TomketTom TomketTom komentáře u knih

Divoký hon Divoký hon Mike Mignola

Žádné povídky, ale konzistentní příběh. To je to co mám u Hellboye nejraději a tady sem to dostal v plné nahotě. Kresba Fegreda je skvělá a pořád si zachovává drobnej Mignolův styl. Na konci knihy jsem měl chuť Hellboye i obejmout a už chápu, proč ho má tolik lidí rádo.

26.06.2019 5 z 5

Pražský upír a další povídky Pražský upír a další povídky Mike Mignola

Zatím nejslabší Hellboy.

04.06.2019 3 z 5

Goon #8 - Dost prokletí pro všecky Goon #8 - Dost prokletí pro všecky Eric Powell

Hodnocení první půlky je určitě vyšší, ale naroubování povídek v druhé části knihy je dost nešťastné řešení. Eric Powell totiž s Goonem roste a už to není jen o kresbě a kvavém fekálním humoru. Zde máme i ochutnávku hororové atmosféry a nebylo to vůbec špatné. Nicméně ta sbírka od jiných autorů je na úrovni humoru začátků Powella s Goonem a já podlehl Goonovi až kolem 4 knihy, takže tohle nebyl můj šálek čaje. Neuráží mě to, ale dokázal bych bez přečtení druhé půlky knihy žít.

27.10.2018 3 z 5

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

Je hrozná škoda toho překladu. Tady se krásně ukazuje, že překladatel vulgární mluvu nepoužívá a tak to dost často působí jako pěst na oko. I několik slovních hříček vůbec nefungovalo a opravdu doufám, že další kniha dostane větší péči. Za miláčka Betty a jednorožčí kokíno 4* . Do hodnocení nezohledňuji překlad, protože tohle si Rat Queens nezaslouží.
Edit: Teď koukám, že překladatel dělal překlad i u věcí jako Kick-Ass a Transmetropolitan. Pak tedy už vůbec nechápu, proč to dopadlo takto.

27.10.2018 4 z 5