Tomlord Mighty Tomlord Mighty komentáře u knih

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Rozhodně z prvních tří dílů co jsem zatím četl nejlepší.Vážně jsem se bavil.Četl s nesmírnou chutí a těšil se na každou stránku :)
Výtečný díl,kde nechybí emoce a vše co má správná fantasy kniha mít.Dávám pět! Bravo Eriksone!

19.10.2015 5 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Jakože kdyby vždycky nebylo potřeba se zorientovat takovým počtem postav,motivů a frakcí,tak bych byl asi šťastnější.Nicméně,bez toho by to nebyl Erikson a musím říci,že když se na to podívám z delší perspektivy tak mě vlastně tyhle "vykopávky informací" baví.Těžko tuhle knihu hodnotit,asi nejvíc jsem si užíval linii kde byl přítomen Trell Mappo a Jhag Icarium.Ti dva mi prostě sedli...Plus jejich příběh byl velmi zajímavý.Další zajímavá linie byla ta Kalamova,hlavně v závěru to stálo fakt za to.Coltainova linie okořeněná z pohledu Kalouse byla sice strašné utrpení,ale některé myšlenky byly znamenité.Sice mi chyběl Anomander,Paran a pár dalších postav...ale hodnotím knihu pěti hvězdami i když jsem měl v půlce pocit,že jí asi přestanu číst.Holt někdy mi připadá,že mozek nezvládá ten přehršel informací.Ale stojí to za to,a pokud váháte nad tím,jestli Eriksona číst nebo ne.Neváhejte,stojí to za to :)

13.08.2015 5 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Lepší jak interview...Lestat mi sedl mnohem lépe než Louise,a skrývalo se v něm mnohem více než jen vášeň a bohémství :)

11.08.2015 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Moc nerozumím komentářům co tu jsou.Jistě každý má ke knize jiné stanovisko.
Ale některé dojmy ze čtení mě překvapily.
Já knihu přímo hltal.Přišla mi exceletně napsaná.To že tomu někdo vyčítá přílišnou popisnost.Proč? Vždyť autorka skvěle vykreslovala atmosféru,kterou chtěla předložit a vyjádřit.Cítil jsem déšť co tam dopadal na jedoucí kočáry,jako bych to skutečně viděl,představoval si tmavé uličky.Cítil ty dopady té nesmrtelnosti.Konejšivé světlo lamp.Prostě parádní popis.Nepřišlo mi,že by si Louis stěžoval.Pouze vysvětloval své pocity,a posléze naopak se snažil Lestatovi porozumět.Když přihlédneme k tomu co si Louis prožil,jaký byl založený jako člověk a jak ho to posléze ovlivnilo jakožto upíra.Dostal jsem co jsem chtěl.Příběh,co měl smysl,myšlenkový přesah a přidanou hodnotu v podobě výtečné atmosféry.Provázané vztahy.Myslím si,že člověk co vyčítá přílišnou popisnost nebo málo děje jen nepochopil psychologii postav.Nebo je prostě jiný než já a nedovede se do pocitů upíra vžít.Lestata prostě musím mít.Za mě byla tohle výjimečná kniha.Ne jako ty další tuny materiálu s upíry.Pět hvězdiček

02.02.2015 5 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Čtivá,zábavná,odpočinková kniha ze zajímavého světa,kterého si užívám už od warcraftu 3:Reign of Chaos.
Deathwing a všech pět dračích elementů mě vždy zajímalo a tady jsem si jich užil dost :)
Přečteno jedním dechem a těším se na další knihy od autora.

21.12.2014 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Tohle je prostě nářez.Bane je silná charismatická postava.Osobně jsem si ho hned oblíbil.Napsáno velmi čtivou formou.U některých knih mám problém,že se musím začíst, aby mě chytla.Ale tady jsem ten problém neměl.Prostředí Sithské akademie a to jak se hlavní postava orientuje v tajích Temné strany a postupně získává nové zkušenosti i náhled na samotný princip Síly.Četl jsem hodně SW románů,ale tenhle bych označil jako nejlepší.Přečteno jedním dechem několikrát.Vedlejší postavy sice nemají takovou hloubku,ale každá mi přijde celkem propracovaná a dohromady ta mozaika zapadá pěkně.Pro mě dobrý zážitek a doporučuji! Další díly mě oslovily také i když jsem je četl v angličtině.

21.10.2014 5 z 5