09.2018

Sleduj měSleduj měA. V. Geiger

PECKA! PECKA! PECKA!

13.10.2018

O princezně, která se zachránila samaO princezně, která se zachránila samaAmanda Lovelace

Jelikož mám moc ráda novodobé básně a básníky (R. Kaur, Atticus, Kaveh Akbar,...) okamžitě jsem věděla, že toto bude pecka. Je to neskutečná sbírka skvělé poezie. Věřím, že kniha pomůže mnoha lidem. Rozhodně ji budu číst opakovaně.

29.12.2018

Zahradníkův rokZahradníkův rokKarel Čapek

Karel Čapek - mistr slova

30.01.2019

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeKaren M. McManus

Musím přiznat, že jsem tuto knihu dlouho odkládala. Hlavne kvůli anotaci, která mi až moc připomínala Snidaňový klub, teda až na tu vraždu ???? Ale teď, při konci zkouskoveho období jsem si řekla proč ne. Dámy a pánové, tahle knížka je pecka. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý román pojednávající o partě studentů. Každý je nějakým způsobem definován, ale jak sami dobre víte, nic není takove jak to vypadá. Každý z nás se nějak (hlavně ve škole) prezentuje, ale v reálu je úplně jiný. Tato kniha pojednává mimo vraždy i o velmi důležitém problému a to o dnešní společnosti. Nebudu vám tu říkat žádné spoilery, jen jednu poznámku si neodpustim, kdo miluje BR a NM??? ????????????
TREAT PEOPLE WITH KINDNESS

05.02.2019

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrSkoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrKrystal Sutherland

Kniha je chvilkami, obzvláště na začátku jeden velký chaos. Chvilku mi trvalo než jsem pochopila uvažování celé této rodiny. Postupně se ale dopracujeme k (v něčem trochu předvídatelnému) emocionálnímu konci. Tedy aspoň pro mě. Jsem moc ráda, že aspoň někteří autoři dokážou mluvit o psychických poruchách a dalších problémech. Kniha v sobě skrývá několik mouder a situací, které vás za to srdíčko prostě chytnou. Jasně, není to Orwell, Kafka, Dostojevskij, ale je to Krystal. A Krystal ukazuje hlavně mladým čtenářům (převážně čtenářkám), že si mají věřit, že mají překonat strach a obavy, sebevražda, různé závislosti se dají přežít a vyléčit. A to je to důležité. Obzvlášť v dnešní době plné šikany. Pro mě jednoznačné velké překvapení.

17.08.2018

PoutoPoutoAnna Todd

I když to čtu asi už podesáte, kniha mě stále dostane

07.12.2018

PosledníPosledníAlexandra Oliva

Anotace mě nadchla, ale zdání někdy klame. Obálka je nádherná, příběh už tolik ne. Asi jsem od knihy čekala víc. Velmi mě zajímala cesta a přežívání hlavní hrdinky Zoo a její myšlenkové pochody, ale většinu knihy mě štvala. Celou dobu co jsem to četla, jsem si říkala, ať už to skončí. Přeskakování v časové lince je ze začátku zajímavé, ale ke konci už dosti otravné. Člověka zajímá spíše to, kdy Zoo všechno dojde, a ne se neustále vracet do doby kdy bylo vše v pořádku.

09.02.2019

TyTyCaroline Kepnes

Musím přiznat, že se mi seriál od Netflixu líbíl o trochu víc než kniha. Ale jinak pecka.

19.02.2019

NikdynocNikdynocJay Kristoff

WOW. Tohle je pecka. Neskutečný. Jay Kristoff je absolutně bezpodmínečně geniální autor. Naprosto pohlcující příběh, skvěle promyšlené postavy.

19.05.2019

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Krása. Naprosto dechberoucí. Čte se jedním dechem. Bravo

31.05.2019

ZmizetZmizetPetra Soukupová

Musím dát „jen“ 4 hvězdičky. První povídka je naprosto dech beroucí a dala bych jí 5 hvězd. Druhá povídka mě také neskutečně bavila, ale za tu třetí musím dát hvězdu dolů. Nevím, jestli jsem už byla unavená z toho všeho rodinného dramatu nebo mi vadilo, že najednou nečtu z pohledu dítěte, tak jak to bylo dvě povídky předtím. Nebo to možná prostě bylo tím, že mě první dva příběhy chytili za srdce mnohem více. Kniha jako taková je skvělý celek povídek o rodinných kostlivcích ve skříni, sourozeneckých vztazích a lásce/nenávisti k vlastní rodině.

19.12.2020

Nikdo neunikneNikdo neunikneRomain Sardou

Nejlepší detektivka

04.02.2015

RenegátiRenegátiMarissa Meyer

S autorkou jsem velmi dobře obeznámená, proto jsem dopředu věděla, že se mi kniha bude líbit. Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla začít, ale jakmile jsem se více ponořila do tohoto nového světa plného hrdinů, kniha mě pohltila. Kniha je situována tak, abychom byli na straně Novy, ale musím říct, že jsem chvilkami byla na straně Renegátů. Netušila jsem co čekat od konce. Věděla jsem, že je to první díl, takže jsem trošičku tušila, že to skončí otevřeně, ale toto. Toto jsem opravdu nečekala. Musím říct, že z konce mám smíšené pocity a už se velmi těším na druhý díl. 5/5

30.07.2018

MédeiaMédeia Eurípidés ze Salamíny

Nesmrtelný příběh.

03.02.2019

VendetaVendetaCatherine Doyle

Kniha pro mladší čtenářky. Prostředí italské mafie je ovšem velmi zajímavé. Italské dialogy a slova tomu dodávají šmrnc. Ráda si přečtu celou trilogii

23.02.2019