Trpaslici-zena1 Trpaslici-zena1 komentáře u knih

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

Autorka to pořád umí. Prostředí, postavy, případ, všechno to krásně souzní a drží vaši pozornost až do konce.

09.11.2023 5 z 5

Klíč v zámku Klíč v zámku Beth Underdown

Opravdu spletitá historie, k jejímuž rozmotání hlavní hrdinka dospěje, až po letech. Někdy jsem ztrácela povědomí o tom, ve které minulosti se právě nacházíme, ale četlo se mi to dobře a přes množství popisovaných pocitů tam nebyla "hluchá místa".

21.09.2023 4 z 5

Osudná plavba Osudná plavba Tom Hindle

Příběh se mi četl dobře. Když si zvyknete se dlouhé myšlenkové pochody hlavního hrdiny, bylo příjemné propátrat se k rozuzlení. Ale zvrat v závěru knihy byl na moji duši, toužící po spravedlnosti, trochu moc.

08.09.2023 3 z 5

Muzeum divů Muzeum divů Ransom Riggs

Krásné doplnění světa podivných. Hodně se mi líbil krátký vhled do staré podivínštiny. Pobavili mě ukázky pořekadel nebo běžných frází. Čte se rychle a zavzpomínáte si na naše známé podivné i jejich nepřátele.
Perlička: jednu časovou smyčku máme i v Praze a vchod má uvnitř orloje. Najdete ji na mapě smyček západní Evropy.

29.08.2023 5 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Příběh se čte rychle a lehce. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Za mě super.

06.08.2023 5 z 5

Krev v ráji Krev v ráji Peter Tremayne (p)

Další úžasné dobrodružství. Popis toho, jak se křesťanství proměňovalo a jaký vliv mělo na všechny oblasti života je fascinující.

20.07.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Jodi Taylor

Ani další díl pro mě neztratil na vtipnosti a dobrodružnosti. Prostě to zase fungovalo. Čekání na pokračování by mohlo být kratší, zase půlku lidí a vztahů zapomenu.

14.07.2023

1795 1795 Niklas Natt och Dag

Vzpomenout si po roce čekání, kdo je vlastně kdo bylo trochu náročné, ale jinak to považuji za důstojné ukončení příběhu. Obraz života v té době budu mít ještě dlouho před očima.

28.04.2023 4 z 5

Morčecí pohádky Morčecí pohádky Milada Kubátová

Krátké příběhy o morčátkách se nám moc líbila. Jednotlivá morčátka jsme srovnávali s naším vlastním domácím mazlíčkem.

23.03.2023

Vláda teroru Vláda teroru Hillary Clinton

Jednoznačně výborné čtení. Vhled Hillary Clinton tomu dodává na děsivé reálnosti. A styl Louise Penny je nezaměnitelný. Příběh běží tak rychle, že se bojíte knihu odložit.

12.09.2022 5 z 5

Symfonie ozvěn Symfonie ozvěn Jodi Taylor

Bavila mě ještě víc než první díl. Možná je to tím, že jsem už věděla, co očekávat. A počkám si i na třetí pokračování.

09.08.2022 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

A je to tu. Ani další prípad oblúbených detektivov ma nezklamal. Všetko, čo u autora baví a očakávam, vždy dostanem mierou vrchovatou. Ani Temný závoj, ktorý sa vznáša nad dvoma prípadmi není výnimkou. A teraz len čakať na další diel.

25.06.2022 5 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Cotton mě znovu nezklamal. Děsivé, jak to bylo blízko "domova" a jak aktuální. A začíná čekání na další díl.

14.04.2022 5 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Čtu dceři už potřetí za sebou. Chytré i zábavné pro malé i velké.

11.04.2022

Když se v zoo zhasne Když se v zoo zhasne kolektiv autorů

Krátké krásné pohádky se zvířátky v hlavních rolích. Poučné. Bavila jsem se já i dcera.

09.04.2022 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Autor nezklamal ani tentokrát. Malým bonusem bylo setkání nových hrdinů s těmi z předchozích knih (to mě prostě dojalo).

12.01.2022

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Setkání s touto rodinou je vždy zážitek. Baví mě, jak dokáže autor zapojit do příběhu všechny členy rozrůstající se rodiny. A hodně mě potěšilo, že v doslovu je zmíněn další díl. Teď si jen počkat.

13.11.2021 5 z 5

Falešné kosti Falešné kosti Kathy Reichs

Znovu mě nezklamala, autorka ani Temperance. Hodně mě baví reálnost případů, slepé uličky a že ne na všechny otázky nalezneme odpovědi. Další díl je už napsán, tak se budu těšit.

04.11.2021 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Povedený konec série, povedené série. Znovu jsem se začetla tak, že jsem ve vlaku málem přejela. Od začátku do konce nabité akcí, plné nečekaných zvratů. Znovu jsem se rychle přesunula do světa, kde vše podivné je normální. Doporučuji. A já už navždy budu mít spojeno s hudbou V. Dyka a B-Side Band, kterou jsem poslouchala při čtení prvního dílu a ke každému dalšímu jsem si ji schválně pouštěla. Stačí ji slyšet a jsem znovu mezi Jackobem, Emmou, Noor, slečnou Peregrinovou a dalšími, ve světe, kde je vše možné.

20.10.2021 5 z 5

Noc světlonoše Noc světlonoše Peter Tremayne (p)

Fidelma znovu nezklamala. Ani složitá jména mě neodradí a baví mě "luštit" tu hádanku spolu s hlavními hrdiny. Vždy znovu mě fascinuje vyspělost jejich právního řádu a možnosti skloubit ho s "novou" vírou. Jen to čekání na další příběh je nekonečné.

23.08.2021