Trina1 Trina1 komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Jedním slovem - úžasné!
Nemám, co bych k tomu víc dodala. Snad jen ještě doplním, že Bluea jsem si tipla správně, že rodina i Simonovi kamarádi jsou sympatičtí a Simon sám je boží a já ho žeru :-D

23.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nejdřív jsem se nemohla vůbec začíst. Je to takové zdlouhavé vyprávění. Na to, že to má skoro čtyřista stran, se toho tam zas tak moc nestalo. Ilan mi se svými neustálými dotazy strašně lezla na nervy. Na to, že je to sklenař, jak neustále zdůrazňuje, se někdy chová jako rozmazlený spratek a všechno se kolem ní točí. Taky mi tu vůbec neseděl příběh Djatlovovy výpravy. Nějak mi tyto hrozné události, co se skutečně staly, nejdou k fantazy knize.
Nicméně přes všechny tyto mé výtky jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Celkem rychle jsem ji přečetla a těším se na Faju. Snad už tam bude méně vyprávění a o to víc akce.

27.01.2019 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Líbí se mi jednoduché a rychlé recepty a taky se mi líbí autorovy rady. Ano, jsou sice všeobecně známé, ale jsou zde hezky a srozumitelně vysvětlené. A taky z toho cítím autorovu upřímnou snahu čtenářům skutečně pomoci zhubnout.

27.01.2019 5 z 5

Knížka o čakrách Knížka o čakrách Patricia Mercier

Tato knížka je dle mého názoru k ničemu. Je plná sice zajímavých, ale neúplných, nejasných a polovičatých informací a rad.

21.01.2019 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Zpočátku jsem z knihy byla nadšená, ale nakonec pro mě byla fuška to dočíst. Zdlouhavé, překombinované, těžko uvěřitelné, pořád dokola omílané.

04.01.2019 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

První třetina byla pro mě utrpení a málem jsem knížku odložila. Julia mi strašně lezla na nervy. Pořád jen klopila oči, měnila barvy v obličeji, děkovala za každou kravinu, prostě takovéhle pipiny v roli hlavních hrdinek nesnáším.
Pak se trošku vzpamatovala, takže se to už dalo dočíst. Nicméně to bylo dost zdlouhavé a vše se tam dokola opakovalo.
Na druhou stranu se knížka dobře četla, já jsem ji zvládla za tři dny. V tuto chvíli nevím, zda se pustit do dalších dílů, dám si čas na rozmyšlenou a zatím sáhnu po jiném žánru a třeba se potom vrátím k této těžce romantické sérii.

22.10.2018 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Popravdě řečeno jsem čekala trošku něco jiného. Myslela jsem, že to bude víc děsivé a méně medové. Ale i přesto jsem ten příběh hltala a nemohla se odtrhnout. Každopádně mám v plánu přečíst celou sérii, i další díly mají skvělé hodnocení, tak snad mě nezklamou. Spoiler!!! Překvapilo mě, že Beth vzala proměnu celkem v klidu. Já bych řádila, vyváděla a propadala panice :-D. A to samé Butch, prostě se v klidu rozhodl, že zůstane s upíry. Marissa se před ním rozplyne, on trochu zalapá po dechu a jinak nic, jede se dál... No nevadí, uvidím, co přinesou další díly :-)

11.10.2018 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Bohužel se mi knížka nelíbila. Nesedl mi styl psaní, postava věčně nadržené a zahořklé Malin mi byla velmi nesympatická, dvě třetiny děje se odehrávaly v Malininých snech a myšlenkách a v promluvách mrtvých dětí. Zdlouhavé, natahované, na samotné vyšetřování by bohatě stačila jedna třetina stránek.

08.08.2018 2 z 5

Při návalech aspoň není zima Při návalech aspoň není zima Dora Heldt

Tohle nemělo hlavu ani patu. Bylo to o všem a o ničem. Pořád samá sauna, pedikúra, pláč, sauna, kosmetika, nával, pláč, sauna, kadeřnice, pláč, atd atd atd... Plytký děj, nedotažené. Za mě vyloženě ztráta času.

02.08.2018 2 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

V první polovině knihy se toho zas tak moc nestalo. Když už tam byl nějaký děj, odehrával se většinou v Anitině hlavě, v jejích představách a myšlenkách a nebo s někým pořád souložila. Druhá půlka už byla trochu lepší, ale strašně ukecaná, pořád se tam přemýšlelo a dedukovalo. Tak málo děje a přitom víc než 400 stran... Zázrak!
Proč nemohla Anita zůstat starou Anitou? Proč nemůže mít jen jednoho chlapa? Už delší dobu se v tom ztrácím, ta upíří a lykantropí hierarchie mi už dávno přestala dávat smysl. Dřív se mi tato série líbila, pak jsem ji četla jen z nostalgie a teď už ani to ne. Teď už ji čtu jen proto, abych zjistila, jakou kravinu zase autorka vymyslí.

29.07.2018 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tuhle knížku hodně dlouho nevyženu z hlavy. Byl to mazec, byl to fakt děsnej mazec. Dala bych deset hvězd, ale dávám jen pět, víc to nejde. Co se dá dělat. Ke konci mi naskakovala husí kůže a draly se mi slzy do očí. Myslím, že u filmu je neudržím :-)

03.07.2018 5 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Nemůžu si pomoct, ale Tara mi je prostě nesympatická. Všichni v jejím okolí jsou blbci (chlapi zejména), jen ona je hvězda.
Přesto čtu knihy Veroniky Černucké ráda. Dobře se čtou, děj se nevleče a má to spád.

21.06.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Kniha se mi velmi dobře četla. Styl psaní, zde občas kritizovaný, mi nevadil, naopak se mi díky němu příběhy zdály autentičnější. První povídka mě parádně rozhodila, ale přesto jsem knížku nemohla odložit.

10.06.2018 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Něco bylo velmi vtipné, něco míň, ale opravdu nechápu, proč má někdo potřebu dávat do statusu, co se kde ve světě přihodilo atd. Snad bohatě stačí, když toho jsou plné zprávy, není třeba to psát ještě na fb. Nemluvě o příspěvcích komentujících zdravotní stav kamarádky - to se mi zdá skutečně nevhodné.

25.05.2018 2 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

O Michaele Klevisové jsem věděla jen to, že píše detektivky. Proto jsem byla velmi překvapená, co jsem si to v knihovně vlastně půjčila. Mile překvapená. Bylo to příjemné čtení, pohladilo na duši :-).
Nejvíc se mi líbily povídky Kočičí štěstí a Nejvyšší čas dostat rozum. Jsou velmi poučné :-)

13.02.2018 5 z 5

Paměti růže Paměti růže Consuelo de Saint Exupéry

Tak tohle byl hodně silný příběh. Chvílemi jsem četla se slzami v očích. Bylo mi Consuely strašně líto, ale zároveň nechápu, jak to mohla tak dlouho a pořád dokola snášet.

04.02.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No, tak žádná světoborná literatura to není, ale má to spád, je to velmi čtivé, chytne a nepustí. Přečetla jsem to na jeden zátah do půl čtvrté do rána, nedalo se přestat :-D. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a hlavně Chloe není žádná puťka a nedá se. A to se mi moc líbí :-)

14.01.2018 5 z 5

Vražedný lov Vražedný lov Hana Militká

Tak tohle byla hodně divná knížka. Příběh zvláštní, styl psaní zvláštní. Spousta krátkých vět, plno uvozovek, které ale neoznačovaly přímou řeč, což bylo zpočátku velmi matoucí. Knihu jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy a rozhodně se k této autorce už nehodlám vrátit.

04.10.2017 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Ne že by knížka nebyla čtivá, ale postava Ignácia mi byla tak odporná, že jsem to v půlce zabalila.

25.08.2017 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Bohužel mi tito autoři k srdci nepřirostou. Kniha byla sice čtivá a zajímavá, ale přesto zbytečně zdlouhavá a natahovaná. Polovina stránek by bohatě stačila.
Pozor, spoiler: Jasmin mi byla nesympatická, chápu, že bojovala za syna, ale vyloženě si u všech sobecky prosazovala svůj zájem a šla přes mrtvoly (doslova).
Navíc bych očekávala, že nakonec navštíví matku Marty, jak jí slíbila, ale to se nestalo. Se synem se zachránila a to jí stačilo.
Taky, jak už tu bylo zmíněno, zde bylo pár nesrovnalostí, např. Pedro měl být plešatý, ale pak mu vzplály vlasy?!?!
Na to, že autoři jsou dva, mohli by to mít víc "vychytané"

18.08.2017 3 z 5