Toňula Toňula komentáře u knih

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Milá, čtivá kniha se sympatickou hrdinkou, odehrávající se z velké části v kouzelné Florencii. Velká spokojenost a pohlazení na duši.

07.02.2023 4 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Poté, co jsem se dozvěděla, že Lucinda Riley již nic nenapíše, jsem byla hodně smutná.. Všechny knihy mé milované autorky jsem přečetla..a pak vyšla Italská dívka a já jsem zajásala. A opět jsem byla nadšená - další krásný příběh plný lásky a hluboké lidskosti, od kterého se nešlo odtrhnout! Zase jen musím litovat, že spisovatelka tak vynikající už není mezi námi..

29.01.2023 5 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Trochu netradiční téma dárcovství spermatu a s tím spojená nečekaná překvapení a starosti matky, která se tímto způsobem rozhodla otěhotnět. Hrdinka Page bojuje nejen za štěstí svého syna, ale i sama se sebou, svou uzavřeností vůči lidem, kteří ji milují, o lásku i přátelství! Rozhodně stojí za přečtení, i díky vědeckým vsuvkám, které dokreslují děj.

22.01.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Přečteno rychle a s chutí! Napínavé, tajemné, se vzrušujícím koncem!

17.01.2023 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Vyjímečná, přesto velmi čtivá kniha o osudech členů jedné rodiny, jejich příběhy jsou zdánlivě obyčejné, přesto silně emotivní, protože v nich nalézáme téměř vše,s čím se v životě můžeme potkat..

14.01.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

První kniha, kterou jsem od autorky četla a zároveň velké překvapení.. Silný příběh o traumatu z milosti, přesto čtivý a hluboce lidský.. J

09.01.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

I přes pomalejší začátek se jedná o velmi zajímavý příběh tří generací žen, které spojují podobné vlastnosti. Každá v jiné době, přesto se stejným způsobem potýkají s nepřízní okolního světa, do kterého jakoby nepatřily a přesto všechny mají své touhy po štěstí a lásce..

02.01.2023 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

I přes pomalejší začátek se jedná o napínavý příběh dvou sester, kdy dlouho nevíme, která je ta "hodná" ..o to zajímavější je rozuzlení a závěr.

27.12.2022 4 z 5

Dávno ztracená Dávno ztracená Sara Blædel

Asi nejlepší z autorčiných knih, příběh je čtivý, má spád a je napínavý tak akorát,bez zbytečně velkého množství krve..Spokojenost

23.12.2022 4 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Milý, čtivý román, kde se tradičně prolínají časové linie i osudy hlavních postav. Velká spokojenost, přesně román podle mého gusta.

15.12.2022 4 z 5

Malířka z Benátek Malířka z Benátek Rhys Bowen

Hezký, čtivý příběh, kde se opět prolínají dvě časové roviny a kde kromě hlavních hodinek hrají hlavní roli Benátky.

04.12.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvělá česká detektivka, čtivý a napínavý děj, sympatická dvojice vyšetřovatelů, zajímavé vyústění, naprostá spokojenost.

02.12.2022 5 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Oproti Mlčící pacientce výrazně slabší. Příběh se sice četl dobře, ale závěr byl dost překombinovaný a motivy jednání někter postav dos nelogické. Ani hlavní hrdinka Marian mi nebyla ničím blízká..Škoda

27.11.2022 3 z 5

Zrzavé dětství v socialismu Zrzavé dětství v socialismu Karla Šimonovská

Nostalgický návrat do dětství, i když jsem ho netrávila v Praze jako autorka, zážitky byly podobné a jsou dodnes nesmazatelně zapsané v mém srdci.

26.11.2022 4 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

Čtivý příběh slavných sester vyprávěný pohledem mladší z nich - Antoinette. Pro mě nejen poutavý román, ale i mnoho nových informací o životě slavné módní návrhářky.

24.11.2022 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Pozoruhodný příběh dvou sester-dvojčat se čte lehce, přesto je plný hlubokých myšlenek o složitosti lidského života, o rasovém předurčení, o touze být někým jiným a o silném poutu, které přetrvává i po letech.

05.11.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Moje první setkání s autorkou a velká spokojenost. Děj čtivý, napínavý, i osobní příběhy kriminalistů byly zajímavé, i když smutné.. Co nejdříve sáhnu po Stvůře

20.10.2022 4 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Katarína Gillerová

Hezký ženský příběh z pera oblíbené autorky, o tom, jak smutné dětství ovlivňuje dospělý život hrdinky, o smutných ztrátách a nečekaně nalezeném štěstí.

15.10.2022 4 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Louise Penny píše promyšlené detektivní příběhy, kde pravda je hluboko skrytá, kde lidé jsou ryzí a opravdoví a zlo má nečekaně smutnou tvář. Další pozoruhodné setkání s inspektorem Gamachem.

09.10.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha nebyla špatná, možná trochu moc popisná, ale přesto zajímavá, s citlivým popisem těžkých osudů lidí žijících v horách, jejich bojem s nepřízní osudu, s lidskou zlobou i bojem za lásku a lepší život.

26.09.2022 4 z 5