Toňula Toňula komentáře u knih

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Další z románů, kde hrdinka pátrá po tajemství z minulosti, nás zavádí do blázince, kam se dostává i mladičká Amy. Její osud se na chvíli protne s osudem mladé sestřičky Ellen. Poslední hrdinkou je Sarah, pátrající po osudech lidí, kteří v blázinci kdysi byli pacienty a po historii této budovy, která zasahuje i do historie její rodiny. Čtivé vyprávění plné lidskosti, ale i smutku a bolesti.

04.09.2022

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Krásný příběh odehrávajíci se ve dvou časových rovinách, přesto lehké zklamání, čekala jsem více o módě a vztazích než o létání. I přes to jde o čtenářský zážitek.

29.08.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Napínavý příběh několika přátel uvízlých v lese, který se náhle stává nepřátelským prostředím. Závěr sice nebyl originální, ale užívala jsem si líčení povah hlavních postav, jejich rozdílné reakce na nečekanou situaci,v níž se octli..Také děj slušně gradoval, takže čtenářská spokojenost.

29.08.2022 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Spokojenost, zajímavý příběh, díky krátkým kapitolám je čtenář udržován v napětí, Lottie opět bojuje i sama se sebou, ale i přesto je mi sympatická ,protože má své slabosti, konec docela překvapivý..Doporučuji

25.08.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další čtivý díl romantické série, i když měl předvídatelný děj, postavy byly sympatické,děj příjemně plynul a určitě byl lepší než předchozí Chata.

12.08.2022 4 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Tentokrát jsem se trochu trápila-pomalý rozjezd, dva nesouvisející případy, mnoho různých odboček..Autorka píše čtivě, ale v této knize bych dala přednost jednomu případu a větší ucelenosti i co se týče osobních příběhů vyšetřovatelů.. Méně je někdy více.

06.08.2022 3 z 5

Rodinné pouto Rodinné pouto Susan Mallery

Čtivý příběh o překonání traumat z minulosti, o hledání a nalézaní lásky, takové romantické čtení na letní večery.

31.07.2022 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Román o knihovně a knihovnicích v historických kulisách nemá chybu. Jojo Moyes je skvělá vypravěčka a opět to potvrdila.

28.07.2022 4 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Poměrně zajímavý detektivní příběh postavený na propojení zločinu a severské mytologie, sympatická hlavní hrdinka, která má za sebou tragickou minulost, která se objevují v předchozích dílech.O tom jsem neměla tušení a tudíž se ztrácela v postavách a souvislostech, což mi trochu zkazil požitek ze čtení.

21.07.2022 3 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Nebylo to špatné - čtivé, i napínavé, ale hlouběji nezasahuje..

10.07.2022 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Opravdu povedený thriller, úhlem několika hrdinů se skládá dění kolem svatby dvou významných celebrit, postupně pronikáme pod povrch vztahů a stínů minulosti, které nezvratně mění přítomnost. Obřad samotný není důležitý, mnohem významnější jsou nečekaná odhalení, vedoucí k překvapivému konci. Moc povedené!

07.07.2022 5 z 5

Zajímavý příběh pro mě neznámé osobnosti baronky Blanky. I když styl vyprávění není úplně jednoduchý , je plný citu, laskavosti a i přes dvojí časovou rovinu jemně propletený do výsledné hluboce lidské podoby.

03.07.2022 4 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Opět čtivá detektivka se sympatickou dvojicí vyšetřovatelek, děj měl spád, trochu jsem se v závěru zamotala v množství postav, ale i tak velká spokojenost. Je to skutečně konec série?

27.06.2022 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Po delší pauze jsem znovu sáhla po dalším případu, vlastně případech Martina Service. A opravdu, kromě Mrazu asi nejlepší díl. Napětí, originální zápletka, sympatický vyšetřovatel..Co víc si přát...

21.06.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Moc milá kniha s příběhem ve dvou časových liniích,hodně lidskosti, pochopení i smutku, ale vše nadávkováno akorát, aby potěšilo a povzbudilo v tom, že pořád dokážeme pomáhat si navzájem a milovat se.

21.06.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha byla trochu jiná, než jsem čekala, ale přesto mě nezklamala. Jen mě přesvědčila v tom, že člověk nikdy neví, jak se bude jeho život ubírat a je to tak dobře. Život je jedinečný a každá událost v něm nás nějakým způsobem ovlivní. Hezká kniha o síle přátelství a lásky.

14.06.2022

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Nebylo to špatné, ale oproti předchozím autorčiným knihám trochu slabší. Příběh byl čtivý, ale takový nemastný neslaný, hrdinové odtažití..Škoda

10.06.2022

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Stejně čtivé jako předchozí díl, možná jen trochu slodkobolný závěr, ale celkově příjemné romantické čtení.

29.05.2022 4 z 5

Zpřetrhané pouto Zpřetrhané pouto Meredith Appleyard

Milý příběh o vztazích v rodině, o hledání lásky, o odpuštění a šanci na nový život.

21.05.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nejprve jsem viděla upoutávku na film, poté jsem přečetla knihu, která překvapila zajímavým a hlavně originálním příběhem o jedné výjimečné dívce a o lidech kolem ní, jejichž pravá tvář se odráží ve vztahu k ní..

21.05.2022 4 z 5