Toyenka Toyenka komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Není to žádná zásadní kniha, ale profesně je napsaná velmi poctivě.

16.11.2019 4 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Mizerně napsané klišé.

16.11.2019 1 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Výborné a smutné. Byla to ale láska? Nebo jen okouzlení, ze kterého nladý kluk jednou vyroste, a útěk u ženy, který nemá řešení?

16.11.2019 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Nepochopila jsem jedinou věc - proč to bylo situované do budoucnosti - korzety, festivaly nových rodin atd. Bez toho by to byla výborná kniha. Škoda, tímhle si dost podstatně ubrala body.

16.11.2019 4 z 5

Než potkala mě Než potkala mě Julian Barnes

Barnese můžu, ale tohle prostě nějak nefungovalo. Jako by autor stál na místě a nevěděl, co dál. Nudné, statické.

16.11.2019 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Pelmel násilně slepený z témat, kterých jsou denně v médiích desítky. Studený a odtažitý příběh, kdy si čtenář říká, proboha proč se ta sestra na toho mladýho kluka tak lepí a otravuje ho, protože tam není žádný tak silný moment, aby podobné pouto vzniklo...

16.11.2019 2 z 5

Jasnozřivost Jasnozřivost Irena Obermannová

Měla jsem jediný pocit - že chci zabít Alici Šímu! A to tak, že jí nacpu ten pitomý menstruační kalíšek, o kterém se tam pořád mluví, do krku.

20.02.2019 odpad!

Stručné dějiny Hnutí Stručné dějiny Hnutí Petra Hůlová

Námět zajímavý, ale z provedení zůstala jen obscénnost.

19.02.2019 odpad!

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Jediné pozitivum téhle knihy je, že se čte celkem rychle. Jinak nevěrohodné, postavy ploché, bez hlubšího vývoje, drhnoucí kostrbaté dialogy, klišé, předvídatelný děj i konec. Hloupé a naivní dialogy a minimální rozhled mě "bavily" zejména v případě Heleny, o níž se píše, že se živí jako novinářka psaním sloupků, takže by měla mít krásnou češtinu a rozhled... A to tedy ani náhodou.

19.02.2019 1 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Obě historické linie jsou skvělé, bohužel ta současná - kvůli přehnané snaze zachytit současný jazyk, který není autorovi vlastní - hodně drhne.

19.02.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Krásný jazyk, svižný text, nic podstatného nedrhlo. Přesto o jednu hvězdu méně, protože chybělo něco, abych si ten příběh pamatovala i za půl roku.

19.02.2019 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Výborná kniha, psaná s lehkostí a nahledem. Jen současná linie lehounce místy pokulhávala.

10.02.2019 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Přestože je to "jiný" King, myslím, že právě tahle sbírka čtyř povídek je tím nejlepším z jeho tvorby.

11.01.2019 5 z 5