tteerriinnaa Online tteerriinnaa komentáře u knih

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Nesmrtelný příběh.

03.02.2019 4 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Karel Čapek - mistr slova

30.01.2019 4 z 5

Jelikož mám moc ráda novodobé básně a básníky (R. Kaur, Atticus, Kaveh Akbar,...) okamžitě jsem věděla, že toto bude pecka. Je to neskutečná sbírka skvělé poezie. Věřím, že kniha pomůže mnoha lidem. Rozhodně ji budu číst opakovaně.

29.12.2018 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

I když to čtu asi už podesáte, kniha mě stále dostane

07.12.2018 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Musím říct, že většinu knihy jsem zatínala pěst. Ella mě neskutečně sr... štvala. Jinak usměvavá kniha na jedno čtení.

28.10.2018 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

PECKA! PECKA! PECKA!

13.10.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Knihu jsem dlouho odkládala a teď po přečtení nechápu proč. Na debutový román je to naprostá pecka. Hlavní hrdinka Alex je velmi sympatická a vtipná. Miles je v mě hlavě prostě ten badboy s dobrým srdcem a zajímavým příběhem. A taky je velmi vtipný a extrémně inteligentní. Všechny postavy mě dost bavily. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem ji přečetla za dvě odpoledne. Velmi skvěle napsané. Moc jsem si to užila a po knize určitě sáhnu ještě několikrát.

29.09.2018 5 z 5

Nejradši bych této knize dala tak milion hvězdiček. JE to nádherné. Vtipné. Smutné. Romantické. Tolik důležitých a podstatných poselství na jednom místě. Čte se velmi rychle. Za jeden den ji zhltnete a to díky krátkým kapitolám. Sice je tato kniha určena pro mladší, ale myslím si, že se v ní najde kdokoli. Prostě výborné. Moc doporučuji.

20.09.2018 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Nevím jak vy, ale já jsem si sérii Ohnivák velmi rychle zamilovala. Oba dva díly jsou velmi zajímavé jak stylem psaní autorky, tak i různými dimenzemi. V prvním díle jsem milovala carské Rusko a opravdu jsem se bála, že tuto dimenzi nic nepřekoná. V druhém díle je skvěle vykreslena Paříž, která je v souladu s ruskou dimenzí, ale pořád to nebylo ono. Dimenze San Francisko ve válce a podsvětí ve velkém jablku neurazili, ale Rusku se prostě nevyrovnali. Autorka se skvěle čte, moc se těším až se s ní setkám na Humbooku. Bojím se ale, že neudržím své emoce na uzdě. A kvůli čemu? Kvůli konci.

SPOILER: Jako vážně? Mám ráda otevřené konce, ale tohle. Do příběhu jsem byla velmi začtena, knihu jsem přečetla v podstatě za odpoledne, a myslím si, že tenhle konec jsem si nezasloužila. :D Bohužel teď musíme čekat dlouhou dobu na český překlad. (Netroufnu si toto číst v angličtině.) Musím uznat, že po tomto dílu už nejsem stoprocentně na straně Paula. Hold i ten Theo má něco do sebe. Ale ta Meg mě někde opravdu štvala. Ale co po ní chceme, má dva nádherné kluky a k tomu hromadu problémů. To je asi prokletí těchto hrdinek :D

02.09.2018 5 z 5

Kniha je chvilkami, obzvláště na začátku jeden velký chaos. Chvilku mi trvalo než jsem pochopila uvažování celé této rodiny. Postupně se ale dopracujeme k (v něčem trochu předvídatelnému) emocionálnímu konci. Tedy aspoň pro mě. Jsem moc ráda, že aspoň někteří autoři dokážou mluvit o psychických poruchách a dalších problémech. Kniha v sobě skrývá několik mouder a situací, které vás za to srdíčko prostě chytnou. Jasně, není to Orwell, Kafka, Dostojevskij, ale je to Krystal. A Krystal ukazuje hlavně mladým čtenářům (převážně čtenářkám), že si mají věřit, že mají překonat strach a obavy, sebevražda, různé závislosti se dají přežít a vyléčit. A to je to důležité. Obzvlášť v dnešní době plné šikany. Pro mě jednoznačné velké překvapení.

17.08.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

S autorkou jsem velmi dobře obeznámená, proto jsem dopředu věděla, že se mi kniha bude líbit. Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla začít, ale jakmile jsem se více ponořila do tohoto nového světa plného hrdinů, kniha mě pohltila. Kniha je situována tak, abychom byli na straně Novy, ale musím říct, že jsem chvilkami byla na straně Renegátů. Netušila jsem co čekat od konce. Věděla jsem, že je to první díl, takže jsem trošičku tušila, že to skončí otevřeně, ale toto. Toto jsem opravdu nečekala. Musím říct, že z konce mám smíšené pocity a už se velmi těším na druhý díl. 5/5

30.07.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi napínavé. Autora jsem znala už díky jeho prvotině, která byla dobrá. Ale tohle? Tohle je nádhera. Smrtka je napínavé, zajímavé, dech beroucí, trošku i romantické a hlavně smrtící čtení. Knihu jsem přelouskala během jednoho letního dne. Posledních 50 stránek jsem četla snad 20x. Unikátní zápletka, každý strana plná překvapení. Přečetla celá rodina. Nemohu se dočkat pokračování. 5/5

29.07.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Musím říct, že mi z toho vstávaly vlasy hrůzou. Celou dobu co jsem knihu četla mi srdce divoce bušilo. Bála jsem se co se stane dál s každým slůvkem. Musím uznat opravdu skvělý psycho thriller, jen nevím jestli je pro slabší žaludky. Sama budu hodně váhat jestli si knihu ještě někdy přečtu.

08.04.2018 4 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Zprvu jsem se knihy trochu obávala. Přeci jen je velmi odvážné pustit se do známých příběhů a trošičku je poupravit. Upřímně jsem nečekala jak mě to pohltí. Kniha se četla jedním dechem. Některé povídky byly silnější než ostatní, ale to vůbec nevadilo. Bylo velmi zajímavé podívat se na příběh očima padouchů. Knihu rozhodně doporučuji. 13 krásných povídek o padouších, do kterých se zamilujete.

03.04.2018 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Kniha naprosto dech beroucí. Styl autorova psaní naprosto dech beroucí. Hlavní hrdinka... Nevím co o ní říct. Prostě velká pí. Hlavní téma a motiv knihy naprosto geniální. Člověk čte se zatajeným dechem a s husí kůží...

03.09.2017 5 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou