Trixina Trixina komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Mrzí mě to, protože jsem se na knihu těšila, ale děj byl moc předvídatelný. Dokonce i ta konečná myšlenka a rozuzlení. Zato jsem si náramně užila procházku mou oblíbenou "Barčou". Nedá mi to abych Počátek porovnala s tehdejší Šifrou mistra Leonarda ( jak mi to připadalo jako těžká četba ) a řekla bych, že to pan Brown začíná flákat. Ale neodrazuji - za přečtení stojí.

03.05.2018 3 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Přečetla jsem hodně knih z této série kde vystupuje sympaťák Oldřich z Chlumu ( nevím proč si ho představuju jako Paula Newmana? ), ale tato kniha je zatím mojí nejoblíbenější. Je srozumitelně napsaná, má zajímavý děj a skvěle popisuje jak to tehdy vypadalo.

02.05.2018 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Bible mého dětství... Asi tři roky zpátky jsem jí oprášila když jsem ležela s chřipkou a velice mě překvapilo, že jsem v ní po letech našla hodně vět k zamyšlení.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Byla to první kniha pro dospělé, kterou jsem jako dítě přečetla. Maminka za mnou tehdy přišla do pokoje aby zkontrolovala, proč se tak hlasitě řechtám. Od té doby se k ní vracím...

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Souhlasím s tím co už zde bylo řečeno - Bettynka dokáže svojí tvorbou pohladit na duši a zahnat chmury. Dokáže barvitě popsat svoje příbuzné, situace v plicním sanatoriu nebo přírodu na ostrově Vashon - že mám pocit, že stojím uprostřed toho všeho. Vracím se k této knize už od dětství.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Bohužel jsem film viděla dřív než jsem přečetla knihu. Naštěstí kniha obsahuje mnohem více děje než se vešlo do filmu, takže prostor pro osobní představivost zbyl. Obdivuji pana Tolkiena, že si dokázal něco tak kouzelného a moudrého vymyslet.

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Autorku jsem si po "zhltnutí" sériích Vampýrské akademie i Krvavých pout oblíbila. Věk X bych označila jako vyspělejší dílko.