tompal tompal komentáře u knih

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

fajn čtení

29.05.2021 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Fajn čtení na dovolenou

14.04.2021 4 z 5

Zazi v metru Zazi v metru Raymond Queneau

Tahle kniha se nečte snadno ale stojí za to.

14.04.2021 5 z 5

Komodo Komodo Petr Sís

Nádherná

26.01.2021 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nevím, co jsem si myslel, ale ačkoli ohlasy všech byly pozitivní, dlouho se mi do toho nechtělo. Samozřejmě, žánr svádí k přezírání. Ale to, jak je to napsáno je řemeslo, které se dnes už často nevidí. Zkrátka román na literární úrovni toho nejlepšího co bylo vůbec kdy napsáno.

02.03.2020 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavé, promakané, trochu zdlouhavé, místy překombinované až nevěrohodné.

02.03.2020 3 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Stejně jako jiné autorovy knihy působivé a poeticky krásné varování před zvůlí moci. Když si přečtou všechny děti, budu mít o trochu méně strach z návratu totalitního režimu.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Velmi důležitá kniha. Naučí děti vnímat hrozby totality

Zotročený duch Zotročený duch Czesław Miłosz

Ne úplně snadné čtení, ale určitě stojí za to. Velmi pravdivá výpověď o fungování totalitních praktik a jejich působení na člověka. Tuto knihu řadím mezi "To si MUSÍŠ přečíst"

02.03.2020 5 z 5

Bezpochyby velmi podnětné dílko, dobře se čte. Obsahuje spoustu odkazů k faktům, která ne každý zná, ale znát by měl. Svůj názor autor vyjadřuje úhlem pohledu na události aniž by ho prosazoval. Formálně velmi povedené. Do maximálního hodnocení mi chybí trochu více vhledu do detailu, což ale může být vnímáno i jako klad, já to vidím jako riziko. A taky bych uvítal doprovodnou dokumentaci, seznam zdrojů (to pro ty šťouraly, kteří chtějí jít více do detailu)

02.03.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Napětí a rafinované zápletky, divočina i rozum.

02.02.2020 5 z 5

Baví, baví, baví. Vtáhne a nepustí.

21.01.2020 5 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

mě tyhle severské magické realismy moc baví

21.01.2020 5 z 5