TomTomis TomTomis komentáře u knih

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Čtivé, i když opět nějaké ty chyby, ale u těchto knih mi to ani tak nevadí. Témat je hodně, i když někdy trochu viděná světlem toho, jaký žánr autorčiny knihy jsou. Ale jsem spokojen, doufám, že bude brzy nějaká další kniha a že autorku nepřestalo bavit psát...

24.12.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

No smiřuju se s tím, že tato dvojice je ujetá na divnovrahy , zvrácené jedince se sadistickými sklony. A Joona je opět jak nějaký superman. Bože... Přešla mě chuť jít na Pavouka. Asi nebyl dobrý nápad číst 4 díly za sebou:))

Lazar Lazar Lars Kepler

Znovuoživení starého známého se mi moc nelíbilo. Vadilo mi dost věcí. Kupa vražd je asi u těchto autorů normální. Opět jsem přečetl velmi rychle, ale moc mě to nebavilo, tohle jsem chtěl mít za sebou. A Joona? Co se to s ním děje?

24.12.2022 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Hm, tak tohle byl masakr. A ty králičí uši? Myslím, že autoři se předhánějí , kdo vymyslí nejdivnějšího vraha s prazvláštní logikou a zvrácenou myslí. Jinak se to samozřejmě četlo rychle, ale víckrát to číst nebudu. Jako oddechovka prima.

Stalker Stalker Lars Kepler

Knihu jsem vzal do ruky, protože se blížilo vydání Pavouka. Ale číst několik dílů za sebou nebyl zrovna nej nápad. Tento díl mě odrazoval dlouho, nemám rád téma stalkerování atd. Příběh a zápletka samotná se nesla v duchu zvratů, zapleteností, někdy motivace vraha je na pováženou, ale to se mi může jen zdát. Určitě čtivé...

Zřícenina Zřícenina Saša Nový

Tak tohle bylo špatné. Aspoň pro mě. U autora jsem si zvykl na časté chyby, ale to se dá překousnout (občas). Co mě vytočilo byl konec bez vysvětlení. Takové konce nesnáším, motivace postav by měla být vysvětlena. Pokud tedy autor nechystá další díl, pak by to třeba nějak smysl mohlo dávat, i když za mě by to muselo být vysvětleno opravdu nějak dobře. Jako samostatné dílo mě to neuspokojilo...

24.12.2022 2 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Milé, něžné, ale i tak příliš zjednodušené. I v komiksu bych uvítal více textu, více obsahu. Knihu jsem si zakoupil jako e-knihy a měl je přečtené během chvíle. Jako papírové kusy mi to přijde skoro jako plýtvání papírem. Uznávám, že pro mládež je to přístupná forma, jak se seznamovat s některými věcmi... Hlavní postavy nejde nemilovat.

15.11.2022 3 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Knížky od tohoto autora mám moc rád. I díky LGBT tématice, kterou do románu zařazuje. Kniha plná napětí se kdesi v polovině láme a nám začíná být jasné, kdo a co. Místy jsem měl ve jménech a časovýcch rovinách zmatek. Ale nakonec jsem si vše v hlavě srovnal a nějak pochopil, kam autor míří. Prostřednictvím tohoto příběhu nastoluje i zajímavé otázky týkající se víry, míry šílenství...

21.09.2022 4 z 5

Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma Benjamin Alire Sáenz

Po dlouhé době jsem si přečetl knihu ve slovenštině. Bylo to hezké, dojemné, místy sladkobolné, ale zároveň poetické a s myšlenkami, které bych si (mít to v papírové podobě) nejraději podtrhl nebo aspoň zapamatoval. S odstupem času mi konec knihy vyšuměl z hlavy a uvnitř mi zůstal zajímavý příběh dvou mladých lidí, které kdesi v 80. letech minulého století hledají svou cestu životem.

21.09.2022 5 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Příliš jednoduché. Už nejsem cílová skupina. Četlo se to dobře. Ale další knihy autorky už asi číst nebudu. Svět Nicka a Charlieho je na kupě stránek a přitom by se dal dotyčný příběh shrnout do několika vět. Seriálová podobě se mi líbila více. To se mi většinou u knih nestává.

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

I druhé čtení se mi líbilo, některé postavy jsem si i po víc jak dvou letech vybavil. Názor, že mi chybí mapa, zůstává. Postavy se mi zdály zajímavější při druhém čtení. Opětovné čtení jsem si dal v záchvatu touhy si tuhle sérii přečíst celou, ale ... V druhém díle jsem se zasekl. A uvidím, zda se k tomu vrátím. Snad to stojí za to.

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

21.09.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Číst tři díly po sobě nebyl dobrý nápad. Příběh se spletitě vlekl. Ale i tak jsem byl zvědavý, jak se tahle událost , která se vyšetřovala až po tolika letech, vyšetří. Cormoran a Robin- no opravdu škoda mluvit, oba by potřebovali snad psychologa. Netuším, kolik dílů se plánuje, ale s dlouhými knihami začínám mít velký problém, pokud mi nedávají nějakou přidanou hodnotu navíc a to se o této detektivce říct moc nedá. Astrologické aspekty knihy a nákresy mě lezly docela na nervy. Tak nějak jsem byl rád, že jsem to dorazil.

21.09.2022 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tento díl se mi líbil. Byl rozvleklý, to je pravda. Některé scény mi přišly skoro neuvěřitelné. Čteno hned po 3. díle. Přečteno během pár dní. V zásadě si ale říkám, že se k tak dlouhé knize už vracet chtít nebudu. Příběh se někdy vleče, někdy nabývá na spádu.

21.09.2022 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Vztah hlavních vyšetřovatelů mě irituje čím dál víc. Lidé, kteří neumí vyjadřovat svoje pocity, mají strach z emocí a nejsou k sobě , možná ani k druhým zcela upřimní. Abych pravdu řekl, samotný příběh mi z hlavy už zcela vyšuměl. Čte se to sice rychle, ale někdy jsem si říkal, že zkrácení by knize sedělo.

21.09.2022 3 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

S odstupem času se mi kniha v hlavě poněkud slila do neustálého otvírání dveří a hledání průchodů. Kniha se čte dobře, děj docela běží. I tak jsem v některých okamžicích cítil lehkou únavu z propletenosti daných osudů. Kniha spíše pro mladší čtenáře, ale jistě i dospělý si v ní může najít něco, co se mu zapíše do duše. V poslední době mi tyhle příběhy plné fantazie splývají.

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Číst tuhle knihu na dovolené za šumění moře nebyl úplně dobrý nápad. Člověk se touto knihou přenesl k tématům, které jsou aktuální i dnes. Možná čím dál víc...
Člověk v zajetí sociálních sítí, který obětuje i vlastní děti tomuto byznysu, není veselé čtení. Napsáno výborně!

21.09.2022 5 z 5