Toomm Toomm komentáře u knih

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Konec ve mě evokoval myšlenku na pokračování...doslov je ale zase vyvrátil. Škoda. Takhle bohužel jen průměrné odpočinkové čtení.

18.03.2020 3 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Konec hlídky má jednu zajímavou vlastnost, a to, že mění význam Práva nálezce a dělá z předchozí knihy série perfektní spojnici mezi prvním a posledním dílem. Celkově rozhodně dobrý počin a oproti předchozím knihám je tohle ten klasický King s nadpřirozenými jevy. Musím říct, že ačkoliv podle mého názoru Konec hlídky Právo nálezce nepřekoná, jedná se rozhodně o důstojné zakončení celé trilogie a stojí za přečtení.

22.01.2020 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Kevin Lynch

Vizuál maličko převažuje nad obsahem, ale přesně tohle mám u životopisů rád.

13.05.2019 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Za mě rozhodně o kus lepší než první kniha. Moc se mi líbilo propletení přiběhů a postav. A Morrisovi jsem i fandil, byl to sympaťák :-)

13.05.2019 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Velice přeceňovaná kniha.

16.09.2017 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako náctiletý jsem zbožňoval všechny knihy s Harrym Potterem, bohužel jsem zestárl než jsem je stačil přečíst všechny.

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Šroťák bezkonkurenčně nejlepší. Pokoj 1408 naopak velké zklamání. 75%

Lunapark Lunapark Stephen King

Jakožto na relativně mladého člověka na mě nostalgie asi působit moc neměla, ale přesto jsem ji cítil z každé věty. Detektivní příběh doplněný o maličkou nadřirozenou část. I když jsem věděl, že hlavní hrdina umřít nemůže (díky ich formě), tak jsem při rozuzlení byl napjatej jako kráva. Super čtení. 95%

24.10.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Tak to vypadá, že kladu moc velká očekávání na knihy podle hodnocení zde. Dlouhý pochod jsem si kvůli tomu dokonce koupil. Ne že by se to špatně četlo, ale zatímco první 3/4 knihy jsou hodně dobré závěr je totálně odbytý a místo vyšperkovyného finále zbytek účastníků pochodu vypadne na dvou stránkách naprosto nudným způsobem. Nebýt pokaženého závěru bylo, asi bych nadšení z této knihy sdílel s ostatními. 70%

Osvícení Osvícení Stephen King

Paradox jako hrom. Ačkoliv je tohle kniha která mě přivedla ke čtení Kinga, zároveň je to právě kniha která mě skoro nebavila a měl jsem problém ji dočíst. Znám film od Stanleyho Kubricka a ten považuji za vůbec možná nejlepší zpracování knižní předlohy, byť je velmi odlišné od knižního originálu. Osvícení mi přišlo táhlé a ta všude vychvalovaná atmosféra na mě neolehla. Škoda. 50%

24.10.2014 3 z 5

Christina Christina Stephen King

To že S. King umí pracovat s vývojem a psychikou svých postav není žádná novinka, to co se ale děje s Arniem v této knize mě dostalo. Perfektní. 90%

24.10.2014 5 z 5