Trina1 Trina1 komentáře u knih

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

První dvě třetiny knížky se mi zdály poněkud zbytečně ukecané. Za to ubírám jednu hvězdičku. Ovšem poslední třetina byla tak napínavá, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout a četla jsem dlouho do noci, dokud jsem to nedočetla. Ale ten závěr, ten mě tedy překvapil, takovéhle zakončení by mě nikdy nenapadlo. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit a doufala jsem, že se to nějak vyřeší. A ono ne, najednou jsem byla na poslední stránce a konec. Pěkně mě to rozhodilo - až tak, že jsem se rozhodla, že už nebudu pokračovat ve čtení - proč taky, když to dopadlo tak, jak to dopadlo. Četla jsem to téměř jen kvůli té určitě osobě :D. Nicméně po nakouknutí do komentářů pod knížkou tu snad nějaká naděje je, takže budu dál pokračovat :).
Nemám ráda, když mě takhle moc nějaká knížka rozhodí, když ten příběh tak moc prožívám... Na druhou stranu - možná je to právě důkaz perfektně napsané knihy :).

13.04.2014 4 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Skvělý díl, pohltil mě od začátku až do konce. Na konci jsem se musela hodně držet, abych se nerozbrečela.

13.04.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Při čtení první poloviny jsem si říkala, že jeden díl stačí. Čte se to sice pěkně, ale zas až tak dobrý, abych přečetla všech šest dílů, to není. Navíc mi byla Rose velmi nesympatická, její chování mi nesedělo - byla strašně drzá a až moc sebevědomá. Pak jsem se přehoupla přes půlku a nějak se stalo, že jsem změnila názor. Úplně mě to pohltilo a už teď je mi jasné, že přečtu všechny díly :D.

04.02.2014 4 z 5

Harmonie zdraví, krásy a vitality Harmonie zdraví, krásy a vitality Antónia Mačingová

Krásná knížka plná nových zdravých a rychlých receptů.

13.12.2013 5 z 5

Úprdelný dny na úprdelný planetě Úprdelný dny na úprdelný planetě Dimitri Verhulst

Zajímavý pohled na lidstvo a na svět. Knížka je velmi čtivá, občas jsem se pobavila, občas mě z toho mrazilo. Super, dávám 5 hvězd :)

08.12.2013 5 z 5

Hrníčková kuchařka - hubneme nad plným talířem Hrníčková kuchařka - hubneme nad plným talířem Jaroslava Pechová

Recepty na mě působí, jako by vůbec nebyly vyzkoušeny a pouze je přepsána bílá mouka na celozrnnou a cukr na med nebo umělé sladidlo. Je tam spousta chyb a nesrovnalostí, jako by to bylo psáno horkou jehlou.

28.09.2013 3 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Sérii "Smrtící..." mám moc ráda, velmi jsem si oblíbila hlavní postavy, baví mě slovní potyčky Evy a Summerseta. Obvykle se k přečteným knížkám nevracím, ale Smrtící nahotu jsem právě dočetla potřetí a opět mě bavila od začátku až do konce. Určitě se k ní po nějaké době zase vrátím.

04.07.2013 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Začátek - minulost - mě bavil o něco méně, než další část knihy, ale pak mě příběh naprosto pohltil. Happyend je na mě jako vždy lehce přeslazený, ale dávám 5 hvězdiček, četla jsem v každé volné chvilce.

28.06.2013 5 z 5

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Knížka se mi zdála místy docela zdlouhavá, přiznám se, že jsem občas něco přeskakovala. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem byla opravdu hodně zvědavá, jak to dopadne. Dost rušivě působilo obrovské množství chyb a překlepů a občas nepovedený překlad.

10.06.2013 3 z 5

Ostrov divokých snů Ostrov divokých snů Jude Deveraux (p)

A Britney upadla v zapomnění... Knížka se četla velmi dobře, ačkoliv příběh samotný byl trošku neuvěřitelný, na konci samozřejmě nechybí přeslazený happyend. Přesto dávám 4 hvězdičky, nebylo to zas tak hrozný :)

06.06.2013 4 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Nejdřív jsem si říkala, že Nora Roberts už neví, o čem by psala, když vytahuje bývalou Roarkovu milenku, jak je psáno na přebalu knížky. Ale byla jsem vyvedena z omylu - mé obavy, že to bude jako v nekonečném seriálu, se nenaplnily :), tento díl byl jeden z nejlepších.

21.05.2013 5 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Tak jsem si ve čtvrtině knížky tipla vraha. A tentokrát jsem se trefila :D. Byla to chvílemi sice nuda, dokonce Eva překvapivě neutrpěla žádný úraz při usvědčování vraha, ale jinak to byl celkem pěkný díl - na čtyři hvězdičky.

14.05.2013 4 z 5

Můj soukromý nepřítel Můj soukromý nepřítel Amélie Nothomb

Tak nevím, ale mě knížka nějak výrazně nezaujala. Má sice zajímavé rozuzlení, to ano, ale nekonečný rozhovor dvou postav mě po čtvrtce knížky přestával bavit. Ještě že je kniha tak útlá. Nicméně si ráda přečtu ještě nějakou jinou knížku, třeba mě tentokrát mile překvapí.

16.08.2012 3 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Knížka je velmi čtivá, čte se opravdu výborně a jen velmi nerada jsem ji odkládala. Přesto ale musím uvést pár drobností, které mi na ní trošku vadily: Tara je vlastně takový génius a téměř všichni v jejím okolí jsou blbci. Marta se probouzí z narkózy až druhý den. Marta s Matějem si mohli vybrat pohlaví dítěte. Došlo k pár vraždám a přesto jsou blízcí obětí tak nějak v pohodě... A konečné rozuzlení jako by Agatě Christie z pera vypadlo - Tara mi zde dost připomíná Hercula Poirota :)

17.06.2012 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Dlouho jsem nečetla knížku, která by mě takhle pohltila. Skvěle napsaná, kdybych mohla číst v jednom kuse, přečetla bych ji za jeden den. Takhle jsem ji četla tři dny :).

16.05.2012 5 z 5

V zajetí času V zajetí času Linda S. Howington

Tak tohle byl ten nejdivnější příběh, který jsem od Lindy Howard četla. Nicméně to je opět skvěle a poutavě napsaná knížka, která je skutečně velmi čtivá. Ale pět hvězdiček nedávám z výše uvedeného důvodu.

04.05.2012 4 z 5

Jak nedočíst Viewegha Jak nedočíst Viewegha Jan Váchal

Knížka si jistě najde své příznivce. Nicméně to, že jsem ji dočetla, považuji za velký úspěch. Zpočátku se snažila být tak strašně vtipná, až to působilo trapně. Dialogy mi velice připomínaly rozhovory v sitcomech - jen ten nahraný potlesk tam chyběl. To, že si Kareniny kolegyně mezi sebou stále půjčovaly její knížku, mi už opravdu v půlce knihy nepřišlo vtipné. A chybějící otazníky ve větách tázacích to všechno dovršily, o zdlouhavém rozhovoru Pavla s Karen ke konci knížky nemluvě.

26.04.2012 3 z 5

Snoubenka Snoubenka Jude Deveraux (p)

Knížka se mi moc líbila, především to, že ve všech třech povídkách jsou hlavní hrdinky "ženský do nepohody". Nemám ráda knížky plné cukrkandlu, kdy je hlavní hrdinka puťka, co čeká prince na bílém koni. To je nuda a nebaví mě to. Snoubenka je skvělá knížka, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete :).

20.04.2012 5 z 5

Duch lásky Duch lásky Daphne du Maurier

No není to můj oblíbený žánr, ale knížka se četla docela pěkně. Zezačátku se mi nezdála moc poutavá, ale pak jsem se do ní začetla.

14.04.2012 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Byly doby, kdy jsem Vieweghovy knížky hltala. Dnes už mě nějak nebaví. Biomanželku jsem dočetla stěží a musím přiznat, že jsem občas přeskakovala. Viewegh mi už prostě nějak leze krkem.

20.03.2012 3 z 5