Trissi Trissi komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

S lítostí konstatuji, že jsem opět v knize nenalezla to něco, co mnoho čtenářů okouzlilo. Autor, nemajíce vlastní nápad se rozhodl narvat do svého dílka co nejvíce nechutností. Bohužel stahování z kůže, přibíjení na kříž apod., to všechno tu již bylo. V lovcích hlav vyslal pan Jo Nesbo svého hrdinu do žumpy a ještě se mu nepřítel vykálel na hlavu. Nechutné, ale původní. Určité novum je, že detektiv Hunter není ani alkoholik, nebere drogy ani netrpí traumaty z dětství. Je velice inteligentní, což se projevuje tím, že po vrahovi pátrá již dva roky. A kdyby se pachatel nerozhodl zábít i jeho, pátral by po něm dodnes.

29.01.2019 odpad!

Četla jsem pohádky veselé, strašidelné i smutné. Ve všech byl nějaký příběh nebo myšlenka čí poselství. To je první příběh pro děti kde není nic. Justýnce nebylo bráněno v tom, aby snila. Ba právě naopak. Maminka se jen smutně usmála, když jí paní sousedka, kterou Justýnka slušně pozdravila řekla, že musí být ráda,že má tak dobře vychované dítě a navíc jedničkářku. I když nám někteří booktubeři s nadšením sdělovali o jak krásný příběh se jedná, nejsem cílová skupina a dala jsem knížku své devítileté vnučce. Za chvíli ji odložila a vzala si rozečtenou Cestu domů. Asi si budu muset s dcerou vážně promluvit, protože vnučka opět přinesla na vysvědčení samé jedničky a starší známé lidi zdraví.

07.07.2018 1 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Tak to jsem se zase dala napálit anotací. Ale co jsem mohla čekat od knihy, kterou vychvalují naši milí booktubeři. Vždyť už dávno vím, že většině těchto skvostů je lépe se na hony vyhnout. Ono začátek zněl zajímavě, alespoň ta linka zaměřující se na minulost. Amerika v době, kdy zde řádí horečka omladnic, stejně jako zloději mrtvol, které končí jako studijní materiál pro mediky. Hned na začátku knihy se setkáváme v porodnici s mladou umírající chudobnou dívkou, která zoufale čeká na svého muže, aby se postaral o novorozeně. On ale nepřichází. Jaký div. Jedno oko nezůstane suché. Asi si ten surovec nelidský spočítal, že to dítě v žádném případě nemůže bý jeho. A takových krás je zde nepočítaně. Vrah v pouťové masce ďábla, další nemanželské dítě, a také náznak reinkarnace. Někdy se mi zdá, že večery pod lampou našich babiček měly víc ducha, než tyhle bestsellery.

12.06.2018 1 z 5

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Opět jeden český spisovatel, který umí psát. A není jich málo. Pod závojem historické detektivky nás autor seznamuje s pohnutou a celkem málo známou historií naší země. Kriminální zápletka je opravdu spíše podružná. Co se však týká historických realií, je pan Češka poměrně přesný. Konečně v historické poznámce na závěr se dozvíme, kde si vypomohl svou fantazií. Za mě tedy poctivé čtyři hvězdičky.

31.03.2018 4 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Staří knihu prodali,
pak se velmi chechtali.
Lidé kupují jak diví,
obrázky i básně velmi se líbí.
Chválit, chválit to je dnes in
i když se jedná o snůšku hovadin.

31.03.2018

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Podle mě tady filmové zpracování předčilo svou předlohu. Nápad je výborný, ale autor své dílo tak zahltil popisy, říkankami a básničkami Středozemě, že se mu podařilo skoro zabít děj. Ani postavy tuhle fantasy moc nevylepšují. On ten knižní Frodo má asi padesát let, což je pochopitelné, když strýc má přes sto. Můžeme si přečíst rodokmený všech vládců, elfů a trpaslíků od počátku věků. Dokonce vypracoval elfí jazyk. Pan Tolkien se jistě při psaní tohoto díla velmi nadřel, a bohužel na té knize je to znát.

15.11.2017 3 z 5

Tak od této kníhy jsem měla velké očekávání. Po zhlédnutí nadšených ovací jsem očekávala něco,co mi vyrazí dech. Ale ono nic. Dočetla jsem to s velkým sebezapřením do poloviny a odložila. Nenašla jsem žádnou nosnou myšlenku. Styl napovídá, že autor ani žádnou neměl. Tak vracím do knihovny, ať si tu krásu mohou užít ostatní.

31.10.2017 odpad!

Skála Skála Peter May

Tak to zase bylo něco. Mám jen radost, že jsem si knihu nekoupila, jak jsem byla v pokušení, po přečtení nadšených komentářů a pouze půjčila z knihovny. Anotace slibuje děsivý a mrazivý thriller. Mrazivé to bylo asi proto, že tam neustále pršelo a děsivá byla délka tohoto díla. S nostalgií jsem vzpomínala na "Záhadu hlavolamu", kde byla atmosféra Stínadel vykreslena mnohem sugestivněji. Zde byla po většinu knihy taková přiospalá. Vrchol vzrušení pak byl pro obyvatelstvo ostrova tzv. lov guga (mláďata terejů, kteří mají svá hnízdiště na vedlejším pustém ostrově). K tomuto bodu se posléze upínají i naděje čtenáře, protože tady se má něco stát. Ale dočkáme se jen dalšího popisu, jak se účastníci lovu šíleně nadřeli, protože zabít, oškubat a vyvrhnout dva tisíce ptáků za dva týdny není žádná sranda. Po večerech jim pak čte vedoucí výpravy úryvky z bible.
Asi celkem brzy vytušíte pachatele, ale pohnutky k vraždě jsou taky zajímavé. No, ale při množství detektivních románů není snadné vymyslet něco originálního. Logika musí jít stranou.
A závěr je pro změnu ve stylu Rosamunde Pilcher.

03.09.2017 odpad!

Sanctus Sanctus Simon Toyne

No nevím, mně to přišlo jako velká slátanina. Asi se nikdy nedovím, jak to vše dopadne, protože už mě dostal ten první díl. K tomu číst další se nepřemluvím. Trochu to připomíná knihu "Bílý amulet" od autorky jménem Wantula. Také veledílo. A tak musím hodnotit stejně. Jednu hvězdu za snahu.

11.07.2017 1 z 5

O pejskovi ze zahrádky O pejskovi ze zahrádky Zuzana Pospíšilová

Tuhle knihu jsem koupila pro svého vnoučka. Ale zásadně nemohu souhlasit s obsahem tohoto díla. Potrestat štěně za to, že se chová jako štěně. Já i můj pes jsme totálně znechuceni. :( Ale ilustrace jsou opravdu roztomilé. :)

12.06.2017 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Možná drobný spoiler!!!

Původně jsem si chtěla půjčit jen tuhle knihu, ale když mi paní knihovnice přinesla hned tři s tím, že našla i další díly, nedalo se odmítnout. No, hlavní hrdinka se po celou knihu nachází ve stavu permanentního vzrušení z policejního detektiva, který je tak úžasný, že je to až k nevíře. Popisy jeho sexy výslovnosti, (dokonce i jeho čelisti byly sexy připojeny, což si jaksi neumím ani představit), magnetismu, vzduch při jeho přítomnosti se nabil elektřinou a Amélia přestávala logicky a vlastně i nelogicky myslet. Ke konci knihy se čtenář dočká i jakés takés zápletky a podivuhodného závěru. Musím ale dodat, že další díl byl o mnoho lepší. Do příběhu vstupuje pes a John Devlin se tam nevyskytuje.

23.03.2017 2 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak já jsem jedna z mála koho to nedostalo. Přečetla jsem asi sto stránek a měla jsem té nádhery dosti. To nejdůležitější jsem se ale dozvěděla. Rusové, a to všichni bez rozdílu, jsou malí, krpatí, smrdí a rozumu mdlého. I Taťána, která, co si budeme nalhávat, nebyla žádná myslitelka, když uviděla urostlého a voňavého Alexandra, hned jí bylo jasné, že to musí být cizinec. Je divné, že ostatní to nepoznali a dokonce se stal důstojníkem Rudé armády. Co se týče hlavní hrdinky, tak ta byla opožděná jak fyzicky, tak psychicky. V sedmnácti neuměla nakupovat a při prvním setkání s Alexem se pokypala zmrzlinou. Tím nám autorka taktně naznačila, že je to dítko prosté a nevinné. Také jsem nepochopila, že ihned po vypuknutí války, všichni trvali na tom, aby si bratr od Táni co nejrychleji sbalil ranec a odjel do nějakého tábora. Z autorčina vyprávění vyznívá až dojemná snaha sepsat veledílo, ve kterém ukáže, jak hloupí a nemožní jsou Rusové, zatímco Američané jsou prostě boží. Bohužel ona sama je jen Ruska a asi proto napsala jen velmi rozsáhlé nic.

23.03.2017 odpad!

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Ach jo, co napsat. Kniha je opravdu čtivá a pan Coben to ještě obohatil o skupinu KGB, jejiž členové byli sice svalovci, ale rozumu mdlého a zevnějšku odpudivého. Hned je člověku jasné, že se od nich nedá očekávat nic dobrého. A jak se zdá, někteří aktéři jednali tak nelogicky, že asi trpěli ztrátou paměti. Ale jak už jsem řekla, kniha je napsaná velmi čtivě, a taky jsem se chtěla dozvědět, co se to vlastně v těch lesích stalo.

02.01.2017 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Také nějak nesdílím všeobecné nadšení. Zdá se, že autorka, tak jako mnoho jiných, se snaží využít momentální oblíbenosti severských detektivek. Tak vzala nějaké legendy, runy, podivnou nemocnici s podivnými praktikami a kolem toho smontovala nějakou více méně uvěřitelnou zápletku. Atmosféra veškerá žádná. A ten konec...

12.11.2016 2 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

I když romány schválené jako vhodné pro ženy nejsou právě můj šálek čaje, tak si občas nějaký přečtu. A někdy jsem i příjemně překvapena. Bohužel to není případ téhle knihy. Po slibném začátku jsem se už jen divila, s čím na nás spisovatelka ještě vyrukuje. No překvapení opravdu až až. Dvě hvězdičky jsou za legendu o černé orchideji na začátku, ta se mi líbila.

13.10.2016

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Život mezi Amiši byl zdánlivě idylický, ale pod závojem zbožnosti a skromnosti planuly stejné vášně jako u jiných lidí. Pokud by Katie žila v normální rodině, její dítě by mělo milující rodiče a žilo šťastným životem. Ale protože se zamilovala do někoho, kdo nebyl Amiš, bylo jen nepříjemnou přítěží. Všichni si oddechli, že je pryč. Pro její tetu znamenal sňatek s milovaným mužem vyobcování z komunity. A na to mladá dívka, milující svou rodinu neměla odvahu. Však také dlouho nechápala, co se s ní děje a jak se to mohlo stát.

12.08.2016 4 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

I když jsem si vždy říkala, že severské krimi nemusím, tak pomalu měním názor. Toto je moje první kniha od autorky a určítě ne poslední.

24.07.2016 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Smutná kniha o tom, jak rodiče dovedou zničit dítěti život ze samé lásky. Jak matka, tak otec se snažili vytvořit dokonalou dceru,která dosáhne toho co oni nedokázali, aniž by se zajímali co chce ona sama. Vše je ještě komplikovanější tím, že otec je syn čínských přistěhovalců. A ať chceme nebo ne, autorka nás nutí zamyslet se nad svým životem.

24.07.2016 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Oproti "Chemii smrti" určitě lepší. V předešlé knize mi vadily podivné sny hlavního hrdiny. V některých knihách mám tajemno ráda, ale u tohoto autora mi to nějak nesedlo.

24.07.2016 4 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Jeden z nejlépe napsaných historických románů. Všechny díly byly skvělé.

18.12.2015 5 z 5