Toňula Toňula komentáře u knih

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Hrdinky knih Mirky Skočílkové jsou mi velmi blízké svým přístupem k životu, vnímáním skutečnosti, citlivostí i snahou chápat ostatní ..často za cenu vlastního štěstí..Karin jako by mi mluvila z duše, dokázala jsem se s ní ztotožnit a prožívat její nelehký boj s osudem a s nástrahami života.

03.09.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Dost dobrý, jak by řekli dnešní mladí..opravdu jsem nečekala, jak mě kniha chytne..velmi dobře vystavěný děj, napínavý až do překvapivého konce..mám dalšího oblíbeného autora českých detektivek!

28.08.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pro mě velmi příjemné překvapení - autorka s citem pro detail i hloubku lidských vztahů líčí příběh rodiny, kterou zasáhlo a ovlivnilo tsunami a to nejen to skutečné..

18.08.2023 4 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Zajímavé a hodně dobré, i když bych uvítala méně politiky a mafiánských praktik..přesto smekám před propracovaností příběhu, splétáním dějových linek i budováním napětí.. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svou osobitou povahou a schopností neztrácet tvář i sebejistotu při jednání s pseudoautoritami..Jsem zvědavá na pokračování..

17.08.2023 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Milé čtení, ve kterém nechybí všechny atributy romantického žánru. Příjemné oddechové letní čtení.

03.08.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Po Až uvidíš moře další silný příběh o lidských slabostech, které jsou prověřovány v nelehké době. Kniha nutí k zamyšlení o mnohoznačnosti ženské povahy, nic není jen černé ani bílé..

22.07.2023 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět skvělé čtení.. Napětí od začátku do konce, sympatická Kate vyšetřující obzvlášť hrozný zločin, její osobní život se prolíná s profesním, do toho se opět objevuje její partner z předchozího případu..vše dohromady dává velmi zdařilý thriller.

21.07.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Bryndza prostě nezklame.. Čtivá, napínavá kniha se sympatickou dvojicí detektivů, není co dodat, super čtení!

09.07.2023 4 z 5

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Tak nevim..předchozí kniha Dům v zátoce se mi líbila, ale s touto jsem se trápila..hodně postav, které se mi pletly, příběh takový nijaký, neoslovil mě..nedočteno..

09.07.2023 2 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi zdařilý závěr trilogie. I když se zpočátku děj rozjížděl pomaleji, to, co následovalo, bylo napínavé a čtivé vyprávění plné napětí až do překvapivého konce..Zápletka sice nebyla moc originální, ale zpracování a zasazení do českého prostředí udělalo z knihy velmi dobrý kousek detektivního žánru.

06.07.2023 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Knihu jsem si půjčila spíše náhodou a milé mě překvapila. Nápaditá zápletka, napínavý a překvapivý děj, na české prostředí velmi solidní thriller..Tleskám

03.07.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Ani tentokrát autorka nezklamala, sympatická dvojice vyšetřovatelů odhaluje zákulisí dvou vražd ornitologů, propletence lidské vztahů a tajemství z minulosti, jemné napětí od začátku až do konce, čtivý způsob vyprávění, zkrátka to nemělo chybu!

02.07.2023 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Velmi čtivá kniha o lidské omezenosti a předsudcích, o naději i druhé šanci a taky o lásce, která na každého někde čeká.. Dva osudy, dvě ženy a jedno tajemství..

29.06.2023 5 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Věřím, že pro někoho krásná kniha, pro mě strašně popisná, nedokázala jsem se s nikým z hrdinů ztotožnit, prostě neoslovila..škoda, Ostrov se mi líbil moc..

15.06.2023 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Bohužel se musím přidat k těm, které kniha zklamala..Jak už tu někdo trefně vyjádřil, je to takový kočkopes, rozvleklý začátek a od poloviny odhalování a vysvětlování.. dočetla jsem, ale spíše z povinnosti..Takto si určitě thriller nepředstavuju..

15.06.2023 2 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jestli je toto první kniha série, tak jsem hrozně zvědavá na další.. Tento opravdu hodně povedený thriller nenechá vydechnout od počátku až do konce..sympatická Kate bojující nejen za dopadení pachatele, ale i s předsudky a odstupem vlastní rodiny, je skvělá hrdinka, která se nenechá jen tak odradit. Za mě skvělé čtení!

11.06.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Moje první kniha od této autorky, první povídka nejlepší, gradující příběh o střetu s psychologem, který manipuluje hrdinčiným životem až do krajnosti..poslední povídka je zpověďí cynické zdravotní sestry, která až do hořkého konce věří správnosti svého přístupu k životu..prostřední povídka mě oslovil..

08.06.2023 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Jednoduchý, přesto hluboký příběh lidského stárnutí !

31.05.2023 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Opravdu zdařilá česká detektivka, odehrávající se v prostředí Beskyd, které je mi blízké, navíc sympatičtí kriminalisté a jejich osobní příběhy..velká spokojenost!

31.05.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Až na trochu překotný konec jde o další čtivý napínavý příběh z pera oblíbené autorky. Jedna rodina a spoustu motivů k vraždě ..

25.05.2023 4 z 5