tomkoutsky tomkoutsky komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Harry otravný, některé postavy mají zvláštní chování a myšlení. Celkově ani pohádka, ani horor, ani knížka pro děti, od každého něco, ale čte se to vcelku dobře.

22.01.2019

Tma Tma Ondřej Neff

Nápad zajímavý, začátek napínavý, zasazení do Prahy pro pražáka taky zajímavé. Nejlepší byla ovšem první třetina, potom už mně to moc nebavilo a pozornost klesala až téměř k nule. Jakoby to chtěl autor už mít rychle dopsané, takže splácal x příběhů a situací.

14.06.2018 2 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Myšlenka výborná, ocenil bych ještě více záškodnictví, ale konec hodně divný, na mně přehnaný.

23.04.2018 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Detektivka.

08.06.2017 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Styl napsání knihy je trochu zvláštnější a autorovy vsuvky bych také omezil, ale jinak je to velmi zajímavý příběh velmi sugestivně napsaný. Až se mi nechce věřit, že není vymyšlený. Jestli není, tak musím jen konstatovat, že byl Bernard asi trochu retard.

30.03.2017 4 z 5

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Přesně jako další čtenáři jsem čekal nějaký jiný konec než ten jednoduchý jasný předvídatelný, ale nepřišel. A to bylo trochu překvapení :-)

09.02.2017 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Dlouho jsem váhal jestli si tuhle klasiku přečíst nebo ne, nakonec se do toho pustil a rozhodně nelituji. Styl vyprávění je ze začátku zvláštní, ale po začtení se střídá smích s překvapením či hrůzou. Bohužel, vše co se ve válce dělo je představitelné a reálné. A vlastně tyto absurdity a stupidity vidí člověk kolem sebe skoro všude i teď :-)

14.10.2016 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Opět výborně čtivá kniha od Kinga, akorát lehce zdlouhavější. King se zřejmě inspiroval jednou epizodou seriálu Červený Trpaslík a několika filmy/knihami o cestování v čase. Ale celkově velmi fajn.

18.07.2016 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Souhlasím s ostatními komentáři, nebýt nadpřirozena, byla by kniha ještě o dost lepší, takhle je to hororo-pohádka.

25.04.2016 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Souhlas s dalšími komentáři - čtivé, kvalitní a rozhodně si přečtu i další díly.

06.01.2016 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Veskrze zajímavé a originální scifi zvlášť s ohledem na rok vzniku, ale scházelo mi více napětí, sepjetí s nějakou postavou a zajímavější příběh. Začátek i konec zajímavý, prostředek ale netřeba skoro číst. A také mi bylo jedno jak to dopadne, což je asi špatné.

13.11.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Opravdu zajímavá, čtivá, semtam vtipná kniha, ale jen pro vybrané jedince. Umím si představit typy lidí, který by to ani nedočetli nebo dali 5% :-) Já přečetl téměř jedním dechem a dávám 98%

29.07.2015 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Souhlasím s většinou komentářů zde, čtivé, poutavé, do poslední chvíle se člověk nenudí.

10.07.2015 5 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Dobrá kniha, na začátku vtáhne do děje a postupně se rozvíjí. Je ale fakt, že mi to připomínalo dalších x jiných knih sesmolených dohromady, ale to je asi dnes skoro běžné.

03.06.2015 4 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Samozřejmě jsem nejdřív viděl film a kniha je cca z 85% stejná. A musím uznat, že film se povedl, ale jako vždy nedovede vyjádřit myšlenky a pocity. Akorát ten konec byl "trochu" jiný.

06.05.2015 4 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Super scifi, zvlášť když beru v úvahu rok sepsání. Klobouk dolů kdybych nějaký nosil. Pro fanoušky scifi nutnost.

02.03.2015 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Moje první kniha od autora. Akční detektivka, děj odsýpá, nic co by mně překvapilo ale ani nic co by mně zklamalo. A nevím úplně proč, hlavní hrdina mi přišel jako Sly Stallone ve filmu Rambo 1 :-)

31.12.2014 4 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Čtivé, napínavé, zajímavé, nezdlouhavé, pozoruhodné :-)

01.12.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Krátká svižná povídka na jedno nadechnutí.

16.09.2014 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Velmi zajímavá a netradiční kniha, která stojí za přečtení. Víc netřeba dodávat :-)

28.08.2014 5 z 5